Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Detsember 2008

Lõbusat lõppu ja rõõmsat algust...

...soovin nii isetegijatele, sõpradele, tuttavatele, sugulastele kui ka kõigile oma blogi lugejatele! Aastavahetuse õnnesoovid noppige mu jõulukuuselt:

Jõulukuusk

Selle aasta viimaseks tööks oligi lumehelbekeste tärgeldamine. Viimased 4 said alles täna kuuse otsa.

Jõulukuusk

Heegeldatud lumehelbed


Silpsolps postitas kell 20:23 - Link - kommentaarid (13)

30 Detsember 2008

Viimased jõulukingid

Salvrättidega on selline lugu, et meie suguvõsas koguti neid juba pikka aega. Ei mäleta, kes alustas, aga siis hakati neid vahetama ja lõpuks tekkis kõigil mingi kogu. Nii on mul ka neid salvrätte kogunenud juba pea meetri jagu. Enamus paarikaupa, mõned pakikaupa. Ja nüüd on sealt hea võtta ja salvrätitehnikat harrastada! Esimene pilt 18x24 cm, teine 24x30 cm. Kasutatud ka akrüülvärve.

Salvrätimaal

Salvrätimaal

Proovisin salvrätipiltidega ka küünlaid kaunistada. Pildid on enamuses üle värvitud. Mõlemal küünlal on kaks inglit, ei hakanud teiselt poolt enam pilti tegema.

Küünlad salvrätitehnikas

Ja küünalde juurde ka samade piltidega kaardid:

Jõulukaardid

Veel paar kaarti 3-D tehnikas:

Jõulukaart

Jõulukaart

Silpsolps postitas kell 10:02 - Link - kommentaarid (10)

28 Detsember 2008

Salvrätimaal

Üks kingitus läks täna teele mu tädile. Mõned salvrätimaalid oleks veel vaja teha selle aasta numbri sees. Homme pean poest mõne peenema pintsli veel varuma.

Salvrätimaal

Silpsolps postitas kell 20:06 - Link - kommentaarid (6)

27 Detsember 2008

Juubelikaart

Seekord siis mitte enam jõulukaart, vaid käisin täna ühel juubelil, mille tarvis meisterdasin oma esimese 3-D kaardi. Kaardimaterjal on pärit saksa ajakirjast ''Kreativ mit Karten'', mis mul oli tellitud paar aastat tagasi. Ma ei tea, kas teil kellelgi on kogemusi nende 3-D kaartidega, aga mu meelest on kõige tüütum neid kujundeid välja lõigata. Tohutult palju aega kulub. Selleks kaardiks valisin lihtsama motiivi, sirgemate servadega!

Juubelikaart

Silpsolps postitas kell 21:17 - Link - kommentaarid (11)

26 Detsember 2008

Veel mõned jõulukingid

Kõigepealt kaardid, mis ootavad veel üleandmist:

Jõulukaardid

Jõulukaardid

Kui jõululaupäev oli meil selline vaikne ja rahulik, siis täna tuleb pidu! Õde tuleb ka oma perega ja saame ema pool kokku, sööme jõuluhane ja jagame kingitusi. Nüüd võingi juba isetehtud osa kingitustest ette näidata kuna õde on arvatavasti juba teel meie poole! Õele tegin kaelakee ja õetütardele mobiiliripatsid:

Kaelakee

Mobiiliripatsid

Toredat pühade jätku!

Silpsolps postitas kell 09:32 - Link - kommentaarid (6)

24 Detsember 2008

Kauneid ja rahulikke jõule teile, kallid sõbrad!

Jõulukaart

Kohe-kohe hakkame minema jõulukirikusse ja peale seda vanemate poole. Emale ja ämmale tegin ise kaardid. Pärlitest inglid lähevad ka pakkidesse. Ämm saab isetegija kalendri, kuna ta on ise suur käsitöötegija. Aga emale õmblesin tema aia piltidega väikesed padjad (33x33 cm). Pildid siis siirdatud riidele vastava paberi abil.

Jõulukaardid

Padjad emale

Silpsolps postitas kell 13:12 - Link - kommentaarid (17)

20 Detsember 2008

Neljanda advendi inglidOngi käes viimane advendipühapäev. Seekord tegin inglid pärlitest. Tänud tintsikule skeemi eest! Nii hea ja lõbus oli neid teha! Oleks veelgi teinud, aga sobivad pärlid said otsa.

4.advendi inglid

Algul oli mul plaanis heegeldada 10 erinevat inglit, aga väsisin heegeldamisest ära! See pisikeste detailide nikerdamine võtab ikka omajagu aega ja tärgeldamine veel sinna otsa. Mõned lumehelbed ongi veel tärgeldamata. Kogusin oma heegeldatud inglipere ka ühe pildi peale kokku:

Inglipere

Silpsolps postitas kell 22:49 - Link - kommentaarid (6)Värvispektri aasta aruanneSilpsolps postitas kell 09:38 - Link - kommentaarid (8)

19 Detsember 2008Hall-lilla kaelakee

Näitan nüüd oma viimased värvispektri tööd ära. Tegelikult tahtsin novembri halliks valmis jõuda ka heegeldatud halli õlaräti, aga nüüdseks on selge, et jõuluaskelduste tõttu lükkub see järgmisse aastasse. Kui värvispektri projekt jaanuaris käima läks, siis teadsin kohe, mida ma novembris tegema hakkan! Ainuke idee ja materjal (hematiidihelmed) oli olemas halli töö jaoks, kuigi hall pole sugugi mu lemmikvärv. Aasta jooksul olen aga avastanud enda jaoks paljude värvide ilu ja halli kaelakeega olen ise ülimalt rahul! Hakkan seda kindlasti ise kandma! Kaelakee on tehtud helmetraadile ja hematiidihelmeste vahel on suuremat sorti läbipaistvad lillad seemnehelmed. Kee pikkus on 48 cm. Pilte töödeldes avastasin, et olen ise oma fotokaga ka pärlitele jäädvustatud!

