Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Detsember 2009

Toredat vana-aasta lõppu ja rõõmsat uue algust!

Jõulupuu 2009

Minu selle aasta arhailine jõulupuu! Kuuse otsas istub seekord kukk - nagu meie linna vapil ja kirikutorniski! Kõik mu pihuloomad leidsid kuusel oma koha. Liskas veel õlest ehted.

Silpsolps postitas kell 03:32 - Link - kommentaarid (25)

29 Detsember 2009

Posey sokid

Posey sokid

Need sokid on alguse saanud juba oktoobrikuus. Kaua tehtud - kaunikesed! Mõtlesin ja surfasin tookord üsna pikalt lapikudumise radadel ja lõpuks jäi pilk peale Posey sokkidele. Lapikudumine iseenesest on lihtne, aga soki kudumisega jäin jänni. Inglise keelega on ka veidi raskusi. Ei saanud ma aru, kuidas ikkagi tald pealse külge kootakse. Peale mitmeid katsetusi ja sõnaraamatu abil näpuga järge ajades sain lõpuks asjale pihta. Kokkuvõtmised külgedel on mul tehtud ikkagi omal väljatöötatud meetodil, sest õpetuse järgi tulid mul kahandused vasakul ja paremal erinevad. Erinevusi originaalist on muidugi veel. Lõnga oli mul piiratud kogus, seepärast tulid sokid lühemad ja kombineeritud punase lõngaga. Kirju lõng on isevärvitud maavillane, oli teine juba 1,5 aastat head ideed ootamas. Punane lõng on Novita Florica, võetud kahekordselt. Mõned pildid veel sokkidest:

Posey sokid

Posey sokid

Jõululinik

See jõulutähe muster jäi silma ja hinge peale buffini blogist. Sealt sain ka mustri. Kuna mul normaalse jämedusega vajaminevaid heegelniite polnud, siis leidsin õiged värvid Steinbach Wolle Capri hulgast. Valge aga on hoopis tundmatut päritolu harutatud lõng. Mõtlesin, et teen siis kingikotti pajalapid. Mustri edenedes jõudsin järeldusele, et nii pajasuurused pajalapid ikka ei sobi! Pannialuseks ehk veel, aga sinna ei raatsi ju panna... Ära harutada samuti ei raatsinud ja saigi tast selline jämedakoeline linik ja kuna ta juba etteplaanitust suurem sai, siis suurendasin teda äärepitsiga veelgi. Sobib hästi mu koridorri väikse lauakese peale. Läbimõõt 40 cm.

Jõulutähe linik

Silpsolps postitas kell 22:24 - Link - kommentaarid (53)

25 Detsember 2009

Jõulukingitused

Sel aastal olen jõuluvana kingikotti täitnud peamiselt pärlitest jõulukaunistustega. Meie viimasel põlvakate kokkusaamisel sain selle pisiku külge ja nüüd ei saa enam lahti! Seekordsed lumehelbed tegin emale ja ämmale.

Pärlitest lumehelbed

Pärlitest lumehelbed

Pärlitest lumehelves

Küünlarosett sai seekord 8-haruline, aga seda rahvuslikum ta ongi!

Küünlarosett

Ja kaardid ikka ka! Viimane kaart on siin blogis juba näidatud, lisasin vaid kuldseid tähekesi.

Jõulukaardid

Jõulukaart

Silpsolps postitas kell 10:22 - Link - kommentaarid (8)

24 Detsember 2009Silpsolps postitas kell 08:08 - Link - kommentaarid (18)

22 Detsember 2009

Beebipapud

Üks väike tellimustöö. Piltidega õpetus asub buffini blogis.

Kootud beebipapud

Silpsolps postitas kell 21:48 - Link - kommentaarid (6)

20 Detsember 2009

Pärlipall

Täna oli meil Käsitööklubis jõulupidu. Igaüks pidi jõuluvana kingikotti panema midagi isetehtut. Kui jõuluvana kohale jõudis, pidime traditsioonilise luuletuse või laulu asemel paki lunastamiseks igaüks meenutama midagi oma lapsepõlve jõuluajast. Siis käsi kotti ja võis valida endale kingituse. Mina sain hästi ilusad randmesoojendajad. Minu tehtud pakis olid aga valged pärlitest lumehelbed, mida juba olen varem näidanud, kaart, mida ma ka olen juba näidanud, aga natuke täiustasin ja roosa-lilla pärlipall. Tegin selle detsembrikuu Kodukirja õpetuse järgi.

