Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:



Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
24 Aprill 2011

Kolmas konkursitöö



Veel nädal tagasi ei olnud mul mingit ideed. Konkursi reeglid ütlesid kolmanda vooru kohta: Tegu on vaba teemaga kus on soovitatav kasutada mittetradisioonilisi köitematerjale, esemest peab aru saama, et tegu on raamatuga, kuid ei pea olema praktilise eesmärgiga. Mina aga olen täiesti fantaasiavaene inimene ja ideede puudusel olin juba valmis loobuma. Mõned ideed küll olid, aga teostamiseks mu jaoks liiga keerulised. Hakkasin siis mõtlema teisest otsast - raamatu sisust ehk lehtedest. Mis see võiks olla, mis poleks tavaline paber, vaid midagi erilist ja huvitavat? Kui olin mõttes kõik võimalikud materjalid läbi käinud, siis järsku sähvatas: papptaldrikud! Järgmised 2 päeva mõtlesin detailselt, kuidas sisu ümber vormi tekitada ja ühel õhtul saigi kõik teoks! Siin ta nüüd siis on. Tutvustan teile oma raamatut SÖÖK SOOJA.

Köites kokku 3

Pealmine taldrik on kummuli ja kui sinna alla piiluda, siis näete, et seal on söök soojas!

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Ülejäänud taldrikud ootavad oma toitu. Köögi sahtlis oli mul peotäis erinevaid retsepte, kirjutatud küll ostutšekkidele, vihikulehtedele või paberilipikutele. Valisin neist välja 3 soolase toidu ja 3 koogiretsepti, printisin need kollasele paberile ja nii sai iga taldrik ühe maitsva roa. Viimase taldriku jätsin tühjaks. Igaks juhuks.

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Nüüd aga veidi tehnilisest poolest ka. Materjalid leidsin kõik kodunt. Nii nagu ka kahe eelneva vooru tööde materjalid. Ainuke asi, mille ma konkreetselt selle konkursi pärast pidin ostma, oli ühekordne söögiriistade komplekt sooja toidu letist - kahvel, nuga, lusikas ja kollane salvrätik. Pealmine taldrik on kaetud päevalilledega salvrätiga ja seestpoolt salvräti teise kihiga. Järgmine taldrik sai päevalillelise servamustri. Ülejäänud on kaunistatud vaid retseptidega. Kaanel on kaunistuseks paar kunstpäevalille. Taldrikute läbimõõt on 18 cm ja neid on raamatus 9.

Kaane all oleval taldrikul on söök soojas! Algul mõtlesin kasutada vaid nuga ja kahvlit. Midagi jäi puudu! Jälle panin oma ajud tööle, et mis sinna taldrikule siis võiks sobida. Maitseaineid? Mõni ilus toidupilt ajakirjast? Mingid kunstviljad? Kust neid võtta? Kuni jõudsin makaronideni! Tükk tööd oli nende kinniliimimisega. Kasutasin algul liimipüstolit, aga ikka kukkusid osad makaronid taldrikust välja. Viimased liimisin Momendiga. Jäid paremini pidama. On ju mu raamatuke mõeldud köögiseinale riputamiseks.

Üsna keeruliseks kujunes raamatu kokkuköitmine. Mõtlesin nii ja naa. Lõpuks võtsin kahepoolse teibirulli, lõikasin ühe otsa taldrikukujuliselt kaarjaks ja kleepisin taldriku tagumise poole peale. Ülejäänud liimise osa peale kleepisin kollase paberi. Samuti eemaldasin teiselt poolt teibi kaitsekile ja katsin vana pakkepaberiga. Köitmisstiili ma ei oskagi öelda. Ehk jaapani köitele põhimõtteliselt natuke sarnane. Augud tegin naaskliga. Neli auku. Ja põimisin nööri nii, et sinna vahele saaks kohvilusika pista. Ah jaa, katsin raamatu selja enne veel söögiriistade komplektist pärit kollase salvrätikuga. Nii et kõik on lauda istumiseks valmis!

