Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 Mai 2010

Poekotid

Meie Käsitööklubi liikmed õmblesid eilse ''Uma Pido'' raames toimunud käsitöölaada jaoks igaüks 2 poekotti. Minu omad said siis sellised pikemate sangadega, üleõla kandmiseks. Pealmisel moodustub triiburiidest tasku.

Poekotid

Silpsolps postitas kell 07:09 - Link - kommentaarid (14)

28 Mai 2010

JärjehoidjadProjekti ''Lugemisaastal raamatuga ja raamatule'' raames tegin soojenduseks mõned järjehoidjad. Vasakpoolne läks täna kingipakki.

Järjehoidjad

Kaart noorpaarile

Järjekordne 3-D kaart. Materjal on jätkuvalt pärit saksa ajakirjast Kreativ mit Karten.

Kaart noorpaarile

Auhind

Mina sain ka kena roosa südamliku roseti Snowdropilt ja kaisalt. Annan selle edasi kõigile põlvakatele, kellega juba sügisest saati koos oleme käinud. Suur tänu teile kõigile!Silpsolps postitas kell 23:49 - Link - kommentaarid (8)

16 Mai 2010

Moonid või roosid?

Eile õhtul peale kokkusaamist ei saanud muidu, kui pidin veel mõned lilled valmis tegema. Nagu juba mainisin, pole ma varem lillede tegemiseks kasutanud muud materjali peale organza. Eile siis hakkasin voodrisiidist omaarust moone tegema. Noh, moonide moodi nad väga ei saanud, aga ära petab ehk küll! Igatahes meeldivad mulle rohkem kui organzalilled. Edaspidi tahan veel erinevaid materjale proovida.

Siidililled

Siidililled

Eilsel koosolemisel valmis mul selline lilla lill, organzast ja tüllist:

Organzalill

Silpsolps postitas kell 16:59 - Link - kommentaarid (22)

15 Mai 2010

Põlvakad tegid kangast lilli

Täna saime taas kokku. Lillede valmistamist õpetasid meile kreysy ja Kristina Võrust. Algul meisterdasime nn. organzalilli. Natuke erineval viisil, kui ma varem olen teinud. Selgus, et väga edukalt saab neid ka muudest kangastest teha peale organza. Peaasi, et oleks võimalik küünlaleegi kohal servi sulatada ja riie poleks väga lörts. Ja siis tegime veel väiksemaid lilli, mida klambrite, peavõrude, prosside kaunistamiseks kasutada.
Suur tänu õpetajatele!

Ja meie rõõmsavärvilised lilleaiad:

Põlvakate tehtud

Põlvakate tehtud

Mõni pilt jäi veel siia!

Silpsolps postitas kell 14:53 - Link - kommentaarid (15)

10 Mai 2010

Kingitus emale


Muhu tikand

Mobiilikott ja kaart

Kaart

Emadepäevaks saingi valmis muhu tikandiga mobiilikoti! Minu mäletamist mööda esimene sellelaadne katsetus. Päris muhu tikandiks ma ei julgegi seda nimetada, kuna tikkisin rohkem oma sisetunde järgi ja kasutasin ka Liivia Kivilo ''Lilltikandi'' raamatut. Muidugi kõige rohkem uurisin teiste tehtud töid nii netis kui ka äsja Muhumaal (vaata eelmist postitust)! Muhu tikandi õpituba oleks nüüd hädasti vaja!
Kaart on 3-D tehnikas.

Silpsolps postitas kell 18:45 - Link - kommentaarid (13)

05 Mai 2010

Käsitööpäevad Muhus ja Saaremaal

23.-24.aprillil toimusid järjekordsed käsitööpäevad, kust minulgi oli õnn osa võtta. Kirjutasin sellest Põlva Käsitööklubi blogis, seepärast siia pikka ümberjutustust kirjutama ei hakka, saate sealt lugeda! Aga natuke isiklikke emotsioone panen ikka siia kirja.Muhu tikandit ja muud kaunist käsitööd kohtasime me igal sammul. Ja ikkagi ei saanud sellest küllalt. Näpud hakkasid endalgi sügelema, natuke sai õpitud ka... Ostsin endale mobiilikoti kupongi ja harjutasin natuke sidepistet:Oma esimese pesulõksu maalisin väriseva käega Koguval Muhu muuseumis ja lõpuks siis selgus, et õpetajaks oli Sokike! Isetegijatest olin ma varem kohtunud Imbiga, tema äratundmisega oli mul algul raskusi. Vaatasin terve õhtu seda huvitavat riietust Imbi seljas - see sarviline müts tõmbas palju pilke ligi. Lõpuks tundsin riiete kandja ka ära!Kolmas isetegija, kelle tuvastasin, oli Mareli:Väga vahva oli! Olen nüüd püüdnud natuke edasi tikkida, aga no ei tule nii välja nagu peaks ja tahaks! Loodan selle moblakoti kunagi ikka valmis saada!
Lõpetuseks veel üks asi, mis mulle muuseumis silma jäi ja üle kõige meeldis - pisike vanaaegne õmblusmasin.Pildigalerii leiad siit.

Silpsolps postitas kell 18:55 - Link - kommentaarid (15)

Sina oled 1315623 külastaja! Tule jälle!