Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Detsember 2007

Saadame vana aasta lauluga ära!

Jõudsin eile õhtul/öösel prossi valmis, mis läheb kingituseks ühele muusikule veel täna õhtul. Tänan südamest Lucy´t, kes lubas mul oma ideed kasutada!Kasutasin Helmehaldja roosa-oranži helmesegu ja lisaks veel mõningaid sobivaid helmeid. Kuna tulemus pidi tulema roosa-punane, siis oranži jätsin mängust välja. Traadid on kuldsed, 1,0 ja 0,4 mm. Prossi pikkus 8,7 cm.

TOREDAT AASTAVAHETUST KÕIGILE!
Silpsolps postitas kell 11:12 - Link - kommentaarid (15)

30 Detsember 2007
Tagasivaade

Tahaksin lõppeva käsitööaasta kokku võtta ja esiti mõtlesin ka mingi konkreetse aruande siia tekitada, kuid siis loobusin... Esemed/komplektid lugesin küll kokku ja neid sai nii enam-vähem 35! Kui ehtekomplektid kõrvarõngasteks-kaelakeedeks-käevõrudeks laiali lammutada, siis 39! Arvud on suhtelised. Mõni teeb ainuüksi näiteks kotte sama palju kui mina terve aasta käsitööd! Aga ma olen rahul ja isegi pisut üllatunud! Natuke ikka rohkem kui mullu. Üllatus oli ka see, et ainult 10 asja tegin endale, 10 vahetusprojektide raames ja ülejäänud põhiliselt kingitusteks lähedastele.

Kui nüüd midagi erilist välja tuua, siis kaks asja. Lõngakonkursi võit, mis tabas mind ootamatult ja n-ö selja tagant! Lõngategu oligi minu jaoks üks uus ja huvitav kogemus. Teiseks hakkasin esmakordselt elus traati väänama ja pärlimänge mängima. Loodan uuel aastal selles vallas veel edasi areneda!

Tegin ka väikese valiku oma parimatest töödest, mis hästi välja kukkusid, mulle endale väga meeldisid ja loodetavasti ka saajaile:

Lehesall emale emadepäevaks Kott ämmale emadepäevaks Kilpkonn-nõelapadi Mää!

Silpsolps postitas kell 19:41 - Link - kommentaarid (4)

29 Detsember 2007

Kingitustest

Seekord hellitasin kõige enam iseennast! Jõulude puhul lubasin endale rohkem kingitusi kui tavaliselt:

Käsitööentsüklopeedia
Pilvelammastelt viltimisvilla
Helmehaldjalt 2 tellimust
Janalillelt kõrvarõngad
miokalt käekett ja kõrvarõngad (neid polegi veel oma ihusilmaga näinud, aga pakiteate sain küll täna)

Eks muidugi suurem osa neist tuleb oma väikeste valgete käekestega omakorda kingitusteks teistele vormida!

Minu käsitöölisest ämm aga tegi mulle jõulukingiks fimokee, vilditud õuna ja pisikese lillevaasi, millel kõrgust ca 5 cm. Kõik asjad siis ise tehtud:Silpsolps postitas kell 15:18 - Link - kommentaarid (2)

28 Detsember 2007
Ehtekomplekt

Näib, et olen oma jõulueelse mõõnaaja üle elanud ja sõrmed aina sügelevad! Nii hea ja rahulik on olla, tööle ei pea enne uut aastat minema, vaikne jõulurahu on ka minuni jõudnud!


Eile valmis veel üks ehtekomplekt, kingituseks tädile. Seekord kasutasin kullatud traati ja ikka sama veesiniste helmeste segu. Kalasabamuster ka ikka sama.

Silpsolps postitas kell 11:19 - Link - kommentaarid (6)

26 Detsember 2007

Kaelakee

Paar postitust tagasi näitasin kõrvarõngaid, nüüd jõudsin valmis ka komplekti kuuluva kaelakee. Tegelikult oligi ikka põhieesmärk kaelakee teha. Sellist delfiinidega ripatsit olen siin varemgi näidanud, täpsemalt 8. augusti postituses. See pole sama ripats! Tookord aastaid tagasi tõin Saksamaalt 2 sellist ripatsit: ühe endale ja teise õele. Nüüd tõi õde enda oma ka mulle, et midagi sinna taha nikerdaks. Nii valmiski ehtekomplekt ja täna sain selle ka õele jõulude puhul üle anda! Talle meeldis!

