Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 Mai 2009

Laadamuljeid

Senini olen ikka laatadel leti ees seisnud, nüüd siis kogemus ka leti tagant! Äri just kõige paremini ei läinud, aga tore oli ikkagi. Ma arvan, et minust laatadel oma toodangu müüjat ei saa. Meeldib nokitseda rohkem oma lõbuks ja sõpradele-tuttavatele. Massitööd teen niigi 8 tundi tööpäeviti! Aga müüja amet iseenesest meeldib mulle küll, ma ju kaupmeeste suguvõsast pärit!
Sellistel kodustel suurüritustel on alati lootus kohata vanu tuttavaid või leida uusi! Mina leidsin SametSiili, keda senini teadsin vaid foorumi kaudu!

SametSiil

Mina ei saa iial külmalt mööda minna indiaanlastest! Seegi kord olid nad platsis. Peale muusikategemise müüvad nad ka ehteid ja mul on kange tahtmine ükskord proovida ise teha neid niidiga põimitud kõrvarõngaid - no umbes nagu kaarte tikitakse (teisel pildil parempoolsed 2 paari):

Indiaani ehted

Indiaani ehted

Indiaani ehted

Eile õhtul tegin veel paari kõrvarõngaid ja endale eria käest ostetud komplektist kaelakee:

Lillad kõrvarõngad

Sõlmitud kee

Silpsolps postitas kell 18:45 - Link - kommentaarid (6)

29 Mai 2009

Fotosessioon metsas

Homme on meil Põlvas laat ja meie käsitööklubi letis võib mindki kohata. Viimase nädala olen püüdnud teha natuke ehteid, et ikka oma tegemisi ka tutvustada. Polegi eelnevat laadakogemust veel müüjana.
Täna siis võtsin fotoka ja läksin välja pildistama. Kui meil ühel pool maja vaatavad aknast sisse Säästumarket, Selver ja Bauhof, siis õuepoolsest aknast paistab linnulaulu täis mets! Ja nüüd tuleb palju pilte!

Lihtsad käevõrud eelpainutatud traadil:

Käevõrud

Tamiiliga punutud kõrvarõngad ja kaelakee komplektis:

Must-vasekarva komplekt

Must-vasekarva komplekt

Veelkord eelmise postituse kaelakee, mille õnnelik omanik on nüüdsest kullatykk:

Pruun-roheline kaelakee

Pruun-roheline kaelakee

Istun mina vaikselt seal puutüve peal, pildistan ja sätin ja siis... ja siis tunnen, et keegi jälgib mind! Pööran pilgu selja taha ja mida ma näen: üks kass seisab eemal puu juures. Ta vist oli seal juba tükk aega mind jälginud. Vaatas mind sellise pilguga, et mida imet sa seal küll sehkendad! Mul tuli naer peale. Kass on vist meie majast, ehk tundis mu ära. Tuli järjest ligemale ja lasi pai teha, lõpuks käis mööda jalasääri ja ütles ka midagi, millest ma eru ei saanud! Tema keeles kõlas see ''Mjäu!''

Uudistaja

Uudistaja

Kassiga tutvus sobitatud, läksin maasikaid korjama! Oma mehe petsin selle pildiga ära, kui ta seda väiksena fotokast vaatas. Et kuidas, kas juba maasikad?

Punased maasikad

Maasikad tulid välja täitsa kogemata. Ja neid hakkan ise kandma!

Metsast leidsin ägedad ''koopajoonised'', see siis looduse käsitöö:

Koopajoonised

Koopajoonised

Koopajoonised

Sealsamas said pildistatud kahed suuremat sorti kõrvarõngad:

Antiikpronksist rõngad

Antiikpronksist südamed

Helmeniidiga mulle eriti tegutseda ei meeldinud, liiga libe! Aga tulemus sai kena:

Punane ja must

Üks karvapallike tee ääres:

Karvapall

Olin jõudnud järve äärde. Üle järve paistab kesklinn:

Metsas

Põlva järv

Põlva järv

Põlva järv

Veel viimased lihtsad rõngad:

Rohelised kõrvarõngad

Tagasiteel möödusin rähni kodust! Ega polekski seda poolikut puutüve märganud, aga seal sees käis selline laulupidu, et lausa lust kuulata! Kui siis rähn sealt välja lendas, oli asi selge!