Hall-lilla kaelakee

Hall-lilla kaelakee

Jõuluvärvides kaelakee

Jõulukuul valmis jõuluvärvides kee. Tegin seda kohe mitu õhtut järjest. Ei koonerdanud helmestega! Kasutasin punast ja rohelist helmesegu ja vaskseid komponente. Pikkust ca 60 cm. Ei salga, et suureks inspiratsiooniks on Linca ehted.

Puna-roheline kaelakee

Puna-roheline kaelakee

Puna-roheline kaelakee

Puna-roheline kaelakee

Lõpetuseks veel tänusõnad Muhvile nii toreda projekti eestvedamise eest! Minu maailm on nüüd küll palju värvilisem!

Silpsolps postitas kell 10:46 - Link - kommentaarid (11)

14 Detsember 2008

Kolmanda advendi inglid3. advendi inglid

3. advendi inglid

Kolmandaks advendiks valmisid üks suur ja kaks pisikest inglit. Suurem ingel on umbes 20 cm ja sobib hästi kuuselatva kaunistama. Unustasin talle küll juuksed pähe panemata, aga eks veel jõuab. Kuna teistel inglitel ka pole, siis võib-olla jätangi nii. Muster on saadaval siin. Väikeste inglite mustri on keegi hea inimene üles joonistanud ja saadaval selles albumis.
Kuna tervis vedas järjekordselt alt, siis sel nädalal lumehelbeid teha ei jõudnud, aga täna olen juba paar tükki valmis saanud, õhtu jooksul teleka ees ehk valmib veel mõni.

Silpsolps postitas kell 17:26 - Link - kommentaarid (11)

08 Detsember 2008
Käsitöökas päev

Eile käisin Himmaste käsitöörahval külas. Nende seas on päris mitmed isetegijad ja veel rohkem meie foorumi külastajaid! Aga kõige tuntum isetegija oli seal eria, kes oli tulnud õpetama uusi tehnikaid ja kellel oli kaasas päris suur osa poest. Mees ka!
Alustasime fimost rooside tegemisega. Mina pole fimot varem näppinud. Cernitit küll natuke. Esimene roos läks nihu, aga järgmised tulid enam-vähem. Lähivõtte peal on muidugi kõik vead eriti näha, aga las olla, nad said veidi kannatada, küll järgmised tulevad kobedamad. Lehed tegi eria ise, näitas meile n-ö tehnika ette. Tal käis see nii kähku, et ei jõudnud kolmenigi lugeda! Nüüd tuleb oma pastamasin välja otsida, mul see juba ammu ootamas! Fimot varusin ka piisavalt.
Minu pross on veel küpsetamata:

Minu fimoroosid...

Teiseks tegime salvrätitehnikat, mis minu jaoks oli jällegi uus ja proovimata asi. Materjali mul kodus midagi oli, aga tegudeni polnud jõudnud. Kogenud õpetaja käe all sai maal missugune valmis! Nüüd ma hakkangi kunstnikuks! Salvrätitehnika hakkas mulle kohe väga meeldima! Ise joonistada ei oska, aga tulin koju ja näitasin mehele ka, et näe, mis ma valmis tegin! Mees vaatas korra ligemalt ja ütles, et see on ju salvrätitehnika! Nojah, ei saanudki ära petta...

Minu salvrätimaal

Üks pilt ka töisest meeleolust ehk Kuidas fimo pastamasinast välja tuleb. (Ülejäänud pildid on siin.)

Himmastes

Mul oli väga-väga tore päev! Tänan Merikest, kes mind Himmastesse kutsus ja rõõm oli taas Eriat näha!

Silpsolps postitas kell 19:39 - Link - kommentaarid

07 Detsember 2008

Teise advendi inglidKaks järgmist inglit said valmis!

Inglid

Vasakpoolne on tehtud eestikeelse õpetuse järgi, parempoolne pärit ühest Picasa albumist.

Ka seekord tegin kellukesi, aga teise mustri järgi. Kuigi õpetusest oskasin välja lugeda vaid numbreid, tulid kellukesed täitsa kellukeste moodi!

Kellukesed

Lumehelbeid jõudsin teha vaid ühe, järgmisel nädalal tuleb pingutada.

Heegeldatud jõuluehted

Silpsolps postitas kell 19:38 - Link - kommentaarid (13)

06 Detsember 2008

Käsitöönäitus Põlvas

Kutsun teid vaatama Põlva Käsitööklubi näitust "Kaunis kaunimaks". Selle aasta näituse teemaks on kõikvõimalikud aksessuaarid: sallid, mütsid, ehted... Mõned minu tagasihoidlikud tööd on ka meistritööde hulgas. Tõepoolest, ma imetlen nende naiste näputööosavust ja tööde äärmist korrektsust. Ja muidugi kogemusi. Olen seal klubis üks nooremaid. Mul on hea meel, et sinna sattusin ja saan ehk nii mõndagi õppida oma ala proffidelt.

Kolmapäeval tähistasime ka klubi 15. sünnipäeva meeleoluka peoga. Sellest ja muudest üritustest saab lugeda meie käsitööklubi blogist, mis hiljaaegu valmis sai.

Mõned pildid näituselt:

Põlva Käsitööklubi

Põlva Käsitööklubi

Põlva Käsitööklubi

Kui te näitusele tulla ei saa, siis vaadake pilte siit. Näitus on avatud jõuludeni.

Silpsolps postitas kell 15:48 - Link - kommentaarid (1)

Sina oled 1315039 külastaja! Tule jälle!