Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Jaanuar 2007
Piimakohv

Ei midagi erilist. Ainult veel üks saalomoni sall. Lubasin teha inimesele, keda ise kunagi näinud pole. Ainus teadmine oli, et mantel on piimaga kohvi värvi! Selline siis on minu ettekujutus piimaga kohvist:

Kulus 1 tokk lõnga Bergere de France Doussine ja kasutasin nr 4 heegelnõela.
Silpsolps postitas kell 19:46 - Link - kommentaarid (6)

29 Jaanuar 2007
Varjukudumise valud ja võlud

Vahetasin eelmise postituse pildi ära. Mütsi sai natuke täiendatud: ratastele natuke sinist värviks ja akendesse valgus helkuri näol! Sai kohe tunduvalt parem ja poiss ka mütsiga täitsa rahul, õnneks paras ka!

Sall sai ka valmis:

Tegu siis varjukudumisega. Õpetust sain foorumist. Ega algul ei saanud pihta, kuidas see asi täpselt käib. Printisin vajalikud tähed välja (tähestik, pdf-fail), tegin proovilapi, aga miski ei klappinud. Siis avastasin, et olin valest otsast pihta hakanud... Ma alustasin ikka algusest, aga peab hoopis nime lõpust, vähemalt selle mustri järgi. Printisin selles tähestiku-failis oleva õpetuse välja, lugesin läbi ja saingi pihta! Üks tähelepanek veel: minu tehtud sallil on mustrivabad otsad tavalises ripskoes, see on pildilt ka näha, aga kui ma peaksin veel midagi varjukuduma, siis teeksin nii, et musta lõngaga tagasirea kooks pahempidi.
Kahjuks varjukudumise efekt kaob kaela ära, kui nüüd midagi veel teha, siis sellist, mis välja ka paistab. Aga usun, et lasteaias on päris hää, kui nimi suurelt salli peal!

Salli lõng, vardad ja muud tehnilised andmed samad kui mütsil. Otstesse heegeldatud sinisega rida pikood. Kahjuks pildilt pole hästi näha, pole kõige õnnestunum foto, aga katsu sa nii pikka asja ühtlaselt valgustada (eriti minu pimedas toas).
Silpsolps postitas kell 21:01 - Link - kommentaarid (8)

20 Jaanuar 2007
Triibumüts

Sain selle aasta esimese käsitöö lõpuks valmis. Triibumüts 6-aastasele õepojale:

Lõngadeks sinine No1 ja must Novita Helen. Mõlemad 100% akrüüli, kuna poiss ei pidavat villast taluma. Mõlemad lõngad võetud kahekorra ja kootud nr 5,5 varrastega. Alguseks lõin 32 silmust (originaalis on 38 ) ja kudusin pool kiilu valmis, nii et vardale jäi 16 silmust. Triiburidasid on ka üks vähem, st kokku 4 rida on üks kiil kitsam. Kiile on 4. Kas lapsele paras on, seda ei tea veel, mõõdu järgi peaks enam-vähem sobima. Ja kaunistuseks heegeldasin auto. Mõtlesin tükk aega, kas panen või ei pane seda peale. Praegu jäi nii, kui poisile ei meeldi, eks siis saab ära võtta. Mütsi heegeldasin kokku - nii et viimase rea jätsin vardale, võtsin heegelnõelaga ühe silma vardalt ja teise mütsi algusservast ja heegeldasin kokku aassilmustega. Jäi väga ilus ja korrektne ühendus nii seest kui pealtpoolt.
Järgmiseks tuleb mütsi juurde veel sall kududa.
Silpsolps postitas kell 09:56 - Link - kommentaarid (4)

16 Jaanuar 2007
Meenutus sügisest

No mul kohe mitte ei lähe sel aastal veel käsitöö tegemine. Sellepärast siis üks kott eelmisest aastast, mille pilti veel polegi näidanud:

Ja veidi lähemalt mustrit ka. Pajupuu motiiv nr.189 raamatust 200 heegeldatud ruutu. Muidu on kott sarnane eelmise aasta projekti "Motiivikott kevadeks" raames tehtud kotiga. Sedakorda viisin koti sügisel Šveitsi külakostiks. Kuna kotiomanik kannab põhiliselt roosat, siis oli see ainuõige värvivalik. Kotiteoga läks nii kiireks, et pidin pooliku töö kaasa võtma. Öösel veel õmblesin kodus voodri valmis, haigena ja palavikus! Mõtlesin, et eks ma siis Šveitsis lõpetan, kui seal päris voodisse ei jää. Aga Tallinna tee oli parasjagu nii pikk, et sain küllalt heegeldada. Ja lennujaamas oli veel paar tundi aega, nii et kott sai veel enne lennuki peale minekut täitsa valmis ja kohvrisse pakitud. Mu kehva olemise pärast oli sinnalend parasjagu piin, aga juba õhtul oli kõik möödas ja Šveits kogu oma ilus ja hiilguses võlus mind nii ära, et kotist pildi tegemine läks täitsa meelest... Nüüd tuli kotiomanik koju käima ja võttis koti ekstra pildistamise jaoks kaasa.
Silpsolps postitas kell 21:49 - Link - kommentaarid (12)

03 Jaanuar 2007
HEAD UUT KÄSITÖÖKAT AASTAT KÕIGILE ISETEGIJATELE JA SÕPRADELE-TUTTAVATELE, KES SIIN BLOGIS PIILUMAS KÄIVAD!


Üks eelmisel aastal tehtud asi ongi veel näitamata jäänud ja siin ta siis on - minu tehtud kott vikikesele:

Kott on kootud Bergere de France Alaska mustast lõngast ja ma ei teagi täpselt, kas seda kulus 4, 5 või 6 tokki, sest käisin mitu korda lõnga juurde ostmas. Ainuüksi sangadeks kulus terve tokk! Vardad olid 5,5 ja muster pärineb vist Osinka foorumist. Sees on vatiiniga tepitud voodririie ja see veel omakorda kahekorra, et valge vatiini ebemed läbi kudumi ei tuleks. Üks tasku ka ja lukk.

Minu vana aasta viimased käsitöö ostud olid turult natuke lõnga - kokku 600 g + 3 tokki puuvillast - ja mõned uued töövahendid! Uus käsitöö-aasta aga algas harutamise ja -ga... Nüüd on lõng jälle keras ja vaja otsast alustada, aga sellest siis järgmisel korral!
Silpsolps postitas kell 20:05 - Link - kommentaarid (13)

Sina oled 1315043 külastaja! Tule jälle!