Rähni kodu

Kohtumiseni homme Intsikurmus laadal!

Silpsolps postitas kell 20:47 - Link - kommentaarid (4)

24 Mai 2009

Pruun-roheline kaelakee

Taas kord üks kee oksjonile! Viimasel ajal olen vaimustunud tamiili ja niidiga punumisest. Selle neljalehelise ripatsi tegin tamiiliga. Kasutasin erinevaid rohelisi ja vasekarva pruune klaashelmeid ja vaskset ketti. Kinnist sel kaelakeel pole lihtsal põhjusel: mul polnud midagi sobivat sinna panna! Aga kee mahub lahedalt üle pea. Pikkust on tal 71 cm ja ripatsi läbimõõt 4,4 cm. Kui oksjonivõitja soovib lühemat ja kinnisega ketti, siis ehk nädalalõpuks õnnestub mul materjali muretseda!

Pruun-roheline kee

Pruun-roheline kee

Pruun-roheline kee

Pruun-roheline kee

Silpsolps postitas kell 22:52 - Link - kommentaarid (4)

19 Mai 2009

Koolilaste kunst ja käsitöö inspireerib!

Paar nädalat tagasi tuli mul ootamatult võimalus kaasa teha ringreis meie maakonna koolides koos mõnede käsitööõpetajate ja meie Põlva Käsitööklubi esinaistega! Õpetajad jagasid tunnustust parimatele töödele. Käsitööklubi aga korraldab sügisel suure põlvkondadevahelise kunsti- ja käsitööpäeva ja selle raames toimuva näituse jaoks valisime välja kaunimad tööd. Mina õnneks midagi hindama ei pidanud, olin fotograafina kaasas! Kõiki maakonna koole me muidugi läbi ei käinud, igal pool polnudki näitust üleval. Minu jaoks oli see huvitav ja omamoodi nostalgiline päev. Paljudes kohtades olin esmakordselt, aga Kanepi ja Ahja koolis olen ise käinud. Koolimajad on küll tundmatuseni muutunud, aga jagus ka äratundmisrõõmu! Käsitöödest parem ärme räägimegi! Lapsed on nii andekad ja nende õpetajad muidugi ka!
Eriti toredad olid just algklasside laste tööd:

Mooste

Kunstnike järelkasv peaks olema ka garanteeritud - endalgi tuli tahtmine pliiats või pintsel pihku võtta ja mõnda asja järgi proovida:

Vastse – Kuuste

Ahja koolis rõõmustasid silma kenad rõõmsavärvilised lapitööd:

Ahja

Kõige rohkem vaimustas mind Saverna kooli näitus. Väikeses maakoolis tehakse nii kunsti, keraamikat, igat sorti käsitööd ja siis ma ei imestagi, et ka meie tubli isetegija Rukkilill on selle kooli õpilane!

Saverna

Poiste käsitööoskused teevad kadedaks:

Räpina

Põlvas on meil kaks suuremat kooli. Hetkel oli näitus Põlva Keskkoolis ja seal avaldas muljet kaunis näituse kujundus. Igal pool oli lilli ja lilleseadeid:

Põlva

Ülejäänud 250 pilti vaadake flickrist!

Silpsolps postitas kell 20:34 - Link - kommentaarid (9)

15 Mai 2009

Kevadiselt roheline kaelakee

Täna alanud oksjonile tegin liitpärlitega kee rohelistest helmestest ja kuldsest traadist. Kee pikkus on 67 cm ja liitpärlist ripats on ca 2 cm läbimõõduga.

