Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 August 2009

LapipadiEi arvanudki, et lapitöö projektis veel midagi valmis jõuan. Ideid on muidugi küllaga ja küll need tasapisi ka realiseeruvad, aga hinge peal oli üks kindlalt eelmisel sajandil alustatud padi. Või mis alustatud! Paberi peale oli joonistatud kavand ja kolmnurksed lapid ka välja lõigatud. Nii nad kapis seisid ja ootasid. Vahel võeti nad välja, vaadati ja siis pandi kappi jälle tagasi... Kuni eile tegin selle otsustava sammu ja õmblesin padja valmis! Selline pisike padjake sai - 34x34 cm. Esipoole õmblused teppisin vatiiniga kokku ja tagumisele poolele ka paar ühendavat õmblust mustri järgi. Tagapool on ühest tükist. Kuna suureroosilist riiet ja tagumise poole riiet on mul veel, siis on plaanis mõned lihtsad padjad veel teha.

Lapipadi

Lapipadi

Lapipadi

Silpsolps postitas kell 19:59 - Link - kommentaarid (9)

27 August 2009

Pisikese printsessi papud

Beebipapud

Beebipapud

Beebipapud

Papud on tehtud isetegija õpitoas oleva õpetuse järgi. Roosa lõng on Novita Bambino, valge tundmatu kodustest varudest.

Silpsolps postitas kell 11:41 - Link - kommentaarid (24)

26 August 2009

Avanemine. Täna hommikul...

7:10
Siilikkaktused

Siilikkaktused

Siilikkaktused

Täna õhtul avanes ka kaheksas õis, aga ülejäänute hiigelaeg on praktiliselt möödas... Nii üürike see ilu ongi! Need kaktused õitsevad praktiliselt terve suve, aga ikka 1-2 õit korraga, harva 3. Vanal siilikul loendasin hetkel 10 punga. Näis, kas avanevad ühekaupa või hulgi! Eelmine haruldane vaatepilt oli 2004. aastal, kui lahti lõi korraga 8 õit:

Vana kaktus aastal 2004

Homme on oodata järge roosadele piltidele, aga siis juba käsitööst, mida ma tegin õite avanemise aegu!

Silpsolps postitas kell 18:31 - Link - kommentaarid (23)

25 August 2009

Avanemine

18:12
Siilikkaktused

Siilikkaktused

19:46
Siilikkaktused

20:12
Siilikkaktused

20:25
Siilikkaktused

Siilikkaktused

Siilikkaktused

Järgneb...

Silpsolps postitas kell 19:02 - Link - kommentaarid (29)

22 August 2009

Ökofestival 2009

Seekord jälle Karilatsi Talurahvamuuseumis. Paremat paika annab otsida! Olen käinud kõigil neljal ökofestivalil. Tänavu oligi siis neljas. Korra käis küll mõte peast läbi, et äkki jätaks seekord vahele, aga ma oleks siis kahetsenud! Päev oli super! Ilm ilus, rahvast palju ja elamused positiivsed.
Alustuseks laadamuljeid. Väga lahedad olid tetrapakkidest rahakotid:

Rahakotid

Hästi ilus keraamika:Võtke istet, palun!Anneli Kaasiku tuntud laastumaalid:

Anneli Kaasiku maalid

Anneli Kaasiku maalid

Mõned pildid muuseumist:

Karilatsi Talurahvamuuseum

Karilatsi Talurahvamuuseum

Karilatsi Talurahvamuuseum

Karilatsi Talurahvamuuseum

Ja lõpuks vägev laululahingu kontsert koos Tarmo Leinatamme ja Antti Kammistega:

Laululahingu laulud - Kanepi segakoor

Laululahingu laulud -

Laululahingu laulud - Antti Kammiste

Ülejäänud pildid siin!

Silpsolps postitas kell 22:26 - Link - kommentaarid (8)

21 August 2009

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Seinakaunistus

Kõigepealt olid tikandid. Ühes vanas Burdas (10/1986) olid nad laudlina peal. Mina tikkisin väiksed pildid ja edasi ei osanud nendega midagi peale hakata. Siis mõne aja pärast hakkasin raame otsima, aga ei leidnud sobivaid. Tegin ise! Nii lisanduski tikkimisele lapitöö. Õmblemist alustades polnud mul aimugi lõpptulemusest. Kõik materjalid on kodunt leitud ja järk-järgult lisatud, väga erinevad materjalid kokku miksitud. Siidine riie, mis valguse käes on ühe nurga alt sinakas, teiselt poolt vaadates lillaka tooniga. Üsna robustne teksapits, mis õmblemise ajal näpud siniseks värvis nagu teksariie ikka. Ja nööbid, mis on keskelt täpselt 100% sama helekollast värvi kui tikandi riie! Tagumiseks küljeks on naturaalvalge paks vatiiniga läbitepitud kangas. Kangaga raamitud pildid on suuruses 17x18 cm ja kogu asja üldpikkus ca 80 cm. Tikkimisel kasutatud rist- ja tikkpistet.

