Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
29 Detsember 2006

Mina see olin jah, kes tegi päkapikukingituse maali26-le! Kuna ta senini pole pilte üles pannud, teen seda nüüd ise. Kuna maali26-l oli kindel soov saada mummukeed, siis ma ei pidanud pikalt pead murdma. Kee minu rääkiva Bingo-karu kaelas:

Ja veidi suuremalt näha siin. Mummude sisu ei ole päris ümmargune, seal sees on autoistmekatte puumunad! Ja natuke inspiratsiooni sain ka Marisa Justo blogist, just selle spiraali osa.
Kingipakki läks veel üks vilditud nukk, mis tehtud Viltimise raamatu järgi:

Üldse teine katsetus mul viltimise vallas. Esimene oli n-ö proovitöö, väike pallike. Kuna mul oli villa nõnda napilt näputäis, siis mõned kohad jäid ikka läbi kumama ja juuksed said tumerohelised. Aga eks ta siis üks metshaldjas ole!
Silpsolps postitas kell 11:27 - Link - kommentaarid (3)

28 Detsember 2006
Meil olid lumised jõulud! Jõululaupäeva õhtul sadas paksu lund, tuiskas lausa suud-silmad täis. Me hakkasime just ema poole minema ja ma veel kirusin, et mu kingipakid saavad märjaks. Lisasin veel, et näed, inimene pole ikka mitte kunagi rahul. Nii väga ootasin lund ja kui tuli, siis kohe hädakisa lahti. Peletasingi vist lume ära, sest kohe jäi sadu järgi ja tüki aja pärast oli jällegi maa must. Aga mõnusa jõulutunde andis ikkagi!
Pühade ajal tegin ka ikka käsitööd, sest mõned jõulukingid oli veel vaja valmis saada. Õele tegin mütsi - 2 korda. Esimene ei tulnud selline, millega ma rahul oleksin olnud ja seetõttu see kingikotti ei jõudnud, aga järgmiseks päevaks oli uus müts valmis:

Pidin kiiresti tegema, sest õde ütles, et kui ta haigeks jääb palja peaga käimisest, siis olen mina süüdi! Lõnga võtsin kahekorra. Üks lõng Baronese mohair ja teine Novita Julia. Kudusin 5 vardaga (nr.4 - sest jämedamaid polnud) ja umbes-täpselt P6rguKiz´i pibo õpetuse järgi. Varrastele sai 80 silma. Kude 1:1 soonik parempidiste keerdsilmadega.
Sõbranna sai minu käest jõulukingiks saalomoni salli, aga kuna see on täpselt samasugune valge nagu õele sai, siis sellest ma pilti ei teinud. Ainult et lõngaks oli Baronese mohair.
Ka minule tõi jõuluvana midagi käsitööalast. Ema heegeldas südameid...

...ja tädi kinkis raamatu Tikkimine ja pisted.
Silpsolps postitas kell 18:28 - Link - kommentaarid (11)

27 Detsember 2006

Mu pühadeaegne ootamine tasus end ära, ma sain niiiiiiiiiiiiiiiii ilusa koti!

Koti pealmine kiht on heegeldatud linasest lõngast (kõik looduslik ja naturaalne on mulle väga südamelähedane!) ja sees on õmmeldud kott, mis on pealt hele ning seest ja külgedelt tume. Pärlid ka kaunistuseks.Kui ma paki avasin, tuli sealt kõigepealt välja mingi väga hea lõhn! Seal oli apelsini-kaneeli käsitsi valmistatud lõhnaseep, küünlaliiv (kah lõhnastatud), mida ma varem näinudki polnud, karbike pärlitega ja ilus kaardike! Kotis oli veel palju kommi, millest üsna vähe järgi on jäänud - õnneks jõudsin enne ikka pidi ära teha... Oh kui ilusad asjad kõik veel pealekauba! Mul nüüd kohe süda hirmsasti valutab, et oma kotiteoga läks nii kiireks, et ei jõudnud enam midagi kotti poetada. Suur-suur tänu sulle kallis kotimeister, see on kohe nii väga MINU kott! Aga kes selle koti tegi, vot see on pähkel! Ma siin spioneerisin küll foorumi risti ja põiki läbi ja ainus, mida ma kindla peale tean, on see, et sama inimene tegi päkapiku kingituse Sirtsukile. Kahtlusalune on mul tegelikult täitsa olemas, aga ei hakka igaks juhuks veel välja hõikama. Mis te arvate, kes tegi?
katza tegi!
Silpsolps postitas kell 17:14 - Link - kommentaarid (11)

