Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Juuni 2011

Roosid Põltsamaalt

Laupäeval ja pühapäeval käisime oma Käsitööklubiga Põltsamaal XVI vabariiklikel käsitööpäevadel ''Lapitöö eri''. Muljeid on nii palju ja fotosid tegin nii umbes 400! Sellepärast lähebki piltidega veel veidi aega - pean neid töötlema ja sorteerima. Aga seniks näitan ära oma kätetöö, mis õpitubades tehtud sai. Õpitubasid oli üksjagu ja enamus roositeemalised.

Mina tegin endale kõigepealt ühe käristatud riideribadest pusaprossi. Siidiribadest tulid veelgi uhkemad ja kohevamad prossid, mina aga leidsin poolkogemata oma pluusile sobivad sitsikanga tükid ja lõpptulemuseks on pluusiga ühtesulanduv ehe! Käristatud riideribad lihtsalt sõlmiti ringselt heegeldatud võrgustikule. Tagakülg on kaetud linavildist ringiga.

Riideribadest roos

Teiseks tegin sametisest trikotaa˛iribast keeratud roosikõrvarõngad, mille tagaküljel on suuremat sorti pärlikapsel ja selle küljes konks.

Kõrvarõngaroosid

Silpsolps postitas kell 18:50 - Link - kommentaarid (19)

23 Juuni 2011

Must-valgeMinu panus Andruse tekki. Muster nr.61 raamatust 200 heegeldatud ruutu. Muutsin mustrit ainult niipalju, et 9 ruudu asemel tegin 16.

Tekilapp

Tekilapp

Silpsolps postitas kell 07:28 - Link - kommentaarid (9)

19 Juuni 2011

MaasikakorvikeMaasikaliniku õpetuse (vaata eelmist postitust) juures oli ka nõelapadja lõige. Mul nõelapatja vaja ei ole, aga tegin ülejäänud vildist lihtsalt maasikad, muutsin ainult lehe kuju. Kokku sai 4 maasikat. Esialgu leidsid nad koha korvikeses, mille vooderdasin samblaga, lõikasin juurde paar suuremat maasikalehte, lisasin mõne õie ja vildist lepatriinud, mis ei ole ise tehtud.

Maasikakorv

Maasikakorv

Maasikakorv

Silpsolps postitas kell 20:38 - Link - kommentaarid (15)

09 Juuni 2011

MaasikalinikSelle suve esimesed maasikad!

Maasikalinik

Maasikalinik

Tehtud Tiimari õhukesest käsitöövildist. Keskmine osa Abakhanist pärit ruudukujulisest vildilehest, kuna Tiimari vilt jääb hästi natuke kitsaks. Tikkisin iirisniitidega. Õiesüdamikuks 4-auguga nööbid. Liniku läbimõõt 31 cm, keskmine bee˛ osa 20 cm.

Õpetus pärit siit.

Silpsolps postitas kell 04:32 - Link - kommentaarid (19)

Sina oled 1316064 külastaja! Tule jälle!