Köites kokku 3

Lõpetuseks. Aitäh konkursi korraldajatele! Sain uusi kogemusi ja uusi ideid. Köitmises olen küll pigem algaja, aga kusagilt peab ju alustama!

Silpsolps postitas kell 02:11 - Link - kommentaarid (28)

22 Aprill 2011

Taimi liblikad, 6 ja 7



Jõudsin pühadeks ka uksepärja valmis. Liblikate muster on raamatus 100 lille kudumiseks ja heegeldamiseks. Väikeste nartsisside muster on venekeelses käsitöövihikus Diana Kreativ 5/2007. Suured nartsissid Susa õpetuse järgi. Pärg on kokku keeratud õunapuu okstest - neid on kevadel küllaga.

Uksepärg

Uksepärg

Uksepärg

Helesinised on siis viimased liblikad selleks korraks. Nüüd ootab aed oma liblikate ja teiste tiivulistega. Väikese liblika (üleval tulbilehel) heegeldasin topeltliblika mustri järgi, kuid ainult pool sellest. Nii jäi materjali üle veel ka teise liblika jaoks, mille mustri leidsin internetist.

Helesinised liblikad

Helesinined liblikas

Helesinised liblikad

Taimi

Silpsolps postitas kell 19:25 - Link - kommentaarid (10)

21 Aprill 2011

Taimi liblikad, 5



Kaks kollast liblikat maandusid kellakarpi, kuhu sai istutatud krepp-paberist muru ja paar nartsissi. Alumisel pildil elutoa nurgake liblikatega.

Taimi

Kollased liblikad

Kollased liblikad

Mõlemad liblikad on tehtud Väikesest lihavõtteraamatust (ülemise liblika õpetus saadaval ka siin). Ja nartsissid on tehtud juba ammu Susa õpetuse järgi.

Silpsolps postitas kell 19:12 - Link - kommentaarid (3)

18 Aprill 2011

Taimi liblikad, 4



Veel üks üksildane sinine liblikas, kes leidis üles peatselt õitseva ploomioksa. Ratsuritäht on viimane viiest sel aastal õitsenust. Kõik koos on õitsev kevad!

Taimi

Sinine liblikas

Sinine liblikas

Liblikas on heegeldatud Väikeses lihavõtteraamatus asuva õpetuse järgi.

Silpsolps postitas kell 15:25 - Link - kommentaarid (4)

16 Aprill 2011

Makrameeliblikas



Trügin nüüd ema liblikatele vahele! Täna õppisime Käsitööklubis makrameed. Õpetas Elo Aasrand. Minul oli see esimene kokkupuude makrameega. Ohates pean ütlema, et jälle üks uus käsitööliik on mind ära hullutanud! Alustasime lille tegemisest. Nöör oli parasjagu nii jäme, et 5 kroonlehte välja ei tulnud. Mul aga jäi isegi neljas kroonleht lõpetamata. Vaatasin, et täitsa liblika moodi. Kodus harutasin kõik üles ning tegin uuesti ja tugevamalt. Saigi harjutada! Lisasin jupi karvast käsitöötraati ja oligi liblikas valmis! Sain täna veel ühe sünnipäevalille ja liblikas maandus sellel! Täiesti ootamatult on mul esimene liblikate projekti töö valmis!

Makramee

Makrameeliblikas

Silpsolps postitas kell 15:38 - Link - kommentaarid (18)

15 Aprill 2011

Taimi liblikad, 3



Emal on seekord valminud kollasekirjust heegelniidist liblikas. See sai kenasti klaasi alla ja raami. Pildid on kõik ema tehtud, ka eelmiste liblikate pildid. Mina ühte välja valida ei osanud, seepärast saab täna siia rohkem pilte!

Kollane liblikas

Kollane liblikas

Kollane liblikas

Kolmandal pildil on lillepotti istutanud end heegeldatud võõrasema õis. Tegelikult on neid kaks:

Võõrasemad

Kollase liblika muster on üks osa linikust. Võõrasemade muster on raamatus 100 lille kudumiseks ja heegeldamiseks.

