Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 Juuni 2012

Juuni - kollane nagu kullerkupud ja jaanituliKullerkupud on küll ära õitsenud, aga aiast võib leida juba saialilli. Mina tegingi seekordseks värvispektri tööks saialillekollased linikud. Sellised parasjagu väikesed ja kiiresti valmivad. Hea tassi või vaasi alla panna. Komplektis on 4 linikut.

Linikute komplekt

Linikute komplekt

Linikute komplekt

Heegelniit on puuvillane ja ilma mingite siltideta, arvatavasti paar aastakümmet vana. Sellestsamast olen teinud ka kootud liniku. Heegelnõel 1,5. Liniku läbimõõt 19 cm. Muster on saksakeelsest heegeldamisajakirjast (Häkel-Träume Sonderheft Weihnachten HT103, 2006).

Paar ilupilti ka:
Suvelilled

Suvelilled

Silpsolps postitas kell 17:34 - Link - kommentaarid (14)

18 Juuni 2012

Nahk

Materjal, mis on minu jaoks täitsa uus. Mäletan küll ühte nahast prossi, mille tegin vast veel kooliajal. Aga see oli ka kõik. Nahk kui materjal ei ole mind väga köitnud. Isegi võin öelda, et see on mind külmaks jätnud. Siis aga juhtus selline lugu, et armas tallinnlanna Jevgenia tuli Värska Sanatooriumi ja pakkus välja, et võiksime kokku saada ja koos midagi meisterdada. Eelmisel kolmapäeval sõitsimegi siis neljakesi Värskasse ja meil oli väga tore õhtu! Kõigil valmis nahaga kaetud väike pudel. Minu oma sai siis selline:

Nahaga kaetud pudel

Hmm, peab tunnistama, et mulle hakkas see nahavärk meeldima! Ideed juba keerlevad peas. Jevgenia on väga hea õpetaja ja teeb ilusaid asju. Mina sain kingituseks ühe vahva pitside-paelte hoidmise pooli. Me kõik saime, aga minu oma on vaarikakarva roosiga.

Mõned pildid said ka tehtud.
Jevgenia blogis on väga kena ülevaade Värskast ja meie koosviibimisest koos piltidega.
Aitäh, Jevgenia!

Silpsolps postitas kell 20:16 - Link - kommentaarid (12)

12 Juuni 2012

Keraamika, 3.osa

Meie tööd saidki valmis. Ma ei julgenud eriti glasuuridega katsetada. Otsustasin tagasihoidliku ja naturaalse värvitooni kasuks. Ühe nööbi olen üleüldse ilma igasuguse glasuurita jätnud! Kõige rohkem meeldib mulle kruus. Sellega võib päris rahule jääda.

Keraamika

Keraamika

Keraamika

Keraamika

Silpsolps postitas kell 21:40 - Link - kommentaarid (19)

02 Juuni 2012

Keraamika, 2.osa

Mäletate, aprillikuus tegid põlvakad keraamikat? Vahepeal olid meie kunstiteosed ahjus ära käinud ja aeg glasuurimiseks küps. Täna sõitsimegi õpetaja Krista poole ja tegelesime glasuurimisega. Nüüd lähevad asjad jälle ahju ja meil jääb üle oodata vaid lõpptulemust!

Pilte tegin täna vähe, lisasin need eelmiste piltide lõppu.

Minu tööde vahepealne etapp. Läikivat bee˛i glasuuri kasutasin ainult tassi sees, ülejäänud jätsin matiks ja naturaalseks. Praegu pole õigetest värvidest veel aimugi, aga peale ahjuskäimist peaks valmima midagi pruunides toonides.

Keraamika

Silpsolps postitas kell 16:08 - Link - kommentaarid (7)

Sina oled 1316415 külastaja! Tule jälle!