Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 Jaanuar 2012

Jaanuar - valge nagu lumiKogu jaanuarikuu jooksul ei tulnud mul ühtki valget mõtet pähe. Olin päris hädas. Valge ei ole ju üldse minu värv. Lõpuks spikerdasin ühelt pildilt valge südame. Idee siis Paulette blogist Beedeebabee. Seal on palju fantastiliselt ilusaid südameid! Muidugi meeldivad mulle rohkem erksad värvid, aga seekord siis lumivalge süda. Ehk tuleb kellelgi näiteks pulmapäev...

Valge süda

Kasutasin õhukest käsitöövilti, natuke siidi, peoga pärleid, pitsijuppi ja iirisniiti. Sees on üks kiht mahulist vatiini. Suurus kõige laiemast kohast 10 cm.

Silpsolps postitas kell 20:01 - Link - kommentaarid (18)

29 Jaanuar 2012

Ehtekarp

Kui mu sugulane käis ema pool ja nägi seda ehtekarpi, mis ma emale sünnipäevaks kinkisin, soovis tema ka sellist saada. Täna käisimegi Annika juubelil ja ta sai oma ehtekarbi!

Ehtekarp

Ehtekarp

Põhimõtteliselt on karp sarnane eelmisega. Kasutasin oranži ja kollast villa. Lehed tegin seekord voodrisiidist. Põletasin servad küünlaleegil, et hargnema ei hakkaks ja tikkisin leherootsud peale. Päris loomulikud tulid sel moel ja läheb kiiremini ka kui tikkimine!

Silpsolps postitas kell 21:54 - Link - kommentaarid (24)

22 Jaanuar 2012

Nunovildisall

Eile oli selline rõõmus päev, kui põlvakad said taas üle hulga aja kokku. Tatsu juhendamisel viltisime endale sallid. Minu oma sai ühelt poolt tumedam ja teiselt poolt heledam. Kartsin, et mõlemad pooled ei tule ühe värviga välja, kuigi oleks tulnud vist küll. Mulle endale meeldib tumedam pool rohkem, ei ole väga roosa kandja!

Nunovildisall

Nunovildisall

Nunovildisall

Mõned pildid said kokkusaamisel ka klõpsutatud.

Põlvakate tegemistel saate silma peal hoida siin ja järgmistest plaanidest lugeda sellest teemast. Olete kõik oodatud! Ka need, kes pole varem käinud, lööge kampa! Meil on väga tore!

Silpsolps postitas kell 20:27 - Link - kommentaarid (11)

21 Jaanuar 2012

Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #7

Valmis järjekordne kaart ja seekord võtan ka esimest korda ametlikult osa Kaia selle nädala väljakutsest Trips-traps-trull. Valisin alumise rea: silt-pits-pilt. Neid kolme elementi pidin oma kaardil kasutama. Kaardi tegin oma õetütre tütrele, kelle sünnipäeval just täna käisin.

Kaart

Kaardil kasutasin oranžikat või pigem lõheroosat struktuurpaberit ja sama värvi puuvillast pitsi, roosilist disainpaberit, prinditud pilti ja 3-D kleepsusilte. Pilt on kinnitatud kleepsupadjakestega.

Silpsolps postitas kell 18:52 - Link - kommentaarid (15)

15 Jaanuar 2012

Kokkuvõtvalt

Aasta lõpus tehakse ikka aruandeid ja seatakse uusi plaane. Nüüd on jaanuar juba poole peal, ei hakka enam suuri kokkuvõtteid tegema, aga mõne sõnaga siiski. Eelmisel aastal lubasin rohkem õmblemisega tegeleda ja seda lubadust ma väikestviisi pidasin. Uuel aastal jätkan kotiprojektiga ja loodan oma lapiteki ka kokku õmmelda. Hetkel seisab asi ikka tagumise poole riide taga...

Eelmisel aastal õppisin täiesti uusi asju: süstikpits, niplispits, makramee, pakutrükk ja kõige erilisem - puutöö. Pakutrükki ma pole oma blogis veel näidanudki, teen seda siis, kui kangastest asjad valmivad. Puutöökotta ma vaevalt satun, aga kõigi teiste käsitööliikide osas püüan ikka edasi areneda!

Sellel aastal aga mõtlesin hakata rohkem kaarte tegema. See on siis minu uus lubadus! Minu selle aasta esimene käsitöö ongi kaart. Jah, tõesti alles eile suutsin ennast taas käsitöö lainele häälestada. Aasta lõpp ja uue algus on natuke keerulised olnud, tervise poole pealt eelkõige.

Kaart

Jälgin juba tükk aega Mõmmuka loodud blogi Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale. Nüüd on ka foorumis justkui tellitult peale mu uusaastalubadust uus alafoorum Scrapbooking, köitmine, paberi- ja papitööd. Igasugune paberiga mässamine on mulle alati meeldinud! Scrapbooking on aga minu jaoks täiesti uus väljakutse. Ma ei ole isegi veel päris hästi pihta saanud sellele, aga üritasin ühe kaardi valmis meisterdada selle sketši järgi. Seekord ma ametlikult kaasa ei mänginud, lihtsalt ei jõudnud kaarti õigeks ajaks valmis. Uuel nädalal tahan küll osaleda.

Kaart

Kasutasin kaardil oranži pakkepaberit, rohelisemustrilist paberit Tiimarist, paelu. Pildi kinnitasin kahepoolse teibiga. Kõik on tehtud kodus leidunud käepäraste vahenditega. Spetsiaalseid scrapbookingu pabereid ja muid tarvikuid mul pole. Veel!

Silpsolps postitas kell 22:03 - Link - kommentaarid (17)

Sina oled 1315032 külastaja! Tule jälle!