Silpsolps postitas kell 20:11 - Link - kommentaarid (7)

13 Aprill 2011

Taimi liblikad, 2



Üks lillast iirislõngast liblikas, kes alustuseks lendleb kalendri kõrval. Hiljem on tema kasutusvõimalusi teisigi. Muster siin.

Taimi

Lilla liblikas

Lilla liblikas

Silpsolps postitas kell 21:45 - Link - kommentaarid (6)

12 Aprill 2011

Taimi liblikad, 1



Minu ema Taimi osaleb esimest korda projektis ja kõigepealt valmisid tal paberist volditud liblikad kellale kaunistuseks.

Liblikad kellal

Silpsolps postitas kell 04:24 - Link - kommentaarid (11)

10 Aprill 2011

Sünnipäev, liblikad ja lilled

Täna oli ilus päev. Sünnipäev. Palju lilli. Palju õnnesoove. Palju liblikaid! Need liblikad ei ole minu tehtud. Need tegi mu ema ja kinkis mulle sünnipäevaks! Kui nüüd tagantjärele meenutada, siis mõni aeg tagasi otsis ema liblika mustreid. Sealt vist tuligi mulle mõte koostegemiste teemas liblikate projekt hääletusele panna. Kui emal liblikategu juba täies hoos oli, siis avastas ta ühel päeval, et blogidesse ilmub millegipärast järjest enam liblikaid ja nii jõudis ta ka minu algatatud projektini! Nüüd on siis asi sealmaal, et ema pani ka ennast projekti kirja ja liblikaid tuleb veel ja veel... Need liblikad ei ole veel projekti raames tehtud, aga järgmisi näitan varsti oma blogis!

Liblikad

Lilli sain ma täna palju, aga pildi peale püüdsin kõige pisemad ja armsamad!

Sünnipäevalilled

Silpsolps postitas kell 19:53 - Link - kommentaarid (41)

09 Aprill 2011

Muhu tikand

Nädal tagasi õppisime isetegijatega muhu tikandit. Sain oma nõelapadja nüüd lõpuks valmis. Serva keerutasin villasest lõngast nööri ja valmis padjale lisasin veel tänasel kursusel mõned litrid ja pärlid. Täna oli Käsitööklubi järjekordne muhu tikandi kursus ja seal alustasin ka uut tikkimistööd. Kui esimesel korral tikkisime mähkpistes, siis seekord õppisime sidepistet. See piste on mulle eriti meelepärane ja tulemus meeldib rohkem. Nüüd aga mu nõelapadja pildid, kus on veidi näha ka uut tikandit.

Nõelapadi

Nõelapadi

Silpsolps postitas kell 13:44 - Link - kommentaarid (23)

03 Aprill 2011

Põlvakad õppisid muhu tikandit

Meie kandis on lahti läinud muhu tikandi õppimise buum. Isetegijad ei jätnud ka juhust kasutamata. Õpetama kutsusime oma ala profi, kauaaaegse käsitööõpetaja Heli Raidla, kes 84-aastasena ikka teeb käsitööd ja jagab lahkelt oma teadmisi teistelegi. Minul on olnud õnn õppida Heli Raidla õmblusklassis.



Eile võtsime ette muhu tikandi. Kõigepealt rääkis Heli selle ajaloost, erinevatest tikandi liikidest, kuidas mustrit riidele saada ja kuidas tööd viimistleda. Meile oli ta juba kangale valmis joonistanud pildid (vaba käega, muide), valisime omale meelepärase välja ja läkski lahti. Tikkisime natuke varsi, lehti, siis jõudsime õiteni ja ülejäänu jäi juba koduseks ülesandeks. Pildil on näha väike valik meie pooleliolevatest töödest, klikkides näeb suuremalt:



Mõned pildid veel siin.

Silpsolps postitas kell 06:04 - Link - kommentaarid (13)

Sina oled 1315024 külastaja! Tule jälle!