Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Aprill 2009

XIV käsitööpäev Järvakandis

Möödunud laupäeval käisime käsitööklubiga Raplamaal, Järvakandis käsitööpäeval. Minu jaoks oli see eriti põnev sõit, sest ma pole varem sealkandis käinud. Mitte kunagi! Eestimaal on mu jaoks veel palju avastamata kohti! Käsitööpäeval just rohkearvulist rahvast polnud. Ega see vist väga palju väljareklaamitud üritus polnudki. Aga põnev siiski. Külastasime Klaasimuuseumi ja käsitööpäeval oli ka palju klaasiga seotut. Mul pole varem klaasiga kokkupuudet olnud, nüüd sai ära proovitud! Õpitoas valmis tulpidega pisike klaasimaal, mis kahjuks sai küll transpordiga kannatada, kuna polnud korralikult ära kuivanud. Esimene katsetus - käsi värises ja noh - tulemus siis selline:

Klaasimaal

Ühe rohelise klaasikillukese oskasin ka ära lihvida-teipida-tinutada ja selle saavutuse üle olen igati uhke! Tahaks veelgi sellist näputööd teha! Ümmarguse klaasripatsiga kaelakee ostsin Klaasikojast.

Ripatsid

Ripats klaasist

Kahju, et aega napiks jäi, oleks tahtnud veel erinevate klaasitükkidega mängida selle mehe juures!

Täiesti uus asi oli mulle ka pärltikand, mida õpetasid naised Rahvakunsti Klubist Tallinnast. Pärltikandit kasutati vanasti näiteks vööde tegemisel ja huvitav, et just eriti meeste vööde! Vaatasin Eesti vööde raamatust, et see motiiv, mida me proovisime (raamatus lk. 225 keskmine vöö), on Pärnu-Jaagupist. Mu proovitöö jäigi poolikuks, aga tehnoloogia sai selgeks. Täiesti lihtne ja õpitav asi.

Pärltikand

Üldiselt jäi käsitööpäevalt silma palju lapitöid ja vilditud asju. Aga vaadake ise pildialbumist!

Silpsolps postitas kell 23:15 - Link - kommentaarid (5)

24 Aprill 2009

Sini-hõbedased kõrvarõngad

Sini-hõbedased kõrvarõngad

Silpsolps postitas kell 17:03 - Link - kommentaarid (2)

20 Aprill 2009

Oksjonileeeee!!!

Panin oksjonile ühe türgiussi kaelakee. Ja spetsiaalselt oksjoni jaoks tegin juurde veel paari linnukesi. Idee pärit kusagilt netiavarustest. Linnukesed on nokast sabaotsani 16 cm. Tehtud parimatest kangajääkidest ja täidetud natukese polüestervatiga.

Punased linnukesed

Punane linnuke

Oksjon asub siin. Olete oodatud!


Silpsolps postitas kell 18:31 - Link - kommentaarid (10)

19 Aprill 2009

Marteni esimesed Nike´d

Tegin õepojale veel ühed papud, kartuses et äkki said ikka liiga väiksed need päris esimesed (eelmises postituses). Pole ju varem üldsegi nii väikestele inimestele midagi teinud! Ega need teisedki lõpuks väga palju suuremad ei saanud, aga olid õnneks mõlemad parajad olnud. Jõudsid täna uue omanikuni! Tossud tegin ikka sama õpetuse järgi ja samast lõngast.

Beebipapud

Silpsolps postitas kell 19:10 - Link - kommentaarid (11)

11 Aprill 2009

Kevad tuppa, õue ja põue!Alustan kodukaunistamisest. Kahjuks jäin küll seekord projekti tööga paar päeva hiljaks. Tahtsin oma kodukaunistuse valmis saada vahetult enne pühi. Ja tegelikult jõudsin ka, sest minu jaoks algavad pühad ikka pühapäeval, aga projekt lõppes varem ära! Eks ma järgmine kord olen hoolsam! Minu kevadine kodukaunistus pühadeks sai siis selline:

Pühadekaunistus

Pühadekaunistus

Need õlemunad on poekaup. Ei ole ise tehtud, ema kinkis aastaid tagasi. Materjal ongi kõik kodustest varudest, ainult sammalt käisin täna metsast otsimas. Rohelise-ruudulise laudlina õmblesin ka uue. See sai küll juba nädala algul valmis, aga ei taibanud projekti raames pilti üles panna. Õmblemine pole minu jaoks eriti käsitöö, see nagu rohkem igapäevane töö!

Eile oli mul sünnipäev! Ämm kinkis paar vilditud muna. Polegi veel jõudnud mune värvida!

Vilditud munad

Ja veel üks sünnipäev! Selle nädala tähtsündmus meie peres! Sain kolmapäeval järjekordselt tädiks! Samal päeval valmisid beebipapud! Loodetavasti ikka mahuvad jalga, poiss kaalus sündides 5,150! Traditsioonilise sinise asemel sooviti pojale rohelisi asju. Heleroheline lõng on Steinbach Wolle Silber Babi. Heegeldatud enam-vähem Isetegija õpitoas oleva õpetuse järgi.

Beebipapud


Lõpuks soovin kõigile kena kevadet: nii tuppa, õue kui ka põue! Häid pühi!

Häid pühi!

Silpsolps postitas kell 14:16 - Link - kommentaarid (24)

04 Aprill 2009

Kaelakeed

Viimasel ajal on pärlipisik taas minust võitu saanud! Kõigepealt siis türgi ussid. Neid on kaks. Punane on 50 ja sinine 48 cm. Õpetus on viimases, kevadises Käsitöö ajakirjas. Ainult et mina tegin kinnissilmustega.

Türgi ussid

Türgi ussid

Ja veel üks lihtne helmetrossile lükitud kee liithelmest ripatsiga. Pikkus 42 cm.

Sinine kaelakee ripatsiga

Silpsolps postitas kell 17:22 - Link - kommentaarid (13)

Sina oled 1319612 külastaja! Tule jälle!