Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
25 Jaanuar 2010

Kõrvarõngad

Pärlimummude tegemine sai nüüd küll selgeks! Suur tänu veelkord Pisarakesele, kelle puust ette ja punaseks õpetuse järgi saab lootusetugi hakkama!
Selliste kõrvarõngaste idee tuli raamatust Ehtelaegas. Tavaliste helmeste asemele said pärlimummud. Lillekesed meenutavad meelespeaõisi, kuigi nende värvus kisub pigem türkiisi poole.

Kõrvarõngad

Kuna päevavalguses olen tööl, siis üritasin ka mingit valguskasti ehitada ehete pildistamiseks. Ajutine ja pappkastist. Lambid polnud just suuremad asjad ja pildid tulid kollakad, aga kui fotoka seadetes valida kunstvalgus ja pärast veel pilti veidi töödelda, ajab asja ära. Eks otsustage ise! Värvid on päris õiged.

Silpsolps postitas kell 21:32 - Link - kommentaarid (11)

24 Jaanuar 2010

Meem

Ausalt, ma pole varem sellist sõna kuulnudki. Viimasel ajal liigub ta siin isetegija blogides ja mina sain selle teatepulga le_.li käest. Meemi reeglid on järgmised:

1. Too esile oma möödunud aasta lemmiktöö(d) käsitöövallas ning kirjelda lühidalt, mille poolest on too sulle hingelähedane. Töid võiks olla kuni 2.
2. Saada meem edasi paarile käsitööblogijale.


Ma polegi mingit aastakokkuvõtet teinud. Võiks ju! Aasta 2009 oli minu jaoks uute väljakutsete aasta. Alustades beebipapudest, mida mul tõesti varem pole vajadust olnud teha, lõpetades kiri- ja kõlavööga - minu jaoks täiesti uute käsitööliikidega. Esimest korda viltisin ehtekarpi, köitsin märkmikku, tegin arhailist tikandit, kudusin liniku (kui välja jätta üks pisike katsetus paarkümmend aastat tagasi).

Aastal 2009 püüdsin võimalikult vähe osa võtta igasugustest projektidest, eriti TKV-dest. Sel aastal hoian sama joont! Tahaksin teha asju lihtsalt oma rõõmuks ja lähedastele kingiks. Minu suureks imestuseks tuli mul eelmisel aastal üllatavalt mitmeid koostööpakkumisi käsitöö müügiks, ka välismaalt. Kuigi ma olin algul väga meelitatud ja astusin õhinaga samme selles suunas, siis mõne aja pärast ütlesin kõigile ära - mõistus tuli koju ja süda sai rahu! Mulle ei meeldi käsitööd hulgi teha. Ei kujuta ette ennast peale päevatööd õhtuti näiteks beebipapusid vorpimas! Üksikuid tellimusi olen ikka jõudumööda täitnud.

Aastal 2009 alustasime põlvakatega kooskäimist ja need päevad on väga toredad olnud! Õhtul tuled koju, laetud uute ideede ja mõtetega ja paljud uued asjad ongi meie kursustel õpitud. Lisaks saad veel koos olla inimestega, kes mõtlevad samamoodi, ega küsi: ''Kas sul pole midagi teha, et käsitööga tegeled?''

Kõige meeldejäävamad käsitööüritused eelmisel aastal olid vaieldamatult Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu 80. juubelipidu ja Põlva Käsitööklubi reis Lätti.

Aga nüüd siis meemi 1. küsimuse juurde. Küll on raske midagi konkreetset välja tuua! Pika arupidamise peale panen esikohale siiski kiri- ja kõlavöö õppimise. Kõik rahvuslik on saanud mulle eriti südamelähedaseks. Päris vöösid mul näidata polegi. Mõlematest vöödest on vaid lühikesed katsetused, mida kavatsen edaspidi kusagil ära kasutada ja muidugi loodan sellel aastal ka päris vöösid teile näidata! Seda enam, et teljed juba ootavad!

2009

Teatepulga annan edasi tatsule ja SametSiilile!

