Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Mai 2012

Mai - roosa nagu õunapuuõiedIkka ja jälle pean endale meelde tuletama, et ei tohi jätta asju viimasele minutile! Seekord võtsin juba kuu alguses plaani, et heegeldan ühe ilusa roosa liniku. Mul ei ole ühtegi roosat linikut! Tegelikult võiks ju igat värvi linikuid olla, kasvõi näiteks pildistamise jaoks. Mõnikord ei ole kohe sugugi õiget värvi tausta.

Otsisin ühe lihtsa, aga ilusa mustri ja asusin heegeldama. Juba alguses tundsin, et see ei ole see. Heegelniit oli natuke liiga jäme. Aga noh, võib ju olla üks veidi jämedakoelisem linik ka. Heegeldasin edasi. Kuni lõpuni. Peitsin ilusti lõngaotsad ära. Hakkasin mustrikordi lugema, et siis linik ära venitada. 11 mustrikorda! Lugesin veel ja veel ja veel! Ikka sain 11. Pildi järgi pidi nagu 12 olema. Uurisin asja ja leidsin vea. Esimeselt realt...

See oli eile. Ei tahtnud maikuud tühjalt ära saata. Mõtlesin, mis saaks ruttu valmis. Proovisin organza- ja siidiriidest lillekesi teha, aga ei õnnestunud seekord. Ajasin siis ühe portsu roosasid seemnehelmeid heegelniidile ja valmistasin viimasel minutil ühe lõheroosa käevõru. Tehtud!

Käevõru

Käevõru

Silpsolps postitas kell 19:28 - Link - kommentaarid (4)

25 Mai 2012

Paberipalavik

Kuna ma viimasel ajal olen teinud rohkem kaarte kui muud käsitööd, siis mõtlesin, et ei hakka kaardiblogi jutte siia duubeldama. Kes huvilised on, need leiavad detailsemad kirjeldused ja rohkem pilte teisest blogist. Viimasel ajal on valminud kolm kaarti:

1. Usk, lootus, armastus
Kaart

2. Origami
Origami

3. Lilli ja liblikaid
Kaart

Nüüd aga tegelen roosa heegelniidi ja heegeldamisega!

Silpsolps postitas kell 04:36 - Link - kommentaarid (10)

15 Mai 2012

Roosipäev

Võrumaal Meremäel toimus juba teist aastat järjest Roosipäev. Läksime ka Põlvast neljakesi sinna uudistama ja uusi ideid koguma. Lisaks õpitubadele lauldi valgetest ja punastest roosidest, müüdi roosiistikuid ja kaubeldi käsitöötarvikutega. Õpitubasid oli palju. Põhirõhk oli ikka roosidel ja neid sai teha väga erinevates tehnikates ja erinevatest materjalidest. Õpetajaid oli isegi Soomest ja Lätist. Mina jõudsin kolme õpituppa. Esimene - salvrätitehnika kasehalul - läks untsu, aga üks kogemus jälle juures. Vaatasin, et teistel valmivad kaunid pildid, aga minu oma kisub kortsu ja ei näe kuigi hea välja. Olin päris õnnetu. Mul oli nii ilus rebastega salvrätik välja valitud. Siis tuli välja, et teised panid PVA-liimi otse puidule ja sellele siis pildi. Mina aga toimetasin ikka nii nagu kunagi oli õpetatud, et pintseldasin liimi ikka pildi peale. Kodus tõmbasin salvrätipildi maha ja kui ma nüüd leian ühe uue ilusa motiivi, siis teen oma kasehalu lõpuni.

Teiseks kaunistasin linase kangatüki akrüülvärvide ja šablooni abil roosiga. See oli lihtne ja mõnus tegevus. Õpetajaks lätlanna Anda Plauma.

Roos kangale

Ja kolmandaks valmis natuke töömahukam glamelii. Ma polnud sellisest asjast varem kuulnudki. Tegelikult tehakse neid eluslilledest. Roosid või ka mõned muud lilled lõhutakse laiali üksikuteks kroonlehtedeks ja pannakse siis taas kokku üheks suureks lilleõieks. Ei kujuta üldse ette, mis moel selline õis koos püsib ja veel säilib ka. Meie tegime õpitoas oma glamelii viiest kunstroosi õiest. Panin ühele pildile lisaks ka ühe roosiõie, et aimu saada suurusest. Minu roos ei saanud väga suur, läbimõõt 15 cm.

