Taimi liblikad, 6 ja 7
Jõudsin pühadeks ka uksepärja valmis. Liblikate muster on raamatus 100 lille kudumiseks ja heegeldamiseks. Väikeste nartsisside muster on venekeelses käsitöövihikus Diana Kreativ 5/2007. Suured nartsissid Susa õpetuse järgi. Pärg on kokku keeratud õunapuu okstest - neid on kevadel küllaga.
Helesinised on siis viimased liblikad selleks korraks. Nüüd ootab aed oma liblikate ja teiste tiivulistega. Väikese liblika (üleval tulbilehel) heegeldasin topeltliblika mustri järgi, kuid ainult pool sellest. Nii jäi materjali üle veel ka teise liblika jaoks, mille mustri leidsin internetist.
Taimi
Taimi liblikad, 5
Kaks kollast liblikat maandusid kellakarpi, kuhu sai istutatud krepp-paberist muru ja paar nartsissi. Alumisel pildil elutoa nurgake liblikatega.
Taimi
Mõlemad liblikad on tehtud Väikesest lihavõtteraamatust (ülemise liblika õpetus saadaval ka siin). Ja nartsissid on tehtud juba ammu Susa õpetuse järgi.
Taimi liblikad, 4
Veel üks üksildane sinine liblikas, kes leidis üles peatselt õitseva ploomioksa. Ratsuritäht on viimane viiest sel aastal õitsenust. Kõik koos on õitsev kevad!
Taimi
Liblikas on heegeldatud Väikeses lihavõtteraamatus asuva õpetuse järgi.
Makrameeliblikas
Trügin nüüd ema liblikatele vahele! Täna õppisime Käsitööklubis makrameed. Õpetas Elo Aasrand. Minul oli see esimene kokkupuude makrameega. Ohates pean ütlema, et jälle üks uus käsitööliik on mind ära hullutanud!
Alustasime lille tegemisest. Nöör oli parasjagu nii jäme, et 5 kroonlehte välja ei tulnud. Mul aga jäi isegi neljas kroonleht lõpetamata. Vaatasin, et täitsa liblika moodi. Kodus harutasin kõik üles ning tegin uuesti ja tugevamalt. Saigi harjutada! Lisasin jupi karvast käsitöötraati ja oligi liblikas valmis! Sain täna veel ühe sünnipäevalille ja liblikas maandus sellel! Täiesti ootamatult on mul esimene liblikate projekti töö valmis!
Taimi liblikad, 3
Emal on seekord valminud kollasekirjust heegelniidist liblikas. See sai kenasti klaasi alla ja raami. Pildid on kõik ema tehtud, ka eelmiste liblikate pildid. Mina ühte välja valida ei osanud, seepärast saab täna siia rohkem pilte!
Kolmandal pildil on lillepotti istutanud end heegeldatud võõrasema õis. Tegelikult on neid kaks:
Kollase liblika muster on üks osa linikust. Võõrasemade muster on raamatus 100 lille kudumiseks ja heegeldamiseks.
Taimi liblikad, 2
Üks lillast iirislõngast liblikas, kes alustuseks lendleb kalendri kõrval. Hiljem on tema kasutusvõimalusi teisigi. Muster siin.
Taimi
Taimi liblikad, 1
Minu ema Taimi osaleb esimest korda projektis ja kõigepealt valmisid tal paberist volditud liblikad kellale kaunistuseks.
Sünnipäev, liblikad ja lilled
Täna oli ilus päev. Sünnipäev. Palju lilli. Palju õnnesoove. Palju liblikaid! Need liblikad ei ole minu tehtud. Need tegi mu ema ja kinkis mulle sünnipäevaks! Kui nüüd tagantjärele meenutada, siis mõni aeg tagasi otsis ema liblika mustreid. Sealt vist tuligi mulle mõte koostegemiste teemas liblikate projekt hääletusele panna. Kui emal liblikategu juba täies hoos oli, siis avastas ta ühel päeval, et blogidesse ilmub millegipärast järjest enam liblikaid ja nii jõudis ta ka minu algatatud projektini!
Nüüd on siis asi sealmaal, et ema pani ka ennast projekti kirja ja liblikaid tuleb veel ja veel... Need liblikad ei ole veel projekti raames tehtud, aga järgmisi näitan varsti oma blogis!
Lilli sain ma täna palju, aga pildi peale püüdsin kõige pisemad ja armsamad!
Muhu tikand
Nädal tagasi õppisime isetegijatega muhu tikandit. Sain oma nõelapadja nüüd lõpuks valmis. Serva keerutasin villasest lõngast nööri ja valmis padjale lisasin veel tänasel kursusel mõned litrid ja pärlid. Täna oli Käsitööklubi järjekordne muhu tikandi kursus ja seal alustasin ka uut tikkimistööd. Kui esimesel korral tikkisime mähkpistes, siis seekord õppisime sidepistet. See piste on mulle eriti meelepärane ja tulemus meeldib rohkem. Nüüd aga mu nõelapadja pildid, kus on veidi näha ka uut tikandit.
Põlvakad õppisid muhu tikandit
Meie kandis on lahti läinud muhu tikandi õppimise buum. Isetegijad ei jätnud ka juhust kasutamata. Õpetama kutsusime oma ala profi, kauaaaegse käsitööõpetaja Heli Raidla, kes 84-aastasena ikka teeb käsitööd ja jagab lahkelt oma teadmisi teistelegi. Minul on olnud õnn õppida Heli Raidla õmblusklassis.
Eile võtsime ette muhu tikandi. Kõigepealt rääkis Heli selle ajaloost, erinevatest tikandi liikidest, kuidas mustrit riidele saada ja kuidas tööd viimistleda. Meile oli ta juba kangale valmis joonistanud pildid (vaba käega, muide), valisime omale meelepärase välja ja läkski lahti. Tikkisime natuke varsi, lehti, siis jõudsime õiteni ja ülejäänu jäi juba koduseks ülesandeks. Pildil on näha väike valik meie pooleliolevatest töödest, klikkides näeb suuremalt:
Mõned pildid veel siin.