Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
26 Detsember 2005

Triibumüts

Müts jäigi mul ainsaks isetehtud kingituseks seekord. Aga vähemalt kõige kallimale inimesele minu elus! Tema aga otsustas mütsi kanda niimoodi:

Mehe triibumüts

Mulle täitsa meeldib!

Eelnevad päevad on möödunud kirikus ja külakorda käies. Täna võõrustasime ise külalisi. Homme aga taas tööle. Täna juba tegelikult . Kuna aga jõulud kestavad teatavasti kolmekuningapäevani, siis kõigile isetegijatele ja käsitööhuvilistele KAUNEID JÄTKUVAID JÕULE!

Silpsolps postitas kell 22:58 - Link - kommentaarid (2)

22 Detsember 2005

Müts mehele
Sain ühe mütsiga taas hakkama. Sedakorda siis meeshingele ja jõuluvana kingikoti täitmiseks. Neid mütse siin päris mitmeid kootud. Õpetus originaalis asub siin. Kudusin Bergere de France Alaska lõngast. Kumbagi lõnga kulus 1 tokk ehk 50g. Vardad nr 5. Ühe õhtuga sain valmis. Hea ja lihtne oli kududa.

Müts mehele

Eelmisel nädalavahetusel olin Viljandis õel külas ja käisime ka käsitöömessil. No ma vist olin oma ootused liiga kõrgele kruvinud, igatahes pettusin pisut. Midagi erilist seal just polnud, aga mõned ideed ikka salvestasin mällu. Fotokat küll ei kasutanud. Minnes ostsin Tartu bussijaamast ajakirja ja teen sealt nüüd heegeldatud viisnurkset linikut. Kui valmis saab, panen pildi ka.Silpsolps postitas kell 01:03 - Link - kommentaarid (2)

14 Detsember 2005

Totaalne muutumine - mütsi eri! (2. versioon)

Nüüd ma siis pean üles tunnistama, millega olen vahepeal hakkama saanud! Oma mütsiga ei jäänud ma siiski rahule. Kandsin paar korda, aga no ei olnud minu oma... Muidu oli ilus ja kena, aga minu peas mitte. Ja ma ei taha kanda asja, mis mind natukenegi häirib. Niisiis, peale pikka arupidamist tuli otsus, et tuleb müts ümber teha. Sellest siis ka mu pikk Beethoveni paus siin blogis. Üks viga oli ka mütsil. Arvatavasti aurutamisega venitasin ta liiga välja ja ta polnud ilusti ümber pea: tuul vuhises otse kõrva. Kahju oli küll algul, kui harutama hakkasin. Nüüd enam pole. Nüüd on mul müts, mis mulle meeldib ja sobib paremini ja rahu on majas! Harutasin küljest kõrvade osa ja kudusin uue serva teistpidi külge. Üks lilleke mahtus ka sinna ära. Müts näeb välja nüüd niisugune:

Minu müts

Mütsist jäi järgi see: Minu müts

Pealaelt näeb nüüd müts välja selline: Minu müts

Minu peas aga nii: Minu müts

Lilleke siin veel lähemalt: Minu müts

Silpsolps postitas kell 00:22 - Link - kommentaarid (3)

06 Detsember 2005

Päkapikususs ja kaart

Mul käivad ka päkapikud! Ja tegin siis sussi ka, et nad ikka jälle tuleksid. Tulidki ja tõid mulle kohe 2 suurt šokolaadi ja imeilusa geelküünla! Sussi õmblesin sametriidest ja voodriga. Lõike leidsin Silueti välklõike lehelt (talv 1967/68 ). Sellised toasussid/saapad on juba pikemat aega plaanis olnud endale teha, nüüd saigi natuke kätt harjutatud.

Jõulususs

Tegin veel ühe kaardi, seekord ämmale juubeliks. Nüüd tuleb hakata jõulukaarte meisterdama.

Kaart ämmale

Silpsolps postitas kell 14:33 - Link - kommentaarid (6)

01 Detsember 2005

Mütsi juhend

Eelmises postituses oleva mütsi tegemise kirjelduse leiate siit.
Üks tänahommikune hetk ka tabatud: Vaade minu rõdult

Silpsolps postitas kell 15:31 - Link - kommentaarid (4)

Sina oled 1315623 külastaja! Tule jälle!