Silpsolps postitas kell 18:24 - Link - kommentaarid (6)

24 Detsember 2007Silpsolps postitas kell 06:30 - Link - kommentaarid (11)

22 Detsember 2007

Ei mingit käsitööd... ja siis kõrvarõngad

Mul on täielik mõõnaaeg. Nii käsitöös kui üleüldse. Peale päkapikuprojekti pole kätte võtnud ei heegelnõela, ei vardaid, ei lõnga... Ja nii ongi kõik plaanitud kingitused tegemata... Jõulud on aga ukse ees ja õnneks minu pärast küll jõuluvana tulemata ei jää - ei minu kallitele lähedastele ega ka mulle endale! Heal juhul jõuan veel midagi jõuluvana kingikottigi poetada. Vaba nädal on ees ootamas.

Paar päeva tagasi valmisid kõrvarõngad, tehtud Isetegija õpitoas Pärlimängude all asuva kalasabamustri õpetuse järgi. Suur-suur tänu mdm beadalot!!!Tähelepanelik vaataja leiab kindlasti üsna mitu viga või ebatäpsust, aga ehk algajale antakse andeks... Üsna mitu jagu traati keerasin niigi kortsu! Nüüd ootan järgmist Helmehaldja saadetist!

Silpsolps postitas kell 21:24 - Link - kommentaarid (6)

14 Detsember 2007Minul käis täna päkapikk! Millegipärast on mul seekordsete jõulude ajal Läänemaaga tihedad sidemed! Seekord oli päkapikuks LaanteLaps Haapsalust! Polnud just raske tuvastada, kuna LaanteLaps on mulle varemgi pakki saatnud, kotivahetuse raames siis. Seegi kord oli pakis üks kott - hästi mõnus musta- ja kullakarvaline. Peale selle veel raamat ''Ajatud naiselikud džemprid'', mida olen küll poes sirvinud, aga siiski pole raatsinud osta. Nüüd vähemalt see raamat enam ei kripelda hinge peal! Päkapikk saatis mulle veel ilusa kirja ja isetehtud kaardi, külmkapimagneti kirjaga ''Kallistus on parim kink... üks mõõt kõigile!'' ja kõige krooniks veel isetehtud ehetekomplekti, milles ka mehe käsi mängus olevat olnud! Super!

Suur-suur kalli sulle, Laantelaps!
Kuna kaardi taga on kirjas väga ilus Leelo Tungla luuletus, siis panen selle teistelegi lugemiseks:

Juba lugematul arvul
päkapikke kikivarvul
liigub maal ja liigub linnas,
ise pisike kui kinnas
kasvult on küll päkapikk,
kuid ta tee on väga pikk!
Päkapikk ei söö, ei maga -
piilub iga akna taga:
hakkab jonnipunn ehk silma,
keda jätta kingist ilma?
Võta näpust päkapikk -
meie laps on ingellik!


Silpsolps postitas kell 19:20 - Link - kommentaarid (4)

12 Detsember 2007Lugesin foorumist, et Põlva päkapikk on juba jõudnud Läänemaale! Päkapikk külastas Bell´i ja tegi talle sellise kingituse:Toru sees oli:Ja veel oli pakis valge ja punane heegelniit, käsitööajakiri, südamekujuline jõulukaunistus, jõulutähe kujulised ujuvküünlad, šokolaadiströsselid (tordi kaunistamiseks), Kalevi šokolaadinööbid ja kaart:Ise ootan veel oma päkapikku! Äkki homme?!

Täna sain kätte ka Isetegija kalendri. Väga armas! Tänud tegijatele! Esikaanel Aasta Isa lapiteki pildil tuvastasin ka ühe oma valge mummulise lapikese!

Silpsolps postitas kell 19:18 - Link - kommentaarid (2)

02 Detsember 2007No nüüd hakkavad siis need ca 100 inimest oma blogides tekilappe näitama, mis senini salajas hoitud! Tegime üheskoos Isetegija värvides tekid foorumi algatajatele, milles minu osa oli küll üsna pisku: vaid kolm lapikest:kikukas ja master said kõige kirjuma lapi, sest nemad peavad siin foorumis meie kirju seltskonnaga hakkama saama!
Susa ja Lynx said (loomulikult) sinise-kollase lapi oma tekki kui Rootsi fännid!
Ja ampsaku lemmikvärv - punane - sa pisut särtsu juurde kollase näol (musta mu värvivalikus polnud)!

Kõigile isetegijatele ja oma tuttavatele blogilugejatele soovin -Silpsolps postitas kell 15:17 - Link - kommentaarid (7)

Sina oled 1315015 külastaja! Tule jälle!