Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 Aprill 2013

Kolm kaartiKaardid

Olin kindel, et aprillikuu tööks teen paar karpi. Või vähemalt ühe. Aga niikaugele ma ei jõudnudki. Mulle sattus kätte üks lainepapitükk, selline nagu pappkastid, aga veidi peenema triibuga. Tegelesin siis terve õhtu teleka ees selle ''koorimisega'', et lainelist osa sealt vahelt kätte saada. Nagu siin videos. Ja hiljem leiutasin kergema variandi, umbes nagu teises videos. Videosid hakkasin ma uurima muidugi pärast, kui töö oli tehtud. Aga tore on vahel ka jalgratast leiutada! Mina tõmbasin paberit lainepapi pealt ära naaskliga ja mitte nii ühe riba kaupa, vaid torkasin naaskli 3-4 cm kaugusele ühe laine sisse ja siis järsult tõmbasin piki pappi. Väikseid tükke saab edukalt nii koorida, suurema pinna jaoks on vist vaja mingit metall- või muud tugevamat varrast. Ja ega eesmärk ei olegi piinlikult puhas materjal sealt vahelt kätte saada. Kooritud lainepapi tükke on mul nüüd veel paljude kaartide jaoks.

See oli siis puhas taaskasutus. Ja teiseks kasutasin üht suurt jõupaberist ümbrikut, millest rebisin parajad tükid välja, kortsutasin ära, silusin jälle sirgeks ja toonisin distress tintidega. Peale ''prügikastikauba'' kasutasin kaartide tegemisel veel värvilist paberit, Snitty poest ostetud lillelisi pabereid, pitse-paelu, neete, metallist filigreesid (need on lõiketangidega pooleks lõigatud), distress tinte (pruun, hall ja sinine), kahepoolset teipi ja liimi, siltide jaoks lõikenugasid, Sizzix Big Shot masinat ja printerit, värvilistele paberitele õmblusmasinat ja niiti. Mida kõike vaja ei lähe ühe kaardi valmistamiseks! Need olidki üsna töömahukad kaardid, aga mulle selline nikerdamine istub hästi.

Lilled on tehtud voltimistehnikas ja õpetus: Dahlia Fold.

Kaart

Kaart

Kaart

Kaart

Kaart

Kaart

Silpsolps postitas kell 20:56 - Link - kommentaarid (14)

29 Aprill 2013

Lilla kaart

Avastasin, et mul on üks kaart siin näitamata. Teen seda enne, kui aprillikuu projektitöö üles panen. Kaart on lillades toonides ja üksikasju saad teada Paberipalavikust.

MOJO289

MOJO289

Praegu mul ongi tõeline paberipalavik ja mida suve poole, seda hullemaks läheb! Normaalsed inimesed teevad talvel käsitööd ja suvel naudivad päikest. Mina olen talvel talveunes ja kevadel hakkan (t)ärkama.

Silpsolps postitas kell 17:19 - Link - kommentaarid (8)

12 Aprill 2013

Kevadeigatsus

Kevad hakkab vist ikka kohale jõudma! Eile sadas esimest korda vihma. Minul aga valmis juba nädal tagasi üks kevadine kaardike. Üksikasjadest loe blogist Paberipalavik.

MOJO287

MOJO287

Silpsolps postitas kell 20:02 - Link - kommentaarid (11)

Sina oled 1320322 külastaja! Tule jälle!