Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Jaanuar 2008

Müts

Kõik sai alguse eelmisel suvel, kui toimus värvipakivahetus. Siis sain liisbetilt mõnusa rohelisekirju volangsalli. Külmade ilmade tulekul osutus sall minu suureks lemmikuks - hästi soe ja mõnus kaela ümber! Nüüd oli vaja ka sobivat mütsi. Samasugust lõnga ei osanud ma kusagilt otsida ja nii käisingi lõngapoodides: sall kaelas ja proovisin lõngatokke sinna juurde. Vogue emmebi rohelisekirju lõng tundus sobivat ja sinna juurde leidsin ühe kreemikasvalge peene mohääri. Nii sai lõng enam-vähem salli toonides. Võtsin mõlemad lõngad kahekorra ja kudusin 5,5 varrastega, hästi paks ja soe sai! Põhimõtteliselt siis tuntud triibumüts, ainult ilma triipudeta! Ma säästan teid kirjeldusest, kuidas ma 2 nädalat nägin mütsiga vaeva ja rohkem harutasin kui kudusin... (Ja mind piinab küsimus, et kas ma olen ainuke äpu, kes ei suuda ühtki asja ilma harutamata teha???) Igatahes on mu müts valmis:Kuna müts tundus veidi lühikesevõitu, heegeldasin alläärde valgega paar rida kinnissilmuseid juurde (viimane rida vähikäigul) ja samast lõngast ka kaunistused. Natuke katsetasin ka tikkimist Paeltikandi piibli järgi:Veel üks pildikatsetus peas ka, salliga hakkas hästi kokku sobima:Silpsolps postitas kell 23:49 - Link - kommentaarid (18)

07 Jaanuar 2008

Jõulutähe saalomonKuigi jõulud on selleks korraks läbi, proovisin mina uut moodi saalomoni sõlme. Leidsin selle piiksupirxu blogist! ja tegin soomekeelse Jouluruusu õpetuse järgi. Ega ma soome keelt eriti ei oska ja võimalik, et ei lugenud õiget õpetust välja, aga salli otsad said diagonaalsed ja mingi väega ma neid sirgeks ei osanud heegeldada. Ehk ongi huvitavam!

Salli pikkus ilma narmasteta on 1,7 m , laius ca 22 cm ehk 9 sõlme! Lõnga Baronesse mohair kulus 1,5 tokki ja kasutasin 3,5 heegelnõela. Nagu te juba aru saite, on see sall värvispektri projekti jaanuari töö ja mitte ainus! Ühe valge salli pean veel tegema ja siis võib-olla veel midagi...

Silpsolps postitas kell 18:48 - Link - kommentaarid (16)

01 Jaanuar 2008

MeenutusSilpsolps postitas kell 21:09 - Link - kommentaarid (5)

Sina oled 1316453 külastaja! Tule jälle!