Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Mai 2006
Siin siis lubatud roosi heegeldamise õpetus eesti keeles:

as – ahel- e. kettsilmus
s - ühekordne sammas
ks - kinnissilmus

Jäta parasjagu pikk lõngajupp algusse, millega pärast roos kokku õmmelda.

I rida: Heegelda 55 as. 4-ndasse silmusesse tee 1s. *1as, jäta 2as vahele, (1s, 2as, 1s)järgmisse silmusesse. Korda * kuni lõpuni. Pööra töö ümber.

II rida: 3as, (1s, 2as, 2s) esimesse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse. *(2as, 2s, 2as, 2s) järgmisse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse. Korda * kuni lõpuni. Pööra töö ümber.

III rida: 6s esimesse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse, 1ks järgmisse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse. (7s järgmisse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse, 1ks järgmisse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse) 12 korda. (9s järgmisse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse, 1ks järgmisse kahest õhksilmusest moodustunud vahesse) 5 korda.

Jäta ka lõppu piisavalt pikk lõngaots.

Rulli nüüd töö kokku nii, et 5 viimast suuremat (9 sambaga) kroonlehte jäävad väljapoole. (Niidiotsad jäävad ka pealepoole.) Õmble jäetud niidiga roos kokku nii, et põhi jääks sile ja kõik kihid oleksid korralikult kinnitatud, et roos laiali ei pudeneks.


Pilte saad vaadata siit.

Mina tegin eri suurusega roose, alustuseks siis vastavalt kas 55, 43, 31 või 19 ahelsilmust.
Väiksematel ma ei teinud 5 viimast kroonlehte suuremat (kõik 7 sambaga).

Abiks ka joonis:


Silpsolps postitas kell 08:42 - Link - kommentaarid (2)

24 Mai 2006
Kas tõesti juba kuu aega on möödunud minu eelmisest blogimisest? Kiire aeg on olnud ja muuhulgas sai üle 7 aasta taas pulmas käidud. Seal jagati muuhulgas ka medaleid ja mina sain fotograafi ametimedali! Aga neid pilte pole mul voli teile näidata. Räägin hoopis sellest, millega vahepeal olen hakkama saanud. Emadepäevaks valmisid kaks lillekorvi, mille idee tuli Bellilt ja mida siin juba kõik varsti on teinud. Niisiis üks lillekorv emale ja teine ämmale:


Nende roosidega oli selline lugu, et lõng, mille ostsin, osutus liiga jämedaks. Või õigemini korvikesed osutusid liiga väikesteks. Ja siis ma proovisin heegeldada iirisest. Need roosid tundusid jälle liiga väikesed. Murelikult küsisin siis oma teisepoole käest, et mis ma nüüd teen. Tema ütles rahulikult, et pane mõlemad. Ise ma vist selle peale poleks tulnud, oleksin läinud kolmandat lõnga ostma... Nii siis saigi. Rooside tegemise õpetus on siin (kerida lehte allapoole). Emad olid muidugi õnnelikud!
Ema pool sai välja otsitud ja pildistatud ka minu kunagi kootud vest, mis mulle väga meeldis, aga värvid polnud nagu päris minu omad. Sellepärast sai ema selle endale. Olen mõelnud endale kunagi uue kududa, teiste värvidega. Üleüldse tegelesin siin vahepeal ka varasemate käsitööde pildistamisega ja uue fotoalbumi loomisega. Sealt leiate ka rohkem pilte lillekorvidest.
Mitmed asjad on ajapuudusel pooleli jäänud. Kõigepealt võtan nüüd kibekiiresti ette motiivid sõpradele ja pajalapid olen ka emale veel võlgu...
Silpsolps postitas kell 22:38 - Link - kommentaarid (12)

Sina oled 1316055 külastaja! Tule jälle!