Liitpärlitega kee

Liitpärlitega kee

Liitpärlitega kee

Silpsolps postitas kell 10:13 - Link - kommentaarid (9)

11 Mai 2009

EmadepäevMinu ema sai kingiks kaelakee. Tal polnudki veel ühtegi minu tehtud ehet! Kee on tehtud helmetraadile punasest jaspisest (6mm), puu- ja seemnehelmestest.

Kaelakee emale

Ämmaga sama lugu! Kaelakees on kasutatud kaetud türkiissiniseid helmeid (10 mm), lihvitud siniseid ja suuremaid musti seemnehelmeid. Pross on mul juba varem tehtud ja sobis hästi keega kokku. Ema sai samuti ühe organzast prossi varasematest varudest.

Kaelakee ämmale

Ja lõpuks veel kaardid:

Kaardid

Silpsolps postitas kell 19:32 - Link - kommentaarid (7)

09 Mai 2009

Seelikutriibuline kaelakeeViimaseks rahvuslikuks tööks tegin midagi päris ''oma'' - Põlva rahvariideseeliku triipudega kaelakee. See oli mul juba varem plaanis, aga tükk aega läks õigete helmeste kokkusaamisega. Ja siis läks veel tükk aega kuni helmed kaelakeeks said. Pean tunnistama, et ma pole vist kunagi nii endast välja läinud, kui selle kee tegemisega! Kolm korda lükkisin helmeid ümber enne kui õiged toonid tundusid olevat! Ja siis alustasin ja harutasin veel lugematu arv kordi. Muster ei hakanud kuidagi õieti jooksma, triip polnud üldse triibu moodi, kuidagi puseriti jooksid need helmed. Siis võtsin viimases hädas appi sukavarda ja selle ümber heegeldades hakkas ometi midagi välja tulema. Nii ma heegeldasingi kuni lõpuni ja see polnud sugugi võimatu nagu ma alguses arvasin. Mu kaua tehtud kaunikene sai lõpuks valmis!

Seelikutriibuline kaelakee

Seelikutriibuline kaelakee

Seelikutriibulise kee idee on pärit hunditädilt!

Kui keegi peaks soovima teha Põlva triibukeed, siis muster on ka olemas. Tegin selle programmiga DB-BEAD, mida saab alla laadida siit. Tahtsin teha mustri, millel ridade üleminekud ei jääks suvaliselt, vaid ühe joone peale. Iseasi, kas ta kaelas ka nii kenasti püsib! Üks ring koosneb 8 helmest ja ma lükkisin niidile 5 mustrikorda. Heegeldatud keeosa pikkus tuli 46 cm.Rahvuslik projekt on õnnelikult lõpetatud, aga rahvuslikku käsitööd kavatsen edaspidi veelgi rohkem teha! Suur tänu Susale projekti algatamise ja eestvedamise eest ja kõigile teistele, kes oma töödega inspireerisid!

Silpsolps postitas kell 20:56 - Link - kommentaarid (15)

02 Mai 2009

Esimest korda Martenil külas

Ühesõnaga, käisime Viljandis katsikul! Kohtusin esmakordselt oma kõige pisema sugulasega, õepojaga, kes on 3-nädalane ja naeratab juba nii kenasti!Kaks paari papusid jõudsid juba varem beebini. Nüüd tuleb lubatud kampsun ka valmis kududa. Kui keegi teab soovitada mingit väga head beebilõnga, mis ei lähe topiliseks ega karvaseks, siis soovitused on teretulnud!

Katsikukaardi tegin ka ikka ise. Tänan HÕBEVALGET, kelle blogist ma esmase idee sain!

Kaart Martenile

Tagasiteel tegin mitmes kohas pilte Võrtsjärve äärsest üleujutusest:

Võrtsjärv

Võrtsjärv

Võrtsjärv

Võrtsjärv

Silpsolps postitas kell 23:24 - Link - kommentaarid (19)

Sina oled 1316055 külastaja! Tule jälle!