Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Mai 2008

Mu koduke on tilluke, kuid ta on armas minule...

Meil olid siin nädalavahetusel Põlva päevad ja tegin üsna palju pildiklõpse. Nii üritustest, linnast, loodusest kui inimestest. Olen kusagilt kuulnud või lugenud, et igaüks peaks aeg-ajalt oma kodulinnas käima kui turist - ehk teisisõnu võtma aega lihtsalt jalutada oma kodukohas mitte tormates tööle, töölt koju, poodi või ametiasutusse...
Olen armunud oma väikesesse kodulinna! Te vaadake vaid! Kui hästi vaatate, siis leiate veidi käsitööd ka!

Põlva

Silpsolps postitas kell 19:12 - Link - kommentaarid (9)

17 Mai 2008

Ehtekomplekt ''Meekarva''

Täna on meil suguvõsa kokkutulek ja samas tähistame ka tädi Silvi sünnipäeva. Tulin vahepeal koju pilte arvutisse laadima ja fotoka akusid vahetama. Pidu käib täie hooga! Tädile tegin sünnipäevaks ehtekomplekti:

Siin ehtekomplekt näha täies hiilguses. Panin alguses komplekti nimeks ''Merevaik'', aga sillulullu kommentaarist sain parema vihje ja muutsingi nime ära. ''Meekarva'' tundub olevat õigem nimi! Vaadake, need eri toonides pärlid ongi justkui mee eri olekud ja eri sordid. Traadi sisse on mässitud värske kärjest võetud mesi ja kees on kasutatud ka suhkrustunud mett!

Silpsolps postitas kell 15:13 - Link - kommentaarid (5)

12 Mai 2008

Emadepäev ja ema aed

Juba ammu olin tahtnud paeltikandit proovida. Ja ema rääkis kunagi, et tal on uut nõelapatja vaja. Oligi emadepäeva kingiidee olemas! Tahtsin küll minna Tartusse isetegijate kokkusaamisele, kui Laantelaps käis paeltikandit õpetamas, aga jäin tookord haigeks. Nüüd oli mul vaid ''Paeltikandi piibel'' ja Susa nõelapadi silme ees! Lehitsesin raamatut küll eest taha ja tagant ette ega osanud kusagilt alustada. Algusest lugeda ei viitsinud... Raamatu lõpuosast jäi silma üks imeilus pilt ''Koduaed'' ja sealt omakorda kivine aiatee. Selle tee tikkisingi alustuseks oma lapile. Siis tegin lehed ja roosid. Lõpetuseks veel sõlmpistes lillekesi looklema. Kõik selle tikkisin Tiimarist ostetud õhukesele vildile. Enne kokkuõmblemist nägi pilt välja selline. Pärast kokkuõmblemist selline:Veel mõned pildid siitpoolt ja sealtpoolt. Muster kujunes töö käigus ja eneselegi ootamatult avastasin, et tikand võttis ema aia kuju: looklev aiatee, roosid, meelespead ja kannikesed! Lisaks tekkis keskele peaaegu südame kujutis. Emale meeldis nõelapadi väga!

Seekord tegin kaardi koguni kolmele emale! Esimese kaardi sai minu ''vahetusema'' Hiie33 (vaata 7.mai postitust), teise kaardi sai ema...... ja kolmanda ämm:Kuna emale meeldivad väga kannikesed, siis komandeerisin mehe pühapäeva hommikul metsa kannikesi otsima, ta oli just nädala sees neid näinud. (Endal oli hirmus kiire veel kingituste lõpetamisega.) Tema korjas metsast peale kannikeste veel muudki ja tegi ka kimbud valmis. Ema kingitus sai selline:Ka minu lemmiklilled on kannikesed ja just need õrnlillad sookannikesed:Mul tuleb nende lilledega alati meelde Heli Läätse laul ''Kannikesed emale''. Olengi alati püüdnud emadepäevaks kannikesi korjata, aga alati nad õigel ajal ei õitse. Seekord läks õnneks!

Lõpuks veel üks pilt ema aiast, mis on tehtud eile maja ees, tänava pool:Silpsolps postitas kell 20:16 - Link - kommentaarid (19)

08 Mai 2008

Vol. 2

Teine pool projektist ka läbitud! Minu ema helistas mulle täna töö juurde ja küsis, ega ma ei tunne kedagi ... nimelist? Ee...ei tea! Aga postiljon oli talle paki otse koju kätte toonud, pakk oli emal juba avatud ja pidin siis tunnistama, et tean ikka küll, kellega ja millega tegu! Selgitav kiri oli õnneks pakil juures ka. Aga enne paki avamist...

