Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Detsember 2011

JõulukuulidJõulukuulid

Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama! Nii võiks iseloomustada minu selle aasta viimaseid tegemisi. Minu esimene kuulike ei tulnud kohe üldse mitte välja. Muidugi oskasin valida ka sellise mustri, kus jäid hästi pikad lõngajooksud ja keerutasin neid küll nii- ja naapidi, aga ikkagi ei saanud sellest kuulist asja... Lõng oli ka kehvakene - lõdva keeruga. Ostsin siis uue lõnga ([G-B Jil, valge ja tumepunane), valisin välja ühe Muhvi mustritest ja hakkasin kuduma. Algus läks kenasti, aga siis tundus, et koon tünnikest, mitte kera. Olin nimelt otsustanud katta ühed kuldsed plastmasskuulid kootud mustritega. Tegin siis mustri ümber, enda jaoks sobivaks. Lühendasin seda keskelt 4 rea võrra. Kuul sai ilus! Kudusin veel ühe Muhvi mustri. Edasi tuli tahtmine juba ise katsetada. Sirvisin läbi oma soki- ja kindaraamatud ja joonistasin 5 mustrit. Kolm neist jõudsin kududa, ülejäänud jäävad järgmisse aastasse. Viimane, Halliste kiri, pidi olema eriti kurjatõrjuvate omadustega ja samas on kaheksakand ka elu, õnne ja heaolu märk.

Jõulukuulid

Jõulukuulid

Jõulukuulid

Mustrite tegemiseks kasutasin programmi KG-Chart LE for Cross Stitch. Väikese arutelu mustrite joonistamise teemadel leiab foorumist. Kasvatamised ja kahandamised tegin ka Muhvi meetodil. Kasutasin vardaid nr.2 ja püüdsin kududa hästi kõvasti. Plastkuuli surusin kudumisse peale kolmandat kahanduskorda. Kuulide läbimõõt oli 7 cm, nüüd mustrilises mundris 7,5 cm.

Jõulukuulid

Head vana-aasta lõppu kõigile!

Silpsolps postitas kell 07:04 - Link - kommentaarid (27)

29 Detsember 2011

Puutöö

Ma ei osanud uneski ette näha, et satun puutöö kursusele. Aga just nii juhtus! Ühel heal päeval helistas mulle Remike ja ütles, et lähme... 2 kohta olla vabaks jäänud. Esimene kursuse päev oli niisiis juba toimunud. Aga kolm oli veel ees.

Mul pole puutööga mitte mingisugust kokkupuudet varem olnud. Puit ei ole mulle isegi väga meeldinud. Ja nüüd ma siis istusin Vastseliina Gümnaasiumi poiste tööõpetuse klassis ja mõtlesin vaikselt omaette, et millega ma küll hakkama olen saanud... ja miks ma siin olen? Õpetaja tundus sümpaatne. Geenart Nagel pole mitte juhuslikult õpetaja Lauri tiitliga pärjatud. Ta kohe ongi selline - rahulik, tagasihoidlik, sõbralik. Oskas asja huvitavaks teha ja tuli appi, kui oma mõistus otsa sai.

Ja nii see algaski! Päevad olid meil pikad - enne 6-7 õhtul koju ei saanud. Kursuse korraldas Räpina Rahvakool, enamus rahvast oligi sealtkandist. Meie Remikesega käisime kaks korda novembris ja viimane päev oli 17.detsember.

Iga kursusepäev algas teoreetilise osaga, kus tutvuti näiteks tappide eri liikidega, saagide ja nugade teritamisega, puidu kaunistamise võimalustega. Siis aga algas praktika.

Ongi aeg ette näidata oma valminud tööd. Esimesel korral tegime väiksed kaanega karbikesed ja kandiku. Minumeelest kandiku tegemine oligi kõige raskem ja töömahukam. Aga olen oma tulemusega väga rahul! Kandik on veel vaja linaõliga üle õlitada. Karbid peitsisin punaseks.

Kandik

Kaks karpi

Teisel kursusepäeval valmis veidi suurem tappidega karp ja puidust raam klaasiribadega. Karp sai jälle punane ja raam kollane. Tappide eest sain kiita ka! Tulid päris hästi välja.

Tappidega karp

Tappidega karp

Puidust raam klaasiribadega

Puidust raam klaasiribadega

Kolmanda päeva kohta mul pilte polegi. Midagi ei saanud valmis. Tegin kaks kella - ühe seina ja ühe lauakella. Mõlemad jälle kollased. Vaja on veel kell kaunistada ja mingil moel numbrid peale tekitada. Ideed on juba olemas, ehk uue aasta algul jõuan ka tegudeni. Kellamehhanismid ja seierid saime kursuselt kaasa. Teiseks tegime pudelilambi. Sel polnud küll puutööga mingit pistmist, aga ütleme, et jõulu-eri! Õpetaja näitas vaid ühe ette, ülejäänud jäi kodutööks. Kahele pudelile puurisin augud sisse, nüüd on vaja veel lülitiga juhe osta ja kusagilt jootekolbi laenutada! Pudeleid mõtlesin ka natuke disainida. Mõned tegid veel kolmandaks tööks pusle, aga meie Remikesega lõikasime sel ajal vineerist raamatukaasi välja ja puurisime augud ka sisse. Belgia peidetud piste tuleb sealt kunagi...

