Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Mai 2007
Inspiratsiooniallikas

Meil siin Põlva Päevade raames oli avatud (ja on veel homseni!) Põlvamaa õpilastööde näitus ÕUEPUU. Sain sealt päris huvitavaid ideid ja pole kade, pakun teistelegi vaadata. Pilte sai klõpsitud niikaua kuni fotokal akud tühjaks said... ja teised olid kodus laadimas. Niisiis, pildid!
Silpsolps postitas kell 16:44 - Link - kommentaarid (2)

15 Mai 2007
Kott

Minul oli vahepeal kriis. Nii käsitöös kui ka muidu igapäevaelus. Ja põhjust justkui polnudki. Vahel lihtsalt on nii, et käed ei painu midagi tegema. Tahtmine on, aga ju see siis pole ikka piisavalt suur, et midagi ette võtta. Reede õhtul seisin fakti ees, et emadepäev on kohe-kohe käes ja mul pole ämmale kingitustki. Emale õnneks oli - seesama roheline sall, mis eelmises postituses näha. Vaatasin kodus veidi ringi ja leidsin ühe suure kera kahtlast kirjut lõnga, mille olin saanud õe käest ja millega ma senimaani polnud osanud midagi peale hakata. Siis kulus mul veel üks Eurovisioon, üks Superstaari saade, üks öö, heegelnõel nr 3, veidi helelillat Steinbach Wolle Jumbot, natuke riiet, natuke mõtlemist - ja ämma kott saigi valmis. Tegelikult ta saabki alles homme selle kätte.


Algul tundus asi kahtlane, selline kirju ja mittemidagiütlev. Siis pöörasin töö korraks ümber ja avastasin oma üllatuseks, et teine pool on ilusam: need lõngatupsud jäid enamus heegelduse tagaküljele. Nende järgi siis otsisingi sobiva lõnga triibuks juurde ja asi hakkas ilmet võtma. Nii ma siis heegeldasingi - kirjud read koti seestpoolt, siis pöörasin töö ümber ja lillaga heegeldasin õige poole pealt, jälle töö ümber jne... Lõpuks sai kott selline, et... et... ei raatsigi nagu ära kinkida! Aga mul jäi teise koti jagu lõnga veel! Lilled on heegeldatud peast. Sees on vooder. Kuna voodri riidetükil oli servas nööpauk ja see jäi täpselt ülaserva, siis käigu pealt tekkis idee sinna tunnel tekitada ja pael sisse ajada. Et soovi korral saaks koti kokku tõmmata. Lukku ega taskut tal pole, kiireks läks... Ja lõpuks - sain selgeks ka vähikäigu, millest ma senini õieti sotti polnud saanud. Abiks videod selle lehe lõpust. Koti suurus on ca 30x25 cm.
Silpsolps postitas kell 23:14 - Link - kommentaarid (31)

01 Mai 2007
Lehesall valmis!

Ilm on jälle ilus päikeseline, lumi läinud ja kevadroheline loodus võimsalt tärkamas! Jõudsin täpselt tähtajaks veel teisegi salli valmis. Lillesalli kõrvale siis lehesall:

Tegelikult oligi mul algselt kevadsalli projektis mõeldud see lehesall. Lillesall (eelmises postituses) trügis lihtsalt vahele! Muster on pärit Knitty lehelt. Lõng on Susa lõngapoest Yarn Art Angora De Luxe. Vardad 3,5. Valmismõõdud 16 x 130 cm. Kuna ma pole selliseid pitsilisi kudumeid eriti varem teinud, siis paaril esimesel mustrikorral oli harutamist päris palju! No sassi läksid need silmused ja õhksilmad. Ega selle mustriga ikka ei saa vardaid välja tõmmata, vaid peab silm-silma haaval mitu rida tagasi võtma. Õnn, et sall nii kitsas on! Pikapeale hakkas muster ometi meelde jääma! Võtsin huvi pärast aega ka: 10 tundi kulus kudumiseks. Mõned pildid veel: veidi suuremalt ja muster lähemalt. Kui mees hommikul väljasirutatud salli nägi, oli tema esimene kommentaar: kena rehvimuster! Vaat mida nemad näevad!

Tänase kevadpüha puhul pistsime pintslisse terve sea! Jagasime kenasti pooleks ja nüüd ta juba ruigab mõnusasti meil kõhus! Tegu siis martsipaniga ja mees tõi selle mulle kunagi sea-aasta alguses. Kuna säilivusajaks oli märgitud 1.mai, siis võtsime juba aegsasti plaani sel kuupäeval siga ära süüa. Hästi ei raatsinud küll, aga neid tolmukogujaid on kodus niigi küll ja jäädvustasime sea pildile, see säilib kauem!

ILUSAT KEVADPÜHA!
Silpsolps postitas kell 14:40 - Link - kommentaarid (17)

Sina oled 1315884 külastaja! Tule jälle!