Ema võttis postiljonilt peale mõningast kõhklust ikka paki vastu. Tema nimi ja aadress ju ikka peal! Mõtles siis kõikvõimalikke huvitavaid mõtteid kokku. Et kes talle paki saatis. Äkki on mingi reklaam. Või lillesibulad. Või pomm! Istus siis sealsamas trepile maha ja hakkas pakki avama. Nii igaks juhuks pakisuu endast eemale, et kes teab, mis sealt välja lendab! Ei lennanud midagi. Näppu jäi kaart, mis algas sõnadega ''Tere ema!''. Taas hakkas mõte jooksma imelikke radu pidi, aga kohe järgnes ilus selgitus kogu loole ja pakist tulid välja ilusad isetehtud asjad, mis emale väga meeldisid: vilditud seep, ripats ja kaelakee sinises vilditud kotikeses, Gurman´s roheline tee ''Seitse samuraid'' rohelises vilditud ja pärlitega tikitud kotikeses ja suur ''Kalevi'' šokolaad:Emale meeldis eriti pruunides toonides ripats:Ja kaelakee meeldis ka, kuigi ta algul arvas, et see on hoopis käevõru. Polnud ta sellist asja oma ihusilmaga näinud. Tal oligi see juba kahekordselt ümber käe ja sobis ka sinna hästi. Jõudsime järeldusele, et võib kanda nii ja naa, kuidas just parasjagu tuju tuleb!Ema põõsale sobis kee ka hästi!

Suur-suur tänu lumepilvele, kes mu emale sellise üllatuse valmistas! (Pikemad tänusõnad on juba isiklikult edasi öeldud.)

Silpsolps postitas kell 20:59 - Link - kommentaarid (1)

07 Mai 2008

Vol. 1

No nii, pool projekti õnnelikult lõpule jõudnud ehk pool ootusärevust asendunud kergendusega! Mu ''vahetusema'' Hiie33 sai täna paki kätte! Mul vedas, tegin paki Heily5 emale, kes on samuti isetegija ja seetõttu oli mul rohkem informatsiooni käes. Leidsin oma ''emast'' isegi mõned pildid!

Minu tehtud pakike sai siis selline:Heily5 vihjetest lugesin välja, et ema armastab aiatööd, rohelist värvi ja ehteid. Seetõttu läks pakki kommikarp, lillejuurikad, üks lapitehnikas linik ja roheline kaelakee. Kuna olen jätkuvalt veel mõjutatud Põlvas toimunud käsitööpäevadest (vt. eelmist postitust), siis tekkis vastupandamatu soov ise ka lõpuks lapitöö käsile võtta. Senini olen teinud vaid kolm lapikest foorumi algusaegadel ühisteki jaoks. Lapitöö raamatuid ja ajakirju on kogunenud koju üpris suur hunnik. Oligi viimane aeg midagi ette võtta. See linik on tehtud Lise Bergene raamatu ''Kirglik lapitöö'' järgi. Veidi muudetud kujul. Tähekeste asemel tegin südamed - need nagu emadepäevale kohasemad! Üldse avastasin lõpuks, et peale lillede on kõik asjad südamemotiividega või südamekujulised! Liniku möödud on 36x76 cm. Õmblemisega on mul sellised lood, et kui 8 tundi masstööd on päeval ära õmmeldud, siis kodus ei kipu enam õhtul õmblema! Seepärast polegi mu blogis eriti näha õmmeldud asju. Aga ehk see muutub...

Kaelakeed alustasin hoopis teise ideega, aga ei meeldinud ja töö käigus kujundasin ümber. Roheliste pärlite varu pean nüüd küll täiendama, sest enamus läks selle kee sisse! Lükitud kahekordsele helmetraadile, et ikka vastu peaks.

Siin veel üks lähemalt vaade ja päikesesäras.

Lõpuks veel omatehtud kaart, tugevalt mõjutusi saanud Meete imelistest kaartidest!Mina jään nüüd oma ema pakki ja tema reaktsiooni ootama!

Edit: Tänan ilusate kommentaaride eest! Tegin seda pakki tõesti südamega, otsekui oma emale ja tegelikult oleks tahtnud kõik asjad endale jätta!

Silpsolps postitas kell 17:11 - Link - kommentaarid (25)

Sina oled 1315035 külastaja! Tule jälle!