Ma ei peagi vist lisama, et olen täiesti vaimustuses! Ja lõpetuseks veel üks väike pildiline kokkuvõte meie kursusest. Alguses on küll hoopis klaasitööde pildid, aga neid rippus seal klassis igal pool!P.S. Kuna IE-ga mul millegipärast slaidiesitust ei näita, siis lisan siia ka pildialbumi lingi. Andke teada, kas teie näete? Ma ise kasutan Google Chrome´i ja Firefox näitab ka.

Silpsolps postitas kell 17:44 - Link - kommentaarid (18)

26 Detsember 2011

KingikotidEma ja ämm said jõuludeks sellised kingikotid, Sunray õpetuse järgi tehtud. Koti voodriks on samasugune linasekarva kangas, ainult ilma lilledeta. Lisaks meisterdasin kaardi asemel lainepapist jõulutähed. Idee pärit sellelt pildilt. Kuna mul pruuni lainepappi ei olnud, siis katsin tavalise papi koti kangaga. Saigi huvitavam.

Kotikesed

Kotikesed

Kaardi asemel

Silpsolps postitas kell 12:49 - Link - kommentaarid (17)

24 Detsember 2011

j6uludeks

Silpsolps postitas kell 02:26 - Link - kommentaarid (13)

22 Detsember 2011

Natuke ehteid

Kaks kaelakeed, mõlemad on tellimustööd jõulukinkideks. Üks üsna pikk, roosikrantsi kee ehk palvehelmed. Ristile liimisin 5 kristalset Swarovski kivikest.

Palvehelmed

Lihtne lumehelbe kee. Lumehelves ripub sinisel ja tumesinisel puuvillapaelal. Ripatsile liimisin 19 sinist Swarovski kivikest.

Lumehelbekee

Silpsolps postitas kell 17:02 - Link - kommentaarid (10)

11 Detsember 2011

Sokk ja kinnas

Tahaks öelda, et nagu sukk ja saabas, aga meil on nüüd hoopis sokk ja kinnas! Sokk on seesama eelmisest postitusest, lisasin ainult lillekese ja nööbi. Viide õpetusele on ka sealsamas. Kinnas on omalooming.

Sokk ja kinnas

Silpsolps postitas kell 19:14 - Link - kommentaarid (8)

10 Detsember 2011

Päkapikusokid

Ühel hommikul tööle minnes avastasin, et päkapikk oli öösel mu jopetaskusse šokolaadi poetanud! Siis tekkiski mõte, et oleks vaja üks korralik suss või sokk kuhugi riputada. Kogu aeg ei ole ju kodus ja päkapikk tahab ehk just siis tulla...

Mingit teed pidi leidsin sellise lihtsa õpetuse: Little Christmas socks. Mõtlesin heegeldada 2 sokki, aga sattusin hoogu ja kokku sai neid 8! Tänasel jõululaadal Põlvas sattus 4 sokki ka Käsitööklubi õnneloosirattasse. Heegeldamiseks kasutasin erinevaid lõngajääke. Mulle endale meeldib tegelikult see ebatraditsioonilistes jõulutoonides (pruun-beež-sinine) sokk ja praegu ta ripubki siin arvuti kõrval. Soki sisse mahub täpselt üks väike 20g šokolaad.

Päkapikusokid

Tänasel jõululaadal olid eriliseks publikumagnetiks Jaaniraotu talu linnud ja loomad. Haned olid minu lemmikud, samuti pisikesed kitsekesed, kes aga oma musta värvi tõttu ei tahtnud hästi pildile jääda. Õnneks neid hanesid jõulupraeks ei müüdud!

Jõuluhaned

Eriliselt armas oli, et sain tuttavaks ka ühe isetegijaga, keda siiani vaid blogi kaudu olen jälginud. Tervitused Amatsoonile! Peab mainima, et tema ehted võlusid mind oma värvide ja vormide poolest! Foto, olgu kui hästi tehtud, ei anna edasi seda ehedust, mida ma oma silmaga nägin!

No ja lõpuks olgu mainitud see, mida te juba nägite, kui blogi lahti lõite! Võiks öelda, et tegin kapitaalremonti ja suutsin end lõpuks rohelisest lahti murda! Uued värvid, uued mõtted! Päriselus on mul siiski roheline tuba olemas ja kui hästi läheb, siis jõulupuhkuse ajal hakkan rohelist lapitekki kokku õmblema!

Silpsolps postitas kell 19:56 - Link - kommentaarid (18)

Sina oled 1320073 külastaja! Tule jälle!