Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Aprill 2008

XIII Eesti käsitööpäevad Põlvas, 25.-26. aprill 2008

Kui selline üritus koju kätte tuuakse, siis ei saa ju mitte rahulikult kodus istuda! Tore on, et üsna paljud isetegijad olid ka platsis! Olen lugenud juba nