Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
29 August 2008

Aasta Isa tekilapidMinul ka Aasta Isa tekilapid valmis. Lõng, nagu kokku lepitud, Jil ja heegelnõel 3,5. Kaks esimest mustrit on raamatust 200 heegeldatud ruutu ja viimane (sinine) raamatust Tekstuursed heegelkirjad.

Aasta Isa tekile lapp1 Aasta Isa tekile lapp2 Aasta Isa tekile lapp3

Silpsolps postitas kell 15:44 - Link - kommentaarid (10)

27 August 2008

Roosa top

Üks tükk aega tagasi valmis saanud käsitöö on presenteerimata. Ja vaid sellepärast, et otsisin talle sobivat voodrit. Täna kaltsukast leidsin ühe särgi, mis pole küll 100% see, mida ma ette kujutasin, aga ajab asja ära, kui seda veidi ümber töödelda. Topi tegemiseks kulus 6 tokki Steinbach Wolle Capri lõnga ja mustri leidsin ajakirjast Diana Häkelmode 5/2008. Heegeldamine oli lihtne: alustasin kaelusest ja ringselt kuni allääreni välja. Kaeluse serv on pärast paari reaga üle heegeldatud.

Roosa top

Silpsolps postitas kell 15:01 - Link - kommentaarid (25)

26 August 2008

Pärliuss nr.2

Materjal: matid pruunid ja mahe-kuldsed seemnehelmed, kuldpruun iirisniit, heegelnõel nr.1,5

Pooleliolev töö

Mustrikord: 5 heledat, 1 tume, 1 hele, 1 tume, 1 hele, 5 tumedat, 1 hele, 1 tume, 1 hele, 1 tume (8 helmest ringis)

Pärliuss nr.2

Valmis kee: heegeldatud osa pikkus 39 cm + kinniseosa

Pärliuss nr.2

Silpsolps postitas kell 12:50 - Link - kommentaarid (11)

23 August 2008

Ökofestival

Ökofestival toimus meil juba kolmandat korda ja kõigist olen ka osa võtnud. Seekordne ei toimunud Põlva linnas, vaid mitmel pool maakonnas ja laupäevane lõpuüritus Karilatsis, Põlva Talurahvamuuseumis. Oligi plaanis juba puhkuse ajal muuseumi minna, aga puhkus sai enne otsa ja nüüd oligi kohe hea mitu asja ühendada. Väga hea koht sellise ürituse korraldamiseks! Hästi mõnusa päeva veetsime seal ja kes ei tulnud, see kahetsegu!
Kuna mu ämm ka seal oma käsitööga platsis oli, siis näitangi kõigepealt tema kätetööd:

Ämma tehtud lambad

Eks need käsitöömüüjad ja nende toodang on põhiliselt ikka juba laatadelt tuttavad:

Mererohust ja vitstest

Looduslikud pildid

Anneli Kaasiku laastumaalid

Mina osalesin seekord liivatrüki õpikojas ja see on tõesti lihtne tehnika. Teibi ostsin koju tulles ehituspoest kohe ära, nüüd on veel mure, kust liiva saab... Mu esimene kaart tuli selline nadi, aga eks ma arenen veel! Ega seal rahvasummas ei suudagi kohe midagi originaalset välja mõelda:

Liivakaart

Näidised olid küll esmaklassilised!

Liivakaardid

Liivakaardid

Seal muuseumi õuel kasvas üks väga huvitav põõsas, kui keegi peaks teadma, mis see on, siis andke teada!
Quote: Kosmosemutt kommenteeris 25.08.2008
aga taim on koerapöörirohi, tugev hallutsinogeen ja võib tappa ka

Tundmatu iludus

Mõned pildikesed ka muuseumist:

Käsitöötare

Padi

Vanda Juhansoo mälestustuba

Enne ärasõitu autojuhti oodates jäi pilk tahavaatepeeglile pidama ja see oli mu meelest nii hea vaade:

Kohe hakkame koju sõitma

Aga endale ostsin sinepiõli ja kolm kera Süvahavva Loodustalu taimedega värvitud lõnga:

Taimedega värvitud lõng

Siit saab näha veel palju pilte!

