Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
21 Aprill 2012

Saage tuttavaks - Joonas!

Kass Joonas

Kass Joonas

Kass Joonas

Joonasele pani nime mu õde enne veel, kui kiisu ilmavalgust nägi. Teada oli vaid, et sünnib poiss! Joonas elab nüüd ühes Eesti linnas 3-aastase Marteni juures ja tema aknast avaneb selline vaade. Kes teab, mis linn see on?

Kass Joonas

Joonase valmissaamiseks kulus üks tokk (50g) sinist akrüüli ja natuke valget villast lõnga, heegelnõel 2,5 ja veidi punast õhukest vilti. Sinine lõng sai juba kõrvade valmimise ajal otsa ja saba jaoks said sõlmitud kokku kõik kokkuõmblemisest ülejäänud lõngajupikesed, et paar triipu ikka värviks oleks.

Õpetus: Amineko Cat

Silpsolps postitas kell 20:30 - Link - kommentaarid (26)

19 Aprill 2012

Aprill - roheline nagu esimesed hiirekõrvadMu Matilda saigi sellepärast roheline, et algul oli mõte ta värvispektrisse sokutada. Aga loobusin sellest mõttest juba poole tegemise peal ja hakkasin uut ideed otsima. Siis jäid silma armsad beebisandaalid Facebooki lehelt ja siin nad nüüd on.

Beebisandaalid

Beebisandaalid

Lõngadeks heleroheline Steinbach Wolle Silber Babi ja tumeroheline Steinbach Wolle Jumbo. Heegelnõel 2,5. Talla pikkus 12 cm. Tallad on heegeldatud kahekordsetena - kaks tükki on omavahel tumeda servaheegeldusega ühendatud.
Täitsa vabalt saadaval!

Silpsolps postitas kell 18:08 - Link - kommentaarid (21)

15 Aprill 2012

Keraamika

Laupäeval tegid põlvakad keraamikat. Triine õde tuli meid juhendama ja meie muudkui voolisime savist asju välja! Ma olen ühe korra varem ka keraamikat teinud, aga tookord jäi mul kunstiringis käimine pooleli ja üks lillevaas jäigi sinna... Tollest ajast jäi mälestuseks väike alus. Nüüd tegin ühe kausi, kruusi ja mõned nööbid. Asjad rändasid õpetajaga kaasa. Glasuurimiseni läheb veel aega. Pilte meie savimätsimisest näete siit. Minu katsetused said sellised:

Keraamika

Keraamika

Silpsolps postitas kell 21:45 - Link - kommentaarid (8)

14 Aprill 2012

Noorele juubilarile

Minu käest telliti üks kaart. Peatselt 10-aastaseks saavale tüdrukule. Peal pidi olema foto, värvidest sobis roosa ja tüdruk õpib muusikakoolis. Sellise infoga alustasin kaarditegu. Välja tuli selline lillakasroosa kaart, fotot natuke udutasin teile näitamiseks. Kaardi põhjaks on roosa Räpina kartong. Pealmisi detaile ei hakka siin üles lugema, kõik on pildilt kenasti näha. Foto ja noodijoonestik on prinditud. Kasutasin ka Heyda roosat templipatja.

Kaart

Silpsolps postitas kell 20:58 - Link - kommentaarid (7)

13 Aprill 2012

Vintage stiilis kaart

Kuna aega on laialt käes (juba teist nädalat haiguslehel), siis tegin veel ühe kaardi Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #19 väljakutseks. Teemaks päris või võlts õmblused. Eelmisele värvikirevale pühadekaardile vastukaaluks tuli tahtmine teha midagi hästi tagasihoidlikku ja ühetoonilist. Pealegi sain just eile kätte oma esimese paki HobbyPlace´ist, kus oli sees paar distress tinti ja akrüültemplid, mida oli kindlasti kohe vaja proovida!

Vintage kaart

Vintage kaart

Kaardi tegemisel kasutasin:
* tavaline pruun jõupaber, mille servad töötlesin tumedaks distress tintidega vintage photo ja black soot, servad karestasin veidi kääridega, et anda kulunud ilmet
* ajalehe tükk, mille töötlemiseks kasutasin õpetust Distressed Newsprint, tindid ikka samad
* üks vintage pilt, mille olin kunagi arvutisse salvestanud
* pildi ja ajalehepaberi all kasutasin raamina heledamat jõupaberit, mis taaskasutusena pärineb suurelt ümbrikult
* templid Lace & Rose HobbyPlace´i poest
* valge pits, mida värvisin lahustuva kohviga, õmmeldud paberile
* lillelehed kotiriidest, õmmeldud sik-sakiga ja alles siis kangast välja lõigatud 3-4 mm õmblusvaruga, servad harutatud ja tasandatud, idee pärineb piltidelt blogist Ulla´s Quilt World
* lillede šabloon ja õpetus BirdsCards lehelt
* õiesüdamikus pärlid ja lisaks lehvike mererohust
* kahepoolne õhuke ja paks teip, rollerliim ja Moment Kristall liim
* pruun niit

