Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
28 August 2010

Kott iseendaleMinu kott sai alguse sellest iibistega kangast (kanga servas on kiri - Design Elsbeth Kupferoth - kollektion miniatur - ibis):

Lapikott

Sain selle kanga kaltsukast tasuta, kuna seal oli vaid 16 cm laiune riba, aga see-eest 2,2 meetrit! Peale selle veel paar sama pikka, aga poole kitsamat riba. Mõte liikus kohe lapitöö peale... See oli paar kuud tagasi.

Nüüd otsisin enam-vähem sobivad kangad kokku, mis kodus leidusid. Mõned uued kangad ja üks vana lemmikpluus. Iibistega kangast ei raatsinud kuidagi enam väiksemaks lõhkuma hakata, seepärast said ruudud lõigatud 15x15 cm. Õmblesin lapid kokku. Koti laiuseks oleks tulnud ca 54 cm. Ei, liiga suur ikka! Tahtsin küll suuremat kotti, aga mitte nii suurt! Aga mu diivanilaud saab nüüd endale liniku! See ongi näha eelmise postituse viimasel pildil, kuigi mitte veel valmis. Sellega tegelen hiljem.

Lõikasin siiski uued lapid 11x11 cm. Kokku 30 ruutu - 5 erinevat kangast, igat 6 tk. Koti pinnalaotus nägi välja selline:

Lapikott

Teppisin ruudud läbi kahelt poolt õmblust:

Lapikott

Alla ja pärast ka üles lisasin puuvillase pitsi. Algselt mul pitsi polnud plaanis, aga tundus, et see lõi koti särama. Õmblesin selle, kui koti küljed juba koos olid.

Lapikott

Vooder sai ühest tumedamast kangast ja taskud valgest triibulisest. Üks suur tasku ja väike mobiilitasku:

Lapikott

Koti sangad õmblesin ülemise serva vahele ja siis ülemise serva koti külge. Enam-vähem selle õpetuse järgi, ainult mina ühendasin koti ja voodri kõigepealt, siis kõigele sellele õmblesin otsa sangadega serva - algul paremale poolele, siis kinnitasin pitsi ja siis õmblesin sisemise poole ka kinni, pealt lappide ja pitsi vahepealt täpselt teppides. Sestpoolt nii täpselt ei saanud, aga vast keegi nii väga sisse ei vaata! See oli ka ainuke õmblus, mida pidin enne traageldama. Ma tavaliselt hoidun sellest tegevusest!

Kaks poolikut päeva läks koti valmimiseks. Ja siin ta on:

Lapikott

Veel mõned tehnilised andmed. Koti suurus 46x44 cm. Sangad 74 cm, valmislaius 3,5. Ühe ruuduploki suurus 48x30 cm ja koos koti põhjaga (nii nagu esimesel pildil näha) 48x80 cm. Põhjatükk 48x24 cm. Panen need andmed siia eelkõige enda jaoks, aga ehk on veel kellelegi abiks.
Kott on tepitud õhemale vatiinile, sangad ka. Lappidel ja sangadel on ka liimiriie taga. Peal kinnist ei ole. Mõtlesin küll lukku panna, aga lõpuks loobusin. Seekord siis nii.

Hea ja mahukas kott tuli välja! Võib-olla jõuan projekti raames veel mõne väiksema koti ka teha!

Silpsolps postitas kell 20:25 - Link - kommentaarid (27)

21 August 2010

Ökofestival 2010

Seekord juba viies. Kõik eelmised korrad olen ka käinud, nii et väike traditsioon juba, mida ei raatsi enam katkestada! Sel korral oli laat eriti suur, ulatudes kahele poole maanteed Karilatsi muuseumi territooriumil. Muuseumipilte olen teinud eelnevatel kordadel, kellel huvi, saab vaadata
Ökofestival 2008
Ökofestival 2009
Ökofestival 2010 - tänased pildid!

Sai hobusega sõitaMuusikat tehti küll lõõtsaga, küll mandoliinidega, mina sattusin Kukerpille kuulama:

Kukerpillid

Kõige toredam tänases päevas oli täna näha nii palju tuttavaid! Nii isetegijaid, muidu tuttavaid-sugulasi kui ka töö- ja klassikaaslasi, keda pole juba aastaid kohanud!
Endale ostsin täna Räpina kirikinnaste raamatu ja valge linase lõnga:Viimase pildi taustal paistab aga üks hetkel pooleliolev töö!

Silpsolps postitas kell 20:59 - Link - kommentaarid (9)

16 August 2010

Mida teha, kui väljas välgub ja paugub?