Glamelii

Glamelii

Ja koju jõudes tegin veel ühe glamelii. Roose polnud kusagilt võtta, aga mul oli üks tulbikimp kuue tulbiga. Mõtlesin, et katsetan, mis välja tuleb. Tulbil on natuke vähe kroonlehti, aga päris armas täidisõieline tulp sai!

Glamelii

Natuke tegin ikka pilte ka teiste tegemistest. Kuna mul viimasel ajal on aga paberipalavik, siis suur osa ajast kulus Hammondi leti ees! Ega päris tühjade kätega sealt ei lahkunud...

Lõpetuseks tahan teiega jagada ka ilusaid tulpe ema aiast.

Silpsolps postitas kell 04:28 - Link - kommentaarid (14)

13 Mai 2012

Emale

Täna on emadepäev. Selleks puhuks olin aegsasti salvestanud nartsisside tegemise õpetuse ja varustanud ennast vajalike lõikuritega Hobby Place poest. Muidugi võib need õie osad välja lõigata ka käsitsi, õpetuses on šabloonid antud. Lisaks kasutasin M-Bossabilities embossingu plaati Elegance, rohelisi pärlikleepse (Säästumarketist), paela, silikoontemplit (Hammondist), Heyda templivärvi. Nartsissi lehed on välja lõigatud ühest kunstlille lehest. Muidugi oli käigus ka mu uus ja armas masin Sizzix BigShot. Eelmises postituses unustasin mainimata, et see oli mu sünnipäevakingitus. Ega ma muidu ei oleks sellist luksust saanud endale lubada, vesistaksin siiani suud ja unistaksin aina edasi...

Kaart emale

Kaart emale

Kaart emale

Kaart emale

Viimasel pildil on kaart juba ema laual koos lillekimbuga, mille ka ise korjasin. Emale meeldis kaart väga! Kaart osaleb Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #23 väljakutses, mille teemaks oli seekord loomulikult emadepäev!

Silpsolps postitas kell 20:57 - Link - kommentaarid (13)

06 Mai 2012

Pulmakaardid

Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #22 teemaks on pulmad, minu jaoks tõeline väljakutse, sest ma pole eriti pulmadeks kaarte teinud. Mul oli päris palju ideid ja mõned kaardid jäidki pooleli, ootama inspiratsioonipuhangut või uusi materjale. Kaks kaarti sai valmis.

Esimene kaart on rõõmus ja lustlik nagu üks pulmapäev olema peabki. Pilt on pärit laste värvimislehekülgedelt. Värvisin Promarkeritega. Ostsin neid prooviks ühe paki ja jäin väga rahule, ainuke häda on selles, et värve on vähe ja mis muud, kui tuleb juurde hankida. Kasutasin veel erinevaid lõikureid, oranži Heyda templipatja, struktuurpaberit, neete, kahepoolset teipi.

Kaart pulmadeks

Kaart pulmadeks

Teine kaart. Minul on nende kaartidega ikka nii, et algul on üks paber, pilt või paelajupp ja siis hakkan katsetama, mis sinna juurde sobib. Lõpptulemus on algsest ideest tavaliselt väga kaugel. Seekord tahtsin teha tagasihoidlikku valget kaarti mõne õrna paelaga. Kindlasti oli vaja proovida oma uut masinat ja ilusat embossingu plaati. Paelakotis sobrades jäi näppu ilus roosiline pael ja kuna viimasel ajal olen kokku puutunud lillade toonidega pulmariietuses, siis tulidki juurde lilla ja roosa värv.

Kasutasin valget pärlmutterläikega paberit, M-Bossabilities embossingu plaati Elegance, Sizzix BigShot masinat, roosilist paela Abakhanist, lillat kartongi, kunstlilli, motiivilõikurit.

Kaart

Kaart

Aprillikuus tegime väikese seltskonnaga tellimuse Craft Superstore netipoest Inglismaalt. Olen sellest poest lausa sõltuvuses, käin ja vaatan, mida kõike veel tahaks ja vaja oleks! Kindlasti tellin sealt veelgi. Minu esimene tagasihoidlik saak aga sai selline:

Abivahendid

Silpsolps postitas kell 14:21 - Link - kommentaarid (12)

Sina oled 1319618 külastaja! Tule jälle!