23 Detsember 2006
Silpsolps postitas kell 23:15 - Link - kommentaarid (10)

Lugu sellest, kuidas head plaanid teinekord ei täitu, aga alati saab halva asja heaks pöörata! Mul oli juba tükk aega tagasi heegeldatud valmis posu motiive, millest pidid tulema sussid. Just sellised nagu kunagi mu ema tegi. Siingi foorumis on neid motiivisusse viimasel ajal nähtud! Ema omad on tehtud 8 motiiviga. Eile hakkasin motiive kokku heegeldama ja selgus, et sussid tulevad liiga suured. Nuta või naera! Raisatud ajast oli kole kahju... Aga siis tuli idee teostada pikemat aega meeles mõlkunud mõte, mille idee andis Enekas! Täpselt 12 motiivi oli olemas! Bingo! Ja nii valmiski susside asemel korvike! Homme on see kellegi kingipakis!

Motiivid on ümberringi üle heegeldatud kahekordse iirisniidiga kinnissilmustega ja siis omakorda sama niidiga kokku heegeldatud.
Silpsolps postitas kell 16:50 - Link - kommentaarid (10)

22 Detsember 2006
Olen nüüd 2 nädalat kodus haiguslehel olnud ja aasta lõpuni saab veel puhata! Nagu mu blogist näha, olen seetõttu ka rohkem käsitööd teinud. Miskit ka head kehva tervise juures. Töö juures saame igal aastal jõulukingid Soome ülemustelt. Seekord siis selline kingitus koos ilusa kaardiga:

Kuigi need pole Sussimemme tehtud, on see ikka super kingitus! Mõned aastad tagasi saime me firma poolt sellised sussid!

Aga eile õhtul valmis veel üks jõulukingitus:

Kui lund pole, siis on vähemalt lumememm! Selle saab mu õepoeg ja kingipakki läheb ka Viljandi Käsitöömessilt ostetud pähklitega mesi.
Lumememme õpetuse leiab viimasest, detsembrikuu ajakirjast Minu Käsitööd.
Silpsolps postitas kell 20:47 - Link - kommentaarid (4)

21 Detsember 2006


Ritsik62 oli minu päkapikk!!!

Täna ei jõudnudki vanemate poole, kuna terve päeva mässasin kotivahetuse kotiga. Mõtlesin, et no mis seal siis on, pisut nipet-näpet teha ja valmis. Aga kui tegema hakkasin, siis läks kaks päeva veel, enne kui koti päris valmis sain. Nüüd on küll süda rahul, aga sisse poeb uus ärevus - et kuidas siis kott ka omanikule meeldib! Loodetavasti saan seda üsna pea teada! Ma olen ikka lootusetult viimase minuti inimene... Veel 17.00 õmblesin, siis veel midagi õmblesin ja seejärel pildistasin. 17.30 jooksin bussi peale, et veel enne 18.00 postkontorisse jõuda. Jõudsin, olin viimane klient ja 18.07 lõpetati minu teenindamine! Ei visatud õnneks välja! Päkapiku pakikese sain ka kätte! Oi, ma olen õnnelik! Väga-väga õnnelik!

Kallis Päkapikk, ma tänan sind nii ilusa kingituse eest. Ma tean, et need mõlemad asjad on sinu enda tehtud (luurasin veidi su blogis ringi)! Õun on nii isuäratav ja mahlane ja kausike ka super kena. Sinna panen piparkoogid sisse!Mina Päkapikku juba tunnen, kas teie ka?
Silpsolps postitas kell 20:48 - Link - kommentaarid (6)

20 Detsember 2006
Täna oli tore päev! Kõigepealt sain teada, et minu saadetud päkapikupakike on adressaadini jõudnud! Oma päkapikku ootan pikisilmi... Küll ta ükskord ikka jõuab! Ootusärevus on ka päris tore tunne!
Siis oli täna selline tore päev nagu mu vanemate pulma-aastapäev! Natuke mitte tore oli see, et jäin kingituse tegemisega nii viimase minuti peale, et kingitus ei kuivanud ära. Aga homme lähen viin ära. Homme ema poole suurel hulgal sugulasi oodata, siis saan nende ees ka kekata oma isetegemistega! Idee leidsin Eleanora blogist. Täpsem õpetus detsembrikuu Kodukirjas. Kingitus ise siis selline:

Õhtul käisime veel mehe vennanaise sünnipäeval, kes sai eelmises postituses näidatud helesinise saalomoni salli.
Ja lõpuks potsatas mu postkasti ka tellitud Ehteraamat. Väga hea raamat, paneb kohe näpud sügelema!
Silpsolps postitas kell 21:24 - Link - kommentaarid (7)

19 Detsember 2006
Saalomon päästis minu jõulud!

Pühapäeval valmisid kollane ja punane sall õetütardele, eile sinine, mis läheb homme sünnipäevakingiks. Helekollane sall on tehtud Türgi lõngast Çelebi Baby. Punane on Novita Brilliant ja helesinine Steinbach Wolle Silber Babi. Kõik sallid tegin ühest tokist ja heegelnõelaga nr.4. Kaks esimest lõnga on vanadest varudest. See sinine on muidugi kõige kehvem variant saalomoni salliks. Ei soovita. Peale sirutamist ja niisutamist jäi siiski päris normaalne. Triikrauda selle lõngale vist küll näidata ei tohi, kuna sisaldab suurel hulgal sünteetikat. Teiste sallidega ei võtnud ma midagi ette, nad niigi ilusad ja kohevad ja hoiavad kenasti.
Silpsolps postitas kell 15:51 - Link - kommentaarid (5)

16 Detsember 2006
Olen nüüd Viljandist tagasi. Õe sünnipäev peetud ja sall üle antud. Tundub, et läks täkkesse, õde oli megarahul ja ta ise ei saanud arugi, et narmad teisest lõngast on. Rooside suhtes oli mul õigus - need oleksid liigsed olnud. Nüüd sooviti veel valget mütsi ka! Ja õetütred tahtsid samasuguseid salle saada. Loodetavasti jõuluvana toobki!

Käisime ka Viljandi Käsitöömessil. Seal tundis mind mütsi järgi ära TipTäp! Vahva ju, kui sind käsitööde järgi ära tuntakse. Tore oli jälle ühe isetegijaga kokku saada! Siin üks pildike ka TipTäpist ja tema vilditud töödest, loodan, et TipTäp ei pahanda!

Vaid nädal ongi veel jäänud ja tundub, et pooled plaanitud asjad jäävad tegemata... Aga päkapikukingitus on teel ja koti saan ka uue nädala algul posti panna.
Silpsolps postitas kell 21:25 - Link - kommentaarid (5)

15 Detsember 2006
Sain salli valmis, aga siiski lõpuks ilma roosideta. Rändlinnu blogis olid küll väga ahvatlevad roosid ja tegin need isegi valmis, aga tundsin, et ei lähe mitte. Proovisin neid nii ja naa sättida ja lõpptulemuseks võtsin hoopis küljest. Esiteks olid nad rasked, sest lõng sai ju otsa ja tegin nii roosid kui narmad teisest lõngast - sellest, mis jääkarudest üle jäi! Ja teades oma õe riietumisstiili ei tundunud need sobivat. Narmad said aga minuarust suurepärased ja täpselt õiget tooni! Roosidega saab ju muud huvitavat peale hakata. Just praegu kargaski üks mõte pähe - kott! Oi, mu mõtted juba liiguvad... Aga ise pean nüüd kiiresti asjad kokku pakkima, sest ees ootab sõit Viljandisse, õe sünnipäevale. Seda salli saate siis loodetavasti Viljandi linna peal näha! Pildi loodan teha juba omaniku kaelas!
Silpsolps postitas kell 11:31 - Link - kommentaarid