Silpsolps postitas kell 23:19 - Link - kommentaarid (15)

20 August 2008

Olümpiafiniš!!!Kõigepealt soovin palju õnne meie tublidele poistele Gerdile, Jürile ja Tõnule! Palju õnne meile kõigile taasiseseisvuspäeva puhul! Veel kestab see päev. Ja palju õnne soovin ka endale käsitööolümpia finišijoone ületamise eest! Eilne ja tänane päev on olnud väga emotsionaalsed ja sündmusterohked: Kanteri kuld, öölaulupidu, tänane medalitseremoonia... Ilusad asjad toovad mulle miskipärast pisarad silma! Rõõmu pärast muidugi!

Nüüd siis oma olümpia juurde! Panin kirja ennast alale, mida polnud varem teinud. Et saaks ka ennast tõestada! Algus oli suht vaevaline. Lugesin läbi kogu pärliussi puudutava teema foorumis ja asusin katsetama. Esimene katse ebaõnnestus, helmed kippusid kuidagi puseriti jääma. Teine katse ka ebaõnnestus - muidu juba kena, aga liiga jäik. Siis ei jäänud enam muud üle kui targematelt nõu küsida. Tänud kõigile proffidele, kes mind aitasid, tagant utsitasid ja usku võidusse süstisid! Kolmas katse õnnestus! Edasi läks juba lauluga! Suurema osa heegeldasingi öölaulupidu vaadates ja Kanteri kullast innustust saades. Isegi olümpiamänge hakkasin vaatama!
Mina finišeerisin täna pärliussikee ja käevõruga. Kee pikkuseks koos kinnitustega 48 cm ja käevõru 21 cm. Tehtud heegelnõelaga nr 1,5 läbipaistvatest seemnehelmestest 9/0 ja puna-mustast värviüleminekuga heegelniidist. Helmeid oli üks pakk ja niidil 4 m. Veidi jäi üle veel. Ringis on 6 helmest. Heegelniiti ei kulunud ka tervet kera. Heegeldasin aassilmustega. Kinnissilmustega proovisin, aga ei tahtnud hästi õnnestuda, helmed kippusid töö sisse lipsama. Kaunistuseks heegeldasin ühe lillekese õpitoas oleva juhendi järgi. Helmed lille serva õmblesin pärast täitsa tavalise üleloomispistega. Lille saab ka ära võtta, lihtsalt üle kee tõmmates. Ajasin helmed niidile ja moodustasin neist aasa.
Nüüd siis pildid. Esimene, musta taustaga, on loomulikus valguses, siis ei paista heegelniit väga läbi. Välguga ja õhtul tulevalgel paistab komplekt värvilisem!

Pärliuss

Pärliuss

Pärliuss

Pärliuss

Silpsolps postitas kell 20:26 - Link - kommentaarid (32)

16 August 2008
Üks lahe kassinäitus

Neljapäeval käisin väikse seltskonnaga Moostes, kus muuhulgas külastasime ka koolimajas asuvat kassinäitust. Nii mõnigi meist arvas, et tegu on elusate kassidega! Aga ei! Tegu on Mooste vallavanema abikaasa Reet Needo kassikollektsiooniga, mis ühel hetkel tema koju enam ära ei tahtnud mahtuda! Huvitav lugu sellest on ilmunud Maalehes. Kõige enam oli seal kruuse, aga ka kujukesi, karvaseid kasse, raamatuid... Ühesõnaga kõikvõimalik, mis kassidega seotud! Mooste kohanimigi on kassiga seotud, see on tuletatud Moisekatsi nimest ja katze tähendab saksa keeles kassi! Kassiskulptuure nägin veel paaris kohas mõisahoone ümbruses. Näituselt jäi aga enam meelde rahvusliku tikandiga kass, kuna see teema meil siin foorumis parasjagu päevakorral!

Kassinäitus

Kassinäitus

Kassinäitus

Kõiki pilte saab näha siit.

Silpsolps postitas kell 21:33 - Link - kommentaarid (9)

12 August 2008

Sinine seelik

Jätkame siis sinisega! Saingi valmis oma seeliku. Hästi lihtne, mingit lõiget pole. Õmblesin aga ühe riba teise peale, kumm ülaserva ja valmis! Seelik koosneb viiest erinevast ribast (tume-hele-tume-hele-tume), millest viimane on kroogitud ja selle peal omakorda hele natuke krookes peenike riba.

Sinine seelik

Eile tegin algust ka olümpiaprojektiga, milleks valisin pärliussi. 2 cm on valmis! Kui nii edasi läheb, siis vast jõululaupäeval lõpetan. Algus on väga vaevaline, aga kui ma teiste tehtud imeilusaid usse vaatan, mis nagu muuseas blogidesse ilmuvad, siis on ehk mul veel lootust!