Pärlipall ja kaart

Pärlipall

Silpsolps postitas kell 22:55 - Link - kommentaarid (10)

19 Detsember 2009

Tikitud kaardid ja noorenenud arvutiTikkimismaratoni viimased tööd. Valmisid juba veidi aega tagasi, aga olin siin terve nädala arvutita! Ükskord juhtus see ka minu arvutiga, et andis otsad... Algul ei osanud kuidagi olla, aga pärast harjusin ära! Täitsa tervendav oli see nädal. Arvuti sai ka terveks! Alustan nüüd täiesti puhtalt lehelt. Õnneks sain parandusinstalliga arvuti veel korraks käima ja kogu väärt kraam sai plaatidele salvestatud. Lõpp hea, kõik hea!

Need tikitud kaardid tuletavad mulle meelde lapsepõlve. Siis olid sellised papist kaardid erinevate piltidega, kus olid tikkimise jaoks punktid ette joonistatud. Värvilised niidid olid ka vist kaasas. Mulle meeldis neid pilte tikkida. Kahju, et neid enam alles pole. Oleks huvitav vaadata.
Esimeseks katsetuseks valisin viisnurgad. Esimesena valmis roosa. Keeruline nagu matemaatika, aga huvitav! Matemaatika oli mul koolis 5! Kollane on tunduvalt lihtsam ja samas ilusam. Mõlemad on tikitud heegelniidiga ja augud tegin naaskliga. Edaspidi tahaks proovida ka peenemat tööd siidiniitidega.

Tikitud kaardid

Tikitud kaardid

Kaartide õpetused võtsin siit.

Silpsolps postitas kell 22:11 - Link - kommentaarid (6)

07 Detsember 2009

Jõulude ootel...


Küünlarosett

Lumehelbed

Silpsolps postitas kell 23:06 - Link - kommentaarid (14)

06 Detsember 2009

Põlvakad meisterdasid jõulukaunistusi

Detsembrikuine kokkusaamine möödus jõulumeeleolus. Tintsik õpetas meile pärlitest inglite, küünlarosettide ja lumehelveste meisterdamist. Rahvast oli kokku tulnud päris palju - koos lastega kusagil 30 ringis. Võrumaalt ja Tartust ja muidugi Põlvamaa eri paikadest. Meil oli väga tore ja nii hea meel on, et me lõpuks oma kokkusaamised oleme regulaarselt toimuma saanud, et huvilisi jätkub ja tuleb aina juurde, et Põlva Perekeskus on meid oma ruumidesse lubanud. Perekeskuse perenaisele ja õpetaja tintsikule kinkisin meie poolt väikeseks tänutäheks heegeldatud ja vildist südamega küünlaümbrised.

Küünlaümbrised

Küünlaümbrised

Mina sain Perekeskuse perenaiselt kingiks sellise ilusa seinapildi. Tegelikult kuulub see meile kõigile, aga noh, eks te siis tulete minu poole vaatama!

Kingitus

Ja perekeskusele jäi võrratult ilus lapitöö Pireparmult:

Pireparmu käsitöö

Meie aga ajasime usinasti pärleid ritta:

Mitukümmend inglit lendas meil ruumis ringi! Mõned neist õnnestus ka pildile püüda:

Inglid

Mina alustasin inglitega juba eelmiste jõulude paiku. Üks poolelijäänud tiibade ja peata ingel sai nüüd lõpuks valmis! Kaua tehtud - kaunikene Sättis ennast palmi alla puhkama:

Ingel

Muidugi olid meie usinad käsitöölised küpsetanud igavesti häid hõrgutisi:Mõned pildid jäid veel näitamata, ei hakka postitust enam pikemaks venitama. Vaadake siit!

Silpsolps postitas kell 00:20 - Link - kommentaarid (13)

Sina oled 1316051 külastaja! Tule jälle!