Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
29 Mai 2011

Kinkepakendid

Mõni aeg tagasi tegime Käsitööklubis erinevaid kingituste pakendeid. Mõned šabloonide järgi, ühe origami tehnikas ja ühe jõupaberist kingikoti. Sain need nüüd lõpuks ka ära kaunistatud:

Kinkepakendid

Kingikott

Karp

Karp

Karp

Rohelise, origami tehnikas volditud karbi õpetuse leiab YouTube´ist. Tuleb meeles pidada, et karbi kaane paber peab olema mõned millimeetrid suurem.
Kinkekoti tegemist õpetab ka Sunray oma blogis.
Erinevaid karpide šabloone leiab netist.

Silpsolps postitas kell 15:17 - Link - kommentaarid (12)

21 Mai 2011

Juubelikingitus

Üks mu kolmest tädist on maikuus sündinud. Tema sai kingituseks köidetud märkmiku-külalisteraamatu. Kaetud Põlva seelikutriibulise ja linaseseguse kangaga. Millegipärast meeldivad mulle kangaga kaetud märkmikud rohkem kui paberiga, pealegi on neid mu meelest lihtsam teha. Vähemalt mul kukuvad paremini välja! A5 formaadis raamatus on 60 lehte. Loomulikult lisandus kingitusele isetehtud kaart ja ka kingikott. Ja nüüd pildid:

Märkmik

Märkmik

Märkmik

Kaart

Kinkekott

Juubelikingitus

Paar pilti ka juubilari õitsvast aiast:

Silpsolps postitas kell 21:54 - Link - kommentaarid (12)

16 Mai 2011

Süstikpits ja liblikadEile lõppes liblikaprojekt, mille eestvedajaks ma ise ka olin - esimest korda. Tundub, et sain enam-vähem hakkama. Järgmisel korral juba tean, millega arvestada ja mida paremini teha! Minu enda liblikad valmisid tehnikates, mida ma kunagi varem proovinudki polnud. Esimene oli makrameeliblikas. Üsna viimasel minutil valmisid mul veel süstikpitsiliblikad. Kui Laima meile laupäeval süstikpitsi õpetas, oli alguses küll tegu, et tehnikale pihta saada. Aga siis läks pilt selgeks ja kõik toimis! Eks ta algul kobamisi veel tuleb ja peale algteadmiste vaja ju veel edasi areneda!

Juba enne laupäevast kokkusaamist oli mul idee teha süstipitsist liblikad. Pühapäeval otsisin netist mõnd õpetust, aga ei osanud leida. Uurisin siis pilte, joonistasin endale väikse kavandi ja arvasin, et mis see siis ära ei ole paar väikest liblikat valmis meisterdada. Kujutage ette - ei olnudki mingi kunst. Ma olin kogu aeg arvanud, et süstikpits on midagi hoopis keerulisemat ja jube aeganõudev tegevus. Tegelikult hoopis väga mõnus nokitsemine. Päris hea süstikpitsi õpetus eesti keeles on ilmunud ajakirjas Minu käsitööd 2007, 1-5. Mu esimene liblikas läks aia taha - jätsin ühendusaasad tegemata ja nüüd ta laperdab natuke. Kindlasti kasutan ta kusagil ära, mõne märkmiku peal näiteks. Kaks järgmist liblikat tulid juba enam-vähem välja. Suurus on neil 2x3 cm ja tehtud iirisniidist.

Süstikpits

Süstikpits

Silpsolps postitas kell 21:27 - Link - kommentaarid (18)

15 Mai 2011

Pildiülekanne ja süstikpits

Põlvakatel käis külas Laima. Suur tänu, Laima, et tulid ja nakatasid meid järjekordsete uute viirustega! Mina igatahes olen süstikust sõltuvuses ja sain täna kõrvarõngad valmis. Homme pildistan korralikult päevavalges ja näitan blogis ka. Pildiülekanne on samuti lahe ja tahab veel katsetamist.Minu pildiülekanded said sellised, esialgu veel toorikud:Ülejäänud pilte saab näha siit.

Silpsolps postitas kell 20:59 - Link - kommentaarid (7)

08 Mai 2011

Emadepäev

Emadepäevaks valmis kaks kaarti: üks emale, teine ämmale. Nende kaartide idee on jällegi saksa ajakirjast Kreativ mit Karten. Sealt on pärit ka pildikesed. Erivärvilisi koogipabereid ostsin Tiimarist. Valge paberi serv on toonitatud õrnalt lilla värvipliiatsiga. Lilla paberi keskele on kirjutatud õnnesoov.

Emadepäevaks

Emadepäevaks

Emadepäevaks

Ema aias sai ette võetud väike fotosessioon. Mõned pildid kaunitest kevadlilledest:Ja veel üks teolt tabatud pilt! Ema tabas:Silpsolps postitas kell 19:18 - Link - kommentaarid (10)

06 Mai 2011

Kaart

Minult telliti üks kaart. Aega oli vähe ja midagi originaalset välja mõelda ei jõudnud. Kuna poes jäi silma tuttav kaart, siis tegingi Josefiinelt romantikapakis saadud kaardi järgi. Originaal kohe käepärast ka! Loodan, et Josefiine ei pahanda!

Kaart

Kaart

Silpsolps postitas kell 20:58 - Link - kommentaarid (13)

01 Mai 2011

Roheline AnnisEile lõppenud rohelisse projekti esitasin Annise salli. See on minu teine Annis. Villasest lõngast sall sai küll suurem, ilusam ja jäi paremini vormi hoidma, aga samas olen selle salliga ka täitsa rahul. Suured sallid ja rätid mulle tegelikult ei meeldigi või õigemini - ma ei oska neid kanda. See roheline sai täpselt mulle paras, täpselt minu värvi ja mõnusalt pehme! Ja kevad on ka täpselt sellist rohelist värvi! Seepärast läksin loodusesse pildistama, kuigi jah, õhtune päike pole just alati fotograafi sõber!

Annise sall

Annise sall

Toomingas läheb varsti õitsema, linnas kindlasti varemgi kui metsas:

Toomingas

Ülaste keskel sai mu meelest kõige parem pilt:

Annise sall

Ülane

Siin veel üks lilleke! Pluus on ka kunagi paar aastat tagasi enda õmmeldud, trikotaažist.

Annise sall

Ja sallivärvi lepiklilled kraavikaldalt:

Lepiklill

Tehnilised andmed:
Lõngaks Yarn Art Angora De Luxe, värvikood 9640. Samast lõngast kudusin 4 aastat tagasi emale emadepäevaks salli. Silmad lõin üles haapsalu salli võttega, jämedamate varrastega (täpselt enam ei mäleta, vist 4,5). Kudusin 3,5 varrastega. Sall kaalub 46 grammi. Mõõdud: ülemine serv ca 105 cm, laius laiemast kohast 29 cm. Lõpurea kudusin algul õpetuse järgi, aga kuna see ei andnud venida ja ei hoidnud kaelas hästi, siis harutasin üles ja lõpetasin tavaliselt.
Originaalmuster Knitty´s
Mercari eestikeelne tõlge (PDF-fail)
Teema foorumis: Koome koos: Annis rätti Knitty´st

Silpsolps postitas kell 19:23 - Link - kommentaarid (13)

Sina oled 1316060 külastaja! Tule jälle!