Silpsolps postitas kell 17:48 - Link - kommentaarid (21)

11 August 2008

Sinine äärepitsJuulikuu siniseks oli küll planeeritud õmmelda seelik, aga õiges kuus algust tehtud ei saanud, seepärast esitan hoopis teise töö. Seelik tuleb loodetavasti ka varsti. Juulis Tallinnas käies ostsime kaks käterätti. Üks äärepits on siin blogis juba esitletud. Nüüd siis teine, mille valis välja mu mees, nõudes seda endale mälestuseks Tallinnast! Eks ta peab siis nüüd ise oma käterätiga nõusid kuivatama! Äärepitsi muster on ühes otsas laiem, teises otsas kitsam ja pärit on see ühest vanast ajakirjast Suuri Käsityö 6/1979. Alustasin sellega juba juulis, aga vahepeal sai sinine heegelniit otsa. Natuke tuli kerast puudu. Laupäeval sain kiiruga Tartu Abakhanist läbi joosta ja eile lõpetasin pitsi ära.
Ühtlasi kuulub see pits ka Heegeldatud äärepitside koostegemisse.

Sinine äärepits

Sinine äärepits

Silpsolps postitas kell 04:02 - Link - kommentaarid (22)

09 August 2008

Pidupäev vol.2

Juba oma pool aastat tagasi sai paika pandud, et seekord lähen küll isetegijate suvepäevadele, seda enam, et õde elab mul Viljandis ja kuis siis saakski minemata jätta! Kahjuks ei jõudnudki Viljandi maile seekord, sest mu äiapapa otsustas vingerpussi mängida ja oma oktoobrikuise juubeli suvel ära pidada! Just sel nädalavahetusel! Kuna ma polnud äia pool veel käinudki (ta elab ämmast lahus), siis muidugi kaalus see kutse kokkutuleku üles. Meil oli väga tore aiapidu, kus sünnipäevalapsi oli kaks: mu äi ja tema naine. Tegin neile siis ise kaardid:

Kaart

Kaart

Meil abikaasaga on ka nii, et minu sünnipäev on kevadel, temal sügisel. Peaks samamoodi oma sünnipäevi koos suvel vabas õhus pidama hakkama! Ma olin sellest aiapeost nii vaimustatud, et tekkis taas kord vastupandamatu igatsus oma pisikese majakese ja aiakese järele! Olen eluaeg olnud korteri-inimene ja kuni viimase ajani kindlalt väitnud, et jään selleks elu lõpuni! Nüüd enam nii kindel pole...

Eelmise postituse jätkuks veel niipalju, et meie pulma-aastapäeva järgsel päeval tuli mees laagrist koju vot sellise üllatusega:

Pulmapäevaroosid

Meenutuseks ka kahe aasta tagune pilt.

Silpsolps postitas kell 23:35 - Link - kommentaarid (8)

05 August 2008

Pidupäev

Täna on üks tore päev! Kõigepealt on meil mehega 2. pulma-aastapäev! Ainuke jama asi on see, et mees pidi laagrisse minema ja täna öösel ta polegi kodus. Aga hommikul sõime kooki-kohvi ja eks siis homme pidutseme edasi! Me veel nõnna noored, jõuame neid aastapäevi pühitseda küll! Tore on see, et kevadel kinkis sõbranna mulle lillede asemel lillesibulad ja kuna mul aiamaad pole ja ema keeldus mu lilli oma maa peale istutamast (et kasvatagu ma rõdul!), siis tegingi nii ja ennäe imet - nad isegi kasvavad rõdu peal (ma ei tahtnud algul ema juttu hästi uskuda) ja nagu sätitult pulmapäevaks läksid nad ilusti-kenasti õitsema!

Gladioolid

Teine tore asi on see, et täna jõudsin minuni kaks Amazon´ist tellitud raamatut, kaks tulid juba varem ja ühega läheb vististi kauem aega. Raamatud siis sellised (pole veel jõudnud neisse süveneda):

Raamatud

Ja kolmandaks oleks tahtnud näidata ka üht oma käsitööd, mis on küll täitsa valmis, aga viimistlemata ja sellega läheb veel mõni aeg... Seepärast näitan pilti veel pooleliolevast tööst koos ema aia roosidega:

Pooleliolev töö

Ega ma ei ütle kah, mis see on!

Silpsolps postitas kell 16:47 - Link - kommentaarid (10)

Sina oled 1316066 külastaja! Tule jälle!