Silpsolps postitas kell 19:00 - Link - kommentaarid (30)

20 August 2009

Põlvakate kokkusaamised!!!

Armsad põlvakatest ja põlvamaalastest isetegijad! Mul on juba ammu hinge peal olnud kokku saada. Just viimasel ajal olen foorumis kohanud üha enam meie kandi inimesi. Kindlasti on neid rohkemgi, paljud pole oma elukohta kirja pannud. Tundub, et aeg on küps ja tegin foorumisse ka põlvakate kokkusaamiste teema meie jaoks. Olge siis usinad seal kaasa rääkima ja ettepanekuid tegema! Tore oleks teid lõpuks ka päriselus näha!

Käsitööst

Tänu tikkimismaratonile olen jätkuvalt ja järjepidevalt tikkimise lainel. Pole tükk aega midagi ette näidanud. Juba ammu said valmis 4 minitikandit, aga polnud head ideed, mis nendega peale hakata! Põhiline, et saaks tikkida! Nüüd siis lõpuks hakkab midagi kujunema. Tänasel pidupäeval vuristasin õmblusmasinaga. Õigupoolest võib selle asja vist lapitöö projektis ka ette näidata! Kukkus nii välja! Need ei ole pajalapid! Homme näete lõpptulemust! Lähen õmblen veel natuke!

Varsti valmib...

Blogist

Nagu näete, olen jälle blogi välimust muutnud. See on peaaegu sama raske haigus nagu käsitöögi! Selgus, et blogile on peaaegu võimatu kaht tausta tekitada - mustrilist tausta ja üles serva bordüüri. Peale kaht päeva tulutut katsetamist andsin alla ja võtsin oma värskelt värvitud laudseina maha. Olgu siis nii. Tegelikult puit mulle nii väga ei meeldigi, rohkem ikka kivi! Teine muudatus puudutab parempoolset tulpa. Seda ärge enam otsige! Kui kõik siin ikka tahavad teist tulpa juurde tekitada, siis mina tahtsin, et blogi oleks võimalikult tagasihoidlik ja mitte väga kirju. Igasugused nupukesed olen juba ammu blogist kaotanud. Vaid käimasolevad projektid on mul siin silma all. Ja kolmandaks muutsin blogi nime. Enam polegi kaua tehtud - kaunikene. Kaunisti püüan ikka edaspidigi kõike teha, aga mitte väga kaua! Nüüd otsige blogide nimistust Silpsolpsu käsitööpäevikut!

Silpsolps postitas kell 19:27 - Link - kommentaarid (9)

04 August 2009

ToolipadjadJuba pikka aega plaanis olnud padjad taburettidele said nüüd tehtud tänu lapitöö projektile ja mehe pealekäimisele! Olevat liiga kõva istumisalune. Nüüd enam pole! Katsetasin ka Kelly-moodi-lappimist - lihtne ja mõnus teha! Pealmise poole tükid õmblesin vatiiniga voodririidele, mida oli just täpselt kahe padja jagu. Alumiseks pooleks on valge, samuti vatiiniga läbitepitud tugev kangas. Vahel on 1 cm paksune poroloon. Enne kantimist kinnitasin alumise poole külge veel 8 paela, et padi ikka korralikult tooli külge kinni saaks seotud.

Toolipadjad

Pulmapäevalilled

Kuna homme on meil pulma-aastapäev, siis tegin need padjad meile kingituseks!Silpsolps postitas kell 19:23 - Link - kommentaarid (21)

01 August 2009Veel üks sinine liblikas...

...ja veel üks nõelapadi. Tundub, et neid tuleb veel - nii liblikaid kui nõelapatju! Tegelikult alustasin kaardi tikkimist, aga peale tikandi valmimist hakkas kahju, et kaart võib-olla peale mõningast riiulil uhkeldamist tolmub heal juhul kusagil kapis või karbis. Ja nii saigi liblikas endale auväärse koha nõelapadjal.

Nõelapadi

Praegu olen taasavastanud enda jaoks ristpiste. Paar päeva surfasin vene foorumites ja salvestasin enda jaoks hunniku mustreid. Ideedepuudust ei ole!Silpsolps postitas kell 19:51 - Link - kommentaarid (16)

Sina oled 1316453 külastaja! Tule jälle!