Tõmbad kõik elektririistad seinast välja, istud voodi veerele ja pole nagu midagi järsku teha. Siis satuvad näppude vahele saunamütsist järele jäänud vildiribad. Keerutasin neid käes, mõtlesin veidi, murdsin siis pooleks, veelkord pooleks, vaatasin - ahah, sobib küll ja lõin käärid sisse. Punusin ribad risti-rästi üksteisest üle ja toksisin nõelaga kokku. Oligi valmis kuumanõualus!

Kuumanõualus

Väljas ikka müristas... Kuumanõualusest jäi veel jääke üle! Laual oli ilus isetegija tass koleda maakeraga! Natuke toksimist, natuke tikkimist ja nüüd on mul imeilus tass:

Kuumanõualus

Tikitud villapall

Tikitud villapall

Roosi tikkimise idee oli muidugi meelde jäänud KatjaII blogist ja sügiseses ''Käsitöös'' oli tikkimisõpetus kohe käepärast.

See oli siis eile. Punaseid vildijääke on veel veidi ja mõned vidinad jäid pooleli. Ehk saavad ka kunagi valmis!

Silpsolps postitas kell 18:33 - Link - kommentaarid (12)

15 August 2010

Veel üks sussitegu

Kuna sussitegu osutus populaarseks, tuli Snowdrop meile veelkord viltimist õpetama. Seekord võttis meid oma kaunis koduaias vastu Kittykas.

Kittykase ilus kodu

Meil oli eriti tore ''rahvusvaheline'' seltskond - isetegijad Põlvamaalt, Tartumaalt, Võrumaalt ja Viljandimaalt! Võib-olla jätsin veel mõne maa nimetamata?

Maali26 mehega

Snowdrop ja Kylli5

Kittykas

Valmis sussidest seekord pilte ei saanud, ähvardav vihmapilv tuli meile aina ligemale. Õnneks said kõik oma sussid enam-vähem lõppjärku ja õpetussõnad anti veel koju kaasa. Igaüks näitab nüüd ise oma blogis valmis susse! Mina seekord kaasa ei viltinud, mängisin hoopis fotograafi ja panin ka veel mõne hea nipi kõrva taha. Tuleb ju omale ikka uued sussid teha!

Pildid siin!

Silpsolps postitas kell 20:34 - Link - kommentaarid (7)

12 August 2010

Triibutaskuga kott

Sai valmis veel üks tellitud kott. Lihtne linane kotike, peal Põlva seelikutriibuline tasku. Mõõdud 42x33 cm ja sangad 64 cm.

Triibutaskuga kott

Silpsolps postitas kell 15:30 - Link - kommentaarid (13)

08 August 2010

Saunamüts

Eelmisel nädalavahetusel vilditud müts sai nüüd nõelaga natuke lõppviimistlust. Ega siis esimesel korral ikka tule kohe nii sile ja siidine välimus!

Saunamüts

Silpsolps postitas kell 17:44 - Link - kommentaarid (6)

01 August 2010
Lõngapäev Süvahavval

Jätkuks mõned nädalad tagasi toimunud villapäevale sai täna Süvahavva Loodustalus teoks lõngapäev. Meie ämmaga olime jälle platsis! Seekord oli põhitegevuseks lõngade taimedega värvimine. Samas sai õppida veel kõlavöö kudumist, mitmesuguste paelte punumist, vana paja taastamist. Sepp oli jälle platsis ja muid huvitavaid tegevusi veel. Villavabriku ekskursioon ka, aga seal ma juba käisin eelmisel korral. Mina läksin seekord eesmärgiga lõnga värvida. Pottides podisesid kilpjalg, kollane karikakar, malts ja angervaks.

Malts

Väga põnev on see taimedega värvimine, sest kunagi ei tea täpselt, mis tulemus sealt tuleb. Esimene potitäis tuleb üht tooni, järgmine juba teistsugune.Minu lõngad

Minul sai värvitud 3 tooni lõnga, need siis näha viimasel pildil. Maltsa jätsin välja, kuna halli ma ei tahtnud, kuigi hall toon tuli ka väga ilus. Roheline on värvitud kilpjalaga + vaskvitriol. Järgmine siis kollane karikakar + maarjajää. Viimase, bee˛i tooni värvisin esialgu angervaksa + maarjajääga. Jäi helebee˛ - ripub ülemisel pildil vasakus servas rohelise kõrval. Tahtsin ikka tumedamat. Viskasin ta siis lõpuks veel kilpjala potti, kuhu vahepeal oli maarjajääd lisatud. Lõpptulemus sai tumedam bee˛.

Pilte ka natuke!
Üks kena päev oli järjekordselt! Aitäh korraldajatele! Aga ma olen nüüd neist kahest järjestikusest käsitöisest päevast nii väsinud, et keegi võiks homme mu eest tööle minna!

Silpsolps postitas kell 22:03 - Link - kommentaarid (12)

Sina oled 1320067 külastaja! Tule jälle!