Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 Juuni 2013

Juuni - telgedel kudumine, punumine, põimimineSelle kuu tööle ei oskagi nime anda. Telgedel ei kudunud, aga raamil küll. Punusin ja põimisin ka. Ehk on see midagi gobelääni sarnast. Igatahes minu esimene katsetus midagi sellist teha. Üks vaibake sai valmis. Servad on küll konarlikud, aga no esimesel korral võib ju andeks anda! Teist korda ei julge enam lubada! Päris mitu õhtut läks vaibakese põimimisele.

Minipilt

Lasen siis veidi ka raami piiluda: see on ehtsast puidust!

Minipilt

Ja ega ma teda raamist välja ei võtnudki, nii ta jääbki!

Minipilt

Kes veel aru pole saanud, siis järgmiste piltidega peaks asi selge olema:

Minipilt

Minipilt

Pildi raam sai nii suur nagu kõige tavalisemad tuletikud. Põimisin nõela ja rulliniidiga. Pildi enda suurus on ca 2,5x2,5 cm, ülevalt läks muidugi kitsamaks. Pilti võib kanda ripatsina kaelas, ideaalne on teha vaibake nukumajja või mõtleb keegi veel midagi originaalset välja. Lisan hiljem siia ka õpetuse, ehk tahab keegi järgi proovida. Muster on omalooming, nii nagu välja tuli. Ehk saab keegi aru ka, mida ma kujutada püüdsin!

Silpsolps postitas kell 20:28 - Link - kommentaarid (18)

25 Juuni 2013

Roosa või oran˛?

Töökaaslane soovis lõpupäeva kingituseks karpi ja kaarti. Värvieelistuseks olid roosa, lõheroosa või midagi oran˛ikat. Esimesena valmis roosa karp. Mõtlesin, et äkki sai ikka liiga roosa ja tegin veel teisegi, et oleks valikuvõimalus. Valituks osutuski oran˛ karp. Ja roosa komplekt leidis ka sealsamas omaniku.

Täna pikka juttu ei tee, sest pilte on hästi palju! Karbid on mõõdus 13x18x6 cm.

Roosa karp

Roosa karp

Roosa karp

Roosa karp

Roosa karp ja kaart

Roosa kaart

Oran˛ karp

Oran˛ karp

Oran˛ karp

Oran˛ karp

Oran˛ karp ja kaart

Oran˛ kaart

Paberipalavik

Silpsolps postitas kell 19:22 - Link - kommentaarid (13)

20 Juuni 2013

Veel üks pulmapäev

Siin blogis on näitamata üks karp ja kaart, mis juba paari nädala eest valmisid. Kes mu Paberipalavikku jälgivad, on seda juba ammu näinud! Taas oli tegemist kiireloomulise tööga. Tellija ütles pärast, et võin ennast nüüd kiirreageerijana välja reklaamida! Tegelikult meeldib mulle muidugi rohkem aega varuda, läbi mõelda, lasta asjadel settida, katsetada läbi erinevad variandid... Aga mõnikord saab ka kiirkorras päris hea tulemuse.

Tellija poolt olid märksõnadeks: lavendlikarva, puuvillapits ja pärlid, karbi peal näiteks pilvekujuline pilt . Lavendlikarva värvitoon oli mu jaoks üsna raske pähkel ja et asjast natukenegi ettekujutust saada, sain õnneks küsimise peale ka ühe pildi tellija enda tehtud kaunist sõrmusepadjast. Loodan, et ta ei pahanda, et lasen ka teil seda piiluda. Seda enam, et ta on valmis ka teistele soovijatele selliseid tegema!

Karp pidi tulema väljast valge ja seest lavendlikarva. Ja selline on siis lõpptulemus:

Pulmadeks

Pulmadeks

Pulmadeks

Pulmadeks

Pulmadeks

Silpsolps postitas kell 09:55 - Link - kommentaarid (4)

18 Juuni 2013

Käsitöönäitus Himmastes

Sellest on nüüd juba üle nädala möödas, kui Põlva Päevade raames toimus Himmastes Põlva valla käsitööseltsingute näitus ja pühapäeval olid avatud ka õpitoad. Käisin seal koos emaga. Osalesime ka taimetrüki õpitoas, mida juhatas Kaire. Minu esimene katsetus sai siis selline:

Taimetrükk

Näitusepilte tegin ka. Siit näeb. Näitusel oli restaureeritud mööblit, palju keraamikat, rootsi põimingut ja kõike muud kaunist!

Silpsolps postitas kell 16:56 - Link - kommentaarid (12)

08 Juuni 2013

Lapitööde näitus ja õpituba

Meil Põlvas oli täna Eesti Lapitöö Seltsi vabariikliku näituse avamine ja samas ka Elle Ikävalko õpituba. Kirjutasin sellest Põlva Käsitööklubi blogis ja sealt saate ka rohkem pilte vaadata. Näitus on avatud veel ainult homme, pühapäeval, 9.juunil kella 11-15-ni. Kes veel saab, tulge vaatama!

Eesti Lapitöö Seltsi näitus

Elle Ikävalko õpituba oli ka nii inspireeriv, et näpud hakkasid kohe sügelema. Loodan, et paberitööde vahepeale tuleb nüüd nii mõnigi õmblustöö! (Jaa-jaa, lapitekk tuleb ka sel suvel või hiljemalt sügiseseks näituseks!) Elle on minu suur eeskuju ja lemmik lapitöö tegija Eestis! Ta ei tee traditsioonilist lapitööd, põhiliselt kasutab ta vabajalaga tikkimist-teppimist, erinevaid materjale - peaasi, et ei pea matemaatilise täpsusega ruute kokku ajama nagu ta ise on öelnud!

Silpsolps postitas kell 20:58 - Link - kommentaarid (7)

02 Juuni 2013

VanaemaruutAlati ei lähe nii nagu plaanitud. Kui vanaemaruudu projekt algas, teadsin täpselt, mida tegema hakkan ja panin ennast kohe esimeste hulgas projekti kirja. Aga aeg sai otsa ja mul polnud veel midagi tehtud. Arvestasingi, et projekt lõpeb kuu lõpus. Eilne päev oli kui kingitus ja jõudsin ühe ruudukese ikka valmis heegeldada. Sellest sai nõelapadi. Valisin välja sireliõite värvi heegelniidid, linase heegelniidi, linase riide ja lillad südamed. Tänaseks on sirelite aeg juba lõppemas, aga ühel põõsal olid veel üsna kenad õied. Seal mu nõelapadi poseeris. Teised sirelid on pildistatud nädala eest.

Nõelapadi

sirelid2013

Alati ei kingita ühte päeva veel... Täna hommikul sain teada, et mu vanaemal sai aeg siin maa peal otsa... Tema on nüüd seal, kus pole enam valu ega vaeva...

Silpsolps postitas kell 18:30 - Link - kommentaarid (14)

Sina oled 1329062 külastaja! Tule jälle!