14 Detsember 2006
Mõista, mõista, mis see on?

Jaa, muidugi saalomon! Hiilisin, mis ma hiilisin kõrvale ja olin täitsa kindel, et ma ei hakka seda kunagi tegema. Vaikselt aga hakkas ikka süda kripeldama ja ei saanud enam rahu. Hommikul võtsin ette ja lugesin alustuseks foorumis saalomoni teema läbi ja lisaks veel Põrgukiz´i ja Mari Marikese blogi postitused. Ja hakkasin tegema. Lõngaks oli minu mitte-isetegemise perioodil ei-tea-mis-eesmärgil ostetud Novita Princess Mohair. Aega läks 3,5 tundi ja suurus sai 24x160. Nüüd nuputan, mis edasi saab, sest narmasteks enam lõnga pole. Terve toki heegeldasin salliks. Homme siis näete lõpptulemust, aga iga hea idee on teretulnud! Pealekauba on mul kapis veel 3 eri värvi mohääri, kõik kunagi aastaid tagasi ühe toki kaupa ostetud.
Silpsolps postitas kell 21:35 - Link - kommentaarid (7)

07 Detsember 2006
Kaua võib sadada vihma keset detsembrikuud? Esialgu tundus see hea. Meie välisseintest ümbritsetud ja logisevate akendega korterile on see küll hea. Rahakotile ka... Aga nüüd tahaks juba lund!!!

See pilt on tehtud eelmise aasta 18. detsembril Viljandis. Selline talv mulle meeldibki: lumine ja karge. Ma olen küll soojalembene, aga siiski Põhjamaa inimene. Ei igatse eriti palmide alla peesitama. Pigem läheks jääkarudele külla. Ühed mõmmid istuvad mul siin toas teleka kõrval ja üks pisike tuli korraks minuga koos arvutilaua taha vaatama, mis ma siin sebin kogu aeg poole ööni! Ta tahtis ka endale kodulehte teha! Ja ta sai selle: mõmmi-beebil ja ta emal on nüüd oma koduleht! Head uudistamist! Mõmmid loodavad, et varsti saab neil palju sõpru olema!
Silpsolps postitas kell 00:23 - Link - kommentaarid (15)

05 Detsember 2006

Juba mitu aastat seisab mu kapis üks kapuutsiga pontšo, ilma eest saadud. Keegi selga ei pane, aga ära anda ka ei raatsi. Värv pole just minu lemmikvärvidest, aga vastu ka ei karju, juuksetooniga sobib kokku küll! Mõnikord riideid sortides on ikka pilk peale pidama jäänud, aga miskit mõistlikku mõtet pole pähe tulnud... Vahepeal olen aga isetegijaks hakanud ja pontšod virvendavad mu silme ees vaat et iga päev! Pühapäevaseks isetegijate peoks riideid otsides tuli see pontšo jälle päevavalgele ja korraga oli kõik selge. Laupäeva õhtul hakkasin motiivikesi heegeldama ja täna saigi asi valmis! Motiivide mustrid on võetud viimasest, sügisesest Käsitöö ajakirjast. Mõned kodus leiduvad pärlid õmblesin ka lillesüdamikesse.

Suuremalt kah! Ja motiivid lähemalt.

Pühapäeval käisin minagi isetegijate jõulupeol. Pidu oli tore ja kõige toredam oli näha neid inimesi, keda päevast-päeva foorumis kohtad ja justkui tunneks juba ammusest ajast. Oksjon oli ka vägev, täitsa kahju, et endal polnud võimalik osaleda. Nii mõnegi asja oleks sealt rõõmuga endale koju toonud. Nagu näiteks selle ilusa vaiba. Aga minu keerulise saatusega esimese kotivahetuse jaoks tehtud kott leidis oksjonil uue omaniku ja selle üle on mul küll hea meel! Aga mis kotis veel oli, seda otsige Masteri piltidelt! Kusjuures koti sisu on vastavuses koti värvidega! Mannu käest ostsin heiet ka, nii et võib-olla näeb millalgi uuel aastal ka minu vanutamise katsetusi. Praegu töötan päkapikulas!
Silpsolps postitas kell 01:27 - Link - kommentaarid (14)

01 Detsember 2006

Kas teil juba käivad päkapikud? Mina käisin täna ämma sünnipäeval ja oma suureks imestuseks sain ise ka kingituse. Esimese jõulukingituse:

Küll mul oli hea meel! Mul oli plaanis see osta, aga polnud veel poes silma jäänud.

Valmimas on kotivahetuse kott, päkapikutamise asi, kindad mehele ja üks jõulukingitus. Sel aastal teen enamuse kinkidest ise. Mõnesid asju näitan järgmisel nädalal. Ilusat jõulukuu algust!
Silpsolps postitas kell 23:26 - Link - kommentaarid (3)

Sina oled 1320318 külastaja! Tule jälle!