Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Juuli 2012

Juuli - sinine nagu meriAlgselt plaanisin teha nendestsamadest helesinistest seemnehelmestest mobiilikoti. Heegeldasingi üle poole valmis. Siis hakkas tunduma, et telefon ei vaja sellist kuulikindlat ja rasket raudrüüd! Pealegi, kes viitsib kogu aeg telefoni sealt välja koukida? Tuli kähku välja mõelda plaan B. Kuna helmed olid juba kenasti niidi järel, siis polnud vaja kaua mõelda. Ja kuna helmeid oli palju, siis heegeldasingi kõik ära. Kõik klappis ideaalselt. Ussi pikkuseks tuli ca 105 cm + koralltehnikas otsad. Kasutasin üht veneaegset heegelniiti, heegelnõela 1,5, Gütermanni seemnehelmeid 9/0 (värv 6575) umbes 75 g ehk 2 topsi (2x28g) ussi heegeldamiseks ja kolmandast natuke otste punumiseks. Otstesse lisasin veel mõned suuremad helmed ja lehekesed.

Sinine kee

Sinine kee

Sinine kee

Lisaks veel mõned kunstfotod. Lillekesed pistsin peale pildistamist salati sisse! Kui keegi juhuslikult ei tea, millega tegu, siis lugege siit, või näiteks siit. Silma jäi selline lause:
Minevikus on taime maapealset osa kasutatud villa värvimiseks siniseks.
Lõngavärvimissõltlased, kas teil on proovitud?

Sinine kee

Sinine kee

Silpsolps postitas kell 20:58 - Link - kommentaarid (8)

28 Juuli 2012

Käsitöövabalt...

Need, kes mu paberiblogi loevad, teavad, et ma ikka midagi teha nokitsen. Aga üldiselt on puhkuseaeg möödunud käsitöövabalt ja nüüd juba nädal aega töölgi käidud. Puhkuse ajal käisime abikaasaga seekord Riias. Kaalusime enne minekut, kas Tallinna või Riia loomaaed? Meilt siit eriti vahet pole, kummale poole sõita. Reisijutud on kirjas ja pilte sai ka üsna palju klõpsutatud:

Esimene päev loomaaias
Teine päev linnas

Peale meie reisi käis õde ka oma perega Läti ringreisil ja mul oli kogu aeg naeratus suul, kui tema pilte vaatasin! Eks ikka sellepärast, et enamuse piltide peal oli Joonas! On ju hea tunne, kui sinu kätetöö kusagile nukralt nurka konutama ei jää, vaid elab oma uues peres põnevat elu!

Joonasega Lätis

Lubasin küll suure suuga puhkuse ajal oma lapiteki ära lõpetada, aga läks teisiti... Ma pole ikka veel leidnud sobivat rohelist tooni kangast ja seepärast asi seisabki. Küll ta millalgi ikka valmis saab. Siis, kui kõik on juba unustanud!

Lähipäevil tuleb aga juulikuu sinine ette näidata. Lähengi jälle heegeldama!

Silpsolps postitas kell 16:45 - Link - kommentaarid (4)

02 Juuli 2012

ÖökullidÖökullid

Öökullid

Kohe projekti alguses tegin projektile nupukesi ja selle käigus leidsin nii vahvaid öökulle, et tuli tahtmine ise ka kaasa lüüa. Õpetus, mis mulle silma jäi, on lihtne ja kui kellelgi ei ole õmblusmasinat, siis see on täiesti teostatav ka ilma masinata. Mina kasutasin trikotaa˛riiet, millele liimisin alla liimiriide. Kirju kangas oleks muidu väga õhuke ja veniv jäänud, siis täida pärast nagu õhupalli! Silmad on õhukesest vildilehest, nööbid peal. Kokku sai terve öökullipere!
Täna olengi terve päeva käsitööd teinud, sest mul algas PUHKUS!

Silpsolps postitas kell 20:56 - Link - kommentaarid (18)

01 Juuli 2012

Juunikuu paberitööd - kaardid, kutsed ja taskumärkmik

Nagu ma juba varem mainisin, ei hakka ma ühest blogist teise postitusi kopeerima. Paberiblogis on kõik detailselt kirjas, kuidas tehtud, mida kasutatud ja rohkem pilte. Siia aga lisan iga kuu kokkuvõtte. Linkidel klikkides jõuad vastavate postitusteni. Üllatusega vaatan, et juunikuu enamus tegemisi on lillad! Lilla pole üldse mu lemmikvärv, aga ei saa ka öelda, et ta mulle ei meeldi.
1. Leeripäevaks
Leeripäevaks

2. Lilla-valge-must
Lilla-must-valge

3. Kutsed
Kutsed

Kutsed

4. Taskumärkmik
Taskumärkmik

Juunikuu arhiiv paberiblogis

Silpsolps postitas kell 17:41 - Link - kommentaarid (8)

Sina oled 1316047 külastaja! Tule jälle!