Silpsolps postitas kell 21:02 - Link - kommentaarid (2)

23 Jaanuar 2010

Koralltehnikas kõrvarõngad

Koralltehnikas ehteid olen varem ikka siin-seal netis näinud, aga need ei avaldanud mulle mingisugust muljet. Pigem jätsid külmaks! Meie viimasel põlvakate kokkutulekul õpetas SametSiil seda tehnikat. Ma ise küll selles õpitoas osaleda ei jõudnud, aga teiste valminud töid nähes sattusin ma vaimustusse! Sain SametSiililt õpetuse ja täna valmisidki minu esimesed kõrvarõngad.

Koralltehnikas kõrvarõngad

Silpsolps postitas kell 16:44 - Link - kommentaarid (14)

19 Jaanuar 2010

Sokid

Sokid

Sokid

Sokid

1.jaanuaril alustasin sokkide kudumisega, nüüd said nad valmis! Sokkide õpetus on ajakirjast Sabrina Socken. Lõngaks Yarn Art Crazy Color. Paar aastat tagasi kudusin samast lõngast mehele sokid. Tookord sai kootud nr.3 varrastega ja 12 silma vardal, nüüd 2,5 varrastega ja 15 silma vardal, kusjuures mehe jalg on 46 ja mul 39! Peale romantilise heegeldatud ja lilledega kaunistatud pitsiserva on nende sokkide eripäraks teistmoodi kootud kand. Veidi keerulisem kui meie traditsiooniline kanna kudumine, aga täiesti teostatav. Varem pole ma sellist mitmes järgus kanna kudumist küll kusagil kohanud.

Silpsolps postitas kell 05:29 - Link - kommentaarid (25)

18 Jaanuar 2010

Liithelmestest kee ''Kärjemesi''

Põlvakate kokkusaamiseks tuletasin meelde liithelmeste valmistamist. Sellele õppematerjalile tegin veidi lisa ja valmis sai ''kärjemee'' kee! Liithelmed on tehtud ühe põhiõpetuse järgi, erinevate variatsioonidega. Algselt õppisin liithelmeid tegema netist leitud õpetuse järgi, aga hiljem mugandasin seda endale meelepäraseks. Pilte sai tehtud nii toas kui õues:

Liitpärlitega kee

Liitpärlitega kee

Liitpärlitega kee

Liitpärlitega kee

Liitpärlitega kee

Kaelakee on täiesti saadaval! Soovi korral saatke sõnum või kirjutage meilile!

Järjehoidja

Minu esimene seemnehelmestega kaetud pirakas marjamumm. Suur tänu Pisarakesele väga hea õpetuse eest! Keegi kokkusaamisel mainis, et see on rohelise maasika moodi! Olgu siis nii, ma lisasin veel ühe küpse maasika!

Järjehoidja

Järjehoidja

Täna või homme näitan oma uusi sokke ka, püsige liinil!

Silpsolps postitas kell 14:17 - Link - kommentaarid (15)

16 Jaanuar 2010

Põlvakad pärliviiruses

Meie selle aasta esimesel kokkusaamine venis õige pikaks. Oli ju nii huvitav! SametSiil õpetas meile koralltehnikat, Pisarake marjamummude ja mina liithelmeste valmistamist. Võite arvata, mida lähiajal meie blogides näha saab!

Pisarakese õpituba

SametSiili õpituba

kreysy liitpärlid

skipperi liitpärlid

Ise olin õpetajarollis esmakordselt. Loodetavasti sain hakkama, liithelmed tulid küll väga ilusad kõigil! Koralltehnikat ma õppida ei jõudnudki, aga SametSiil saatis mulle lahkelt õppematerjali ja proovin lähiajal ise pusima hakata. Mummude tegemist hakkasin kunagi proovima, aga ei tulnud välja... Nüüd sai hea õpetaja Pisarakese abiga üks pirakas mummuke valmis meisterdatud. Lähipäevil loodan sellest ka pilti näidata. Õppematerjaliks valmistatud liithelmestest püüan ka mõned keed kokku panna ja siis pildi peale püüda.

Kaire67 näitas oma imeilusaid vilditud ehteid. Ma olen nendest väga vaimustuses:

kaire67 villatööd

kaire67 villatööd

Rohlem pilte näeb siit.
Järgmise korrani, põlvakad! Ja muidugi on kõik teisedki alati oodatud!

Silpsolps postitas kell 22:47 - Link - kommentaarid (15)

Sina oled 1316450 külastaja! Tule jälle!