Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
22 Juuli 2011

Ikka õmblemise lainel12.plokk - palkmaja
Selle plokiga oli natuke raskusi. Esiteks tegin ta ilma alusriideta, teiseks tahtsin aega kokku hoida ja lõikasin 3,5 cm pikad ribad valmis, et siis järjest aga otsast õmmelda ja lõigata. Nii aga ei tulnud ruudud täpsed, plokk ei tulnud mõõtu ja lainetas pealekauba. Harutasin kõik lahti, mõõtsin ja lõikasin üle ja õmblesin uuesti kokku, vahepeal ruute üle mõõtes. Palkmaja ei ole mu lemmiktehnika!
Hiljem võtsin ploki veelkord lahti. Mind häiris ploki liiga tume keskosa ja kuna viimastele plokkidele oli just mõni tume riba puudu, siis asendasin need siin heledatega. Plokk enne ja nüüd:

Palkmaja

16.plokk - karukäpp
Väga mõnus plokk! Selle tegemine läks lauluga!

Karukäpp

19.plokk - hommikutäht
Ilus plokk. Tegemine meeldis ka, ainult et mul ei tahtnud need 9 väikest ruutu kokku sobida. Jälle harutasin. Juhendis oli üks oluline lause, millele ma algul tähelepanu ei pööranud: Saadud ruudud triigi ja kontrolli kas kõik on õiges mõõdus 11,5x11,5. Kontrollisin, lõikasin ja sain kokku ilusa ploki!

Hommikutäht

20.plokk - triibulised ruudud
Alusriide asemel kasutasin paberit, mille pärast eemaldasin. Neid plokke on mul tegelikult kaks. Esimese ploki tegin suvalise laiusega ribadest. Ei meeldinud väga. Kuigi kangast on napilt, ei andnud süda rahu ja tegin uue ploki.

Triibulised ruudud

Silpsolps postitas kell 22:03 - Link - kommentaarid (21)

19 Juuli 2011

Mobiiliripats

Laupäeval käisin Võrus laadal ja ostsin sealt mõned kiisud. Üks neist ripub nüüd mu mobiili küljes. Selline väike näpuharjutus. Polegi ammu pärlitega tegelenud.

Mobiiliripats

Vaatasime üle ka selleaastase Võro Liivaliina. Siinjuures tervitused ka Kiriküüdile!

Silpsolps postitas kell 11:52 - Link - kommentaarid (5)

16 Juuli 2011

Punane ja mustSelle koti saamislugu ulatub tegelikult septembrisse 2007. Peaaegu 4 aastat seisis mul see heegeldatud motiividest tükk! Kui kotiprojekt käima läks, panin ennast kirja, et just see kott valmis õmmelda. Aga ideed ikka veel polnud. Terve projekti jooksul otsisin ideid netist, ajakirjadest, raamatutest. Ei midagi. Paar päeva enne projekti lõppu hakkasin lihtsalt õmblema. Kangaid otsisin ja sobitasin töö käigus, mul polnud midagi valmis vaadatud. Õnneks erinevaid kangajuppe ikka kodus leidub! Ja nii ta lõpuks välja kujunes:

Kott

Heegeldatud osa muster on pärit raamatust Hakka heegeldama. Koti küljed ja ülaserva punane osa on vatiinile tepitud. Heegeldatud osa on kangale õmmeldud ja samuti vatiin alla pandud. Koti mõõdud on 45x33 cm. Tahtsin just sellist mahukamat kotti, et fotokas, vihmavari ja muu vajalik sisse mahuks.

Kott

Kott käib kinni lukuga. Sangad on tepitud samuti vatiinile ja siis kokku õmmeldud.

Kott

Voodri küljes on kokku kolm taskut. Mobiilitasku ja tavaline lahtine tasku on ühest tükist. Teisel pool on lukuga tasku.

Kott

Silpsolps postitas kell 14:15 - Link - kommentaarid (21)

12 Juuli 2011

Veel mõned plokid4.plokk - preeria lill
Nurgaruutude asemel kasutasin jälle osaliselt kolmnurki. Vaatan, et sellele plokile on sattunud üsna sile materjal, osa kangast on rohkem kortsuline.

Preeria lill

6.plokk - ruut ruudus
Seekord tegin suurema ruudu variandi.

Ruut ruudus

10.plokk - teotee
Hea meel on, et selle ploki juures sain ära kasutada palju ülejäänud kolmnurki. Aga plokk tuli umbes cm suurem. Teised on senini kõik enam-vähem mõõdus olnud.

