Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
25 Juuli 2009

Sinise liblika lummusesTeiste tehtut vaadates tulevad ikka endal ka head ideed pähe! Tikkimispisik on mind täielikult ja lootusetult nakatanud! Netist mustreid otsides jõudsin sujuvalt biscornudeni ehk maakeeli öelduna - nukipatjadeni. Sinised liblikad tulid mu ellu paar nädalat tagasi ühel laupäeval, kui teles näidati tõsielul põhinevat filmi Sinine liblikas 10-astasest vähihaigest poisist (selle lingi alt saab vaadata kogu filmi). Olen ikka veel sinise liblika lummuses.
Minu nukinõelapadi sai ca 11,5 cm läbimõõduga. Nii mõnus oli seda teha!

Biscornu

Filmis nähtud sinise liblika Morpho tegin ka endale. Prossiks. Tegelikkuses on Morpho tiibade siruulatus 15-18 cm. Minu koopia sai veidi väiksem - 6 cm.

Sinine liblikasSusa poolt väljapakutud projekti-idee ''Inspiratsioon lemmikust'' sai minul juba teoks!

Silpsolps postitas kell 14:57 - Link - kommentaarid (13)

22 Juuli 2009

Värvi ise!

Eelmisel suvel, kui mu mees noortekeskuses praktikal oli, tegi ta kipskujusid, mida siis hiljem lastega värviti. Mulle tõi ka mõne koju. Ma nüüd võtsin kätte ja värvisin ära. Kunstitöö pole küll sugugi minu ala ja joonistada ma eriti ei oska. Otsisin netist isegi konna, teo ja vesiroosi pilte, et ikka võimalikult originaalilähedane tulemus oleks. Uskuge või mitte, aga neid kolme kujukest värvisin 4 tundi! Nüüd nad poseerivad teile, tigu isegi oma uue sõbraga!

Tigu

Konn

Vesiroos

Silpsolps postitas kell 09:27 - Link - kommentaarid (13)

20 Juuli 2009

Vanast uus

Eile sai pool õhtut mässatud mehe vanade pükste kallal. Lubasin küll uued püksid õmmelda, aga no ei jõudnud veel selleni! Siis tuli mees uue ideega lagedale ja otsis vanad püksid välja - hargivahelt paigatud, paiga kõrval augud ja allääred puruks. Mõtlesin, et mis see siis ära ei ole püksisääred maha lõigata, ära palistada ja hargi vahele uus paik panna. Töö käigus hakati aga veel taskuid ka nõudma! Mehed on kavalad, onju! Need taskud ta sai! Päris suured ja mahukad. Hargi vahelt lõikasin kulunud ja katkise osa pärast pisukest arupidamist päris välja ja sääreotstest sai sinna uus kiil õmmeldud. Sellised kodused püksid, hea maale minna. Nii ta ütles ja nii ma mõtlesin ka, aga täna hommikul võttis ikka Tartusse (ta seal terve nädala) tööle kaasa! Ju siis said talle meele järgi!

Vanast uus

Silpsolps postitas kell 18:48 - Link - kommentaarid (8)

18 Juuli 2009

Isetegija nimesiltLõpuks sai valmis ka mu nimesilt. Oli tegelikult üks teine idee ja natuke alustatudki, aga ei tulnud tollest midagi välja... Nüüd ükspäev otsisin sobivat niiti ja leidsin kapist kellegi kingitud niidi-nõela-kääride minikomplekti. Pakendis ja puha! Nii kui ma neile kääridele otsa vaatasin, oli idee olemas! Kääritasku! 2 in1! Et lähed kuhugi kokkutulekule, paned nime rinda ja käärid on ka alati kaasas. Isegi lõikavad. Sildikese mõõdud on 6,4 x 7,3 cm. Õmblejale päris sobilik sildike!

Nimesilt

Nimesilt

Silpsolps postitas kell 16:21 - Link - kommentaarid (15)

11 Juuli 2009

Päikesepaiste linikMinu selle suve projekt: lõpetada poolikuid ja teha ammu plaanis olnud asju. Esimesena võtsin ette kootud liniku. Muster on pärit ühest vanast (1995) poola ajakirjast ''Robótki Reczne". Päris tegu oli poolakeelsete tingmärkidega, aga sain hakkama! Heegelniit on pärit nõuka ajast. Vardad olid vist 2,5. Viie vardaga kudusin, mitte ringvarrastega! Läbimõõt 46 cm. Selline päikeseline ta sai:

Kollane linik

Kollane linik

Silpsolps postitas kell 17:19 - Link - kommentaarid (24)

09 Juuli 2009

Pruun roheline kaelakee nr.2

Tere üle tüki aja! Polegi varem nii pikka vahet blogimises olnud vist... Blogis olen küll usinasti ''remonti'' teinud ja seina üle värvinud! Tahtsin midagi mahedamat ja neutraalsemat.

Teist nädalat olen puhkusel. Käsitööd olen minimaalselt teinud. Varsti saab valmis kootud linik, mis juba pikemat aega töös on olnud. Edeneb vaikselt: ikka rida päevas Tegelikult ongi ainult 6 rida veel jäänud. Täna lõpetasin ühe tellitud kaelakee. Sooviti samasugust nagu mul viimati oksjonil oli. Päris selline ei tulnud. Helmed on osalt erinevad ja veidi täiustasin mustrit ka. Kuna ümmarguste helmeste asemel võtsin piklikud, siis arvatavasti sellepärast ei jäänud ripats ilusti korrapäraselt hoidma. Nuputasin siis natuke ja lisasin vahekohtadesse veel helmeid, mis fikseerivad kõik kenasti paika! Nüüd olen tulemusega rahul ja loodan, et tulevane omanik samuti!

Pruun-roheline kelakee nr.2

Rohkem pilte siin.

Lähen nüüd siis linikut kuduma! Vahepeal, kui ma jälle kaua ära olen ja keegi mind taga igatseb, siis kiigake mu teise blogisse! Sinna satun suvel tihedamini!

Silpsolps postitas kell 11:21 - Link - kommentaarid (9)

Sina oled 1319641 külastaja! Tule jälle!