Silpsolps postitas kell 16:47 - Link - kommentaarid (24)

10 Aprill 2012

Matilda

Kass Matilda

Tere! Mina olen kass, kui te veel aru ei saanud! Mu perenaise mees nimelt arvab, et ma olen karu... Ma sündisin oma perenaise sünnipäevaks. Kui ta mulle näo pähe oli saanud, siis vaatas natuke aega ja ütles: ''Matilda''. Sünnipäeva õhtul läks perenaine metsa jalutama, sest nii ilus päikesepaisteline ilm oli. Ma pugesin salaja talle taskusse:

Kass Matilda

Ma olen üks hästi ulakas kassipreili. Jooksin ikka puu otsa ja puu otsast maha ja siis jälle puu otsa:

Kass Matilda

Kass Matilda

Kass Matilda

Kass Matilda

Kui jooksmisest villand, siis istusime ja puhkasime:

Kass Matilda

Kass Matilda

Siis vaatasime, kuidas jääolud on:

Kass Matilda

Kass Matilda

Uurisime, kas mätas on juba roheline ja mängisime käbidega:

Kass Matilda

No ja lõpuks oli aeg koju minna, päike hakkas juba loojuma:

Kass Matilda

Kui teil tekkis ka soov minusugust sõpra omada, siis juhiseid selleks leiab ajakirjast 101 ideed 2/2011.

Silpsolps postitas kell 20:53 - Link - kommentaarid (22)

08 Aprill 2012

Häid pühi!

Täna tegin pühadekaardi, mille kinkisin oma vanematele. Kaardiga võtan osa ka Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #19 väljakutsest. Aga - nüüd ja edaspidi lisan oma tööd väljakutsetele oma uuest blogist Mitte ainult paberist... Peale mõningast mõtlemisaega otsustasin kaartidele ja muudele paberitöödele pühendada eraldi blogi. Kõik, mis on seal blogis, saab olema ka siin, nii et teil, kes te nagunii siin käite, pole vaja hakata kahte blogi külastama! Aga olete muidugi oodatud!

Seekordseks väljakutse teemaks on õmblused. Olen ametilt õmbleja ja seetõttu oli vahelduseks üsna põnev ka paberit õmmelda. Kaardi idee on pärit venekeelselt scrapbookingu lehelt. Algselt oli plaan tagumine pool jätta valgeks, tervituse kirjutamiseks, aga siis kogusin sinna mõned mõtteterad pühade kombestikust. Nii et valmis pigem väike raamat!

Kaart

Kaart

Kaart

Kaart

Kaart

Kaart

Kaart

Kaardi valmimisel kasutasin paksemat valget, õhukest roosat ja scrapbookingu pabereid, väikest koogipaberit, poolpärle, neeti, kunstlilli, helmeid, paela, pitsi, niiti.

Silpsolps postitas kell 21:20 - Link - kommentaarid (17)

01 Aprill 2012

MonicaLõpuks saan ka esitleda sallimüsteeriumi lõpptulemust. Sall sai venitatud juba eelmisel pühapäeval, aga piltidega läks aega. Ja ega täies ulatuses head pilti ei saanud tänagi, seepärast on sall Manni seljas ja üks pilt veel nädalatagusest venitusest. Kartsin, et sall tuleb liiga väike, varrastelt võttes oligi üks pisike rätikuke, aga villane lõng annab ikka hästi venida ja mis peaasi - jääb ka vormi hoidma.

Monica

Monica

Tehnilised andmed
Lõng Raasiku Aade 8/1 (ühekordne), värv Rusty, äärmiselt ebaühtlane lõng
Vardad 3,0 (tavalised, mitte ringvardad)
Nupud 7-kordsed, kõige nupulisem variant
Salli suurus 168x71 cm
Kaal 98 g

Monica venituses

Aitäh Mekale! Seda salli oli mõnus kududa. Tavaliselt olen ma tuntud harutamise meister. Seekord läks kõik sujuvalt ja tõrgeteta. Ainult 5.vihjet harutasin ja mitte sellepärast, et midagi valesti oleks läinud, vaid mulle ei meeldinud lõpupoole aina kitsamaks minevad triibud. Nupud oleksid ka jälle tumedast lõngast tulnud. Tahtsin kollaseid ''tulpe'', seepärast harutasin üles kuni kollase värvini, kerisin kera ümber ja alustasin teisest otsast, taas kollasega. Nii sai kollane osa natuke laiem ja õnneks sai enne pruuni värvi sall valmis!

P.S. Salli venitamisel kasutasin sellist nippi, et sirge serva sisse ajasin peenemad vardad ja kinnitan need siis otstest nööpnõeltega. Nii ei jää inetuid sakke sirgesse serva. Pikk metallvarras oleks hea, aga kui seda pole, ajavad sukavardad ka asja ära!
Silpsolps postitas kell 18:03 - Link - kommentaarid (24)

Sina oled 1315612 külastaja! Tule jälle!