Teotee

Silpsolps postitas kell 06:03 - Link - kommentaarid (6)

11 Juuli 2011

Peale pikka pausi...Ei ole ma lapitekitegu unustanud ega ka loobunud! Mu esimene ja seni ainuke plokk sai valmis veebruaris. Vahepeal jälgisin ikka hoolega, mida teised teevad. Ootamatult jõuti juba viimase plokini. Nüüd, puhkuse ajal, ehk õnnestub mul ka midagi ära teha. Eelmisel nädalal õmblesin 5 plokki.

Kangasteks on mul üks paksem puuvillane (tumeroheline) kangajupp ja kaks kortsuriiet (86% lina ja 14% polüamiidi). Need viimased on täielikult kangajäägid, täiesti erikujulised tükid, alates peopesa suurustest kuni ca 50 cm suuruste tükkideni. Päästetud õmblustööstuse prügikastist! Mul oli kohe idee, et nii ilusatest kangajuppidest peab midagi ilusat tegema! Pesin kõik kangajupid ära ja liimisin kõigile liimiriide alla, kuna materjalid on nii erinevad. See oli juba omaette suur töö, sest liimiriie on samuti juppidena. Õmblemise peale ei kulugi nii palju aega, kui kõik see eeltöö. Kevadel ostsin sünnipäevaks saadud raha eest lõpuks omale ka lõikemati ja joonlaua. Ketasnuga oli veidi varem ees ootamas. Nende abivahenditega on lausa lust töötada!

Materjali on mul väga napilt, seepärast mulle eriti ei meeldi, et mõnede plokkide juures palju kangast raisku läheb. Ma ei ole kindel, et ma üldse lapiteki kokku saan. Aga eks see selgub mõne aja pärast. Siis teen midagi väiksemat. Õpetused on mul kõik välja prinditud. Järjekorras ei tee, nüüd mul on võimalus valida! Mõned plokid, mis mulle ei meeldi või ei sobi tekki, jätan tegemata ja otsin midagi muud asemele.

Ja nüüd siis mu eelmise nädala töö:

2.plokk - tuulik
Algul mõtlesin, et teen kanga kokkuhoiu mõttes ühe suure tuuliku, aga lõpuks tegin ikka väikestest kolmnurkadest. Ja õieti tegin!

Tuulik

3.plokk - hollandlase pusle
See on üks neist plokkidest, kus kangast läheb raisku. Seepärast lõikasin ruutude asemel kohe kolmnurgad. Rohkem tööd, aga kangast sai säästetud!

Hollandlase pusle

7.plokk - linnutee
Siin lõikasin samuti kohe kolmnurgad ruutude asemel.

Linnutee

11.plokk - valeananass
Väga mõnus plokk ja tegemine!

Valeananass

15.plokk - täht
Kolmnurgad kinnitasin kahe eraldi õmblusega. Ühega ei tulnud kuidagi välja.

Täht

Silpsolps postitas kell 07:48 - Link - kommentaarid (17)

04 Juuli 2011

Käsitööpäevad Põltsamaal

Läks aega mis läks, aga nüüd on pildid lõpuks üles laetud! Seekordsed käsitööpäevad olid läbinisti lapitööteemalised. Vaadata oli palju! Linnas oli 18 näitust. Firmade ja kaupluste vaateakendel olid lapitööd. Meil jäigi 3 näitust aja puudusel vaatamata. Eriti kahju oli mul, et karude näitusele ei jõudnud.

Käsitöölaadal olid õpitoad, sellest kirjutasin eelmises postituses. Kindlasti tahaksin veel proovida kangaribadest kausi õmblemist, midagi sellist nagu siin. Õpitoas küll ei kasutatud pesunööri, vaid tavalist valget kangariba. Neid siis keerutati koos, nii et värviline pealmiseks pooleks jäi. Üks video ka.

Moedemonstratsioon oli võimas - alustades igapäevariietusest kuni pidulike tualettideni. Üks oran˛ikas kleit oli käinud koguni presidendi vastuvõtul. Väga lahe oli kaltsuvaiba-seelik ja muidugi lipsukleit!Põltsamaal on üks väga armas lillepood, mis püüdis pilku juba väljastpoolt:Mis mulle siis eriti meelde jäi? See, et kui varem tundusin endale harakana, kes kõik vähegi ilusad kangajupikesed kokku kogus, siis nüüd sain aru, et KÕIK tuleb alles hoida, alates vanadest voodilinadest kuni pisikeste kangajääkideni!

Käsitööpäevadest on veidi juttu Käsitööklubi blogis ja sealtkaudu jõuab ka piltideni!Minul aga algab täna puhkus!

Silpsolps postitas kell 02:23 - Link - kommentaarid (19)

Sina oled 1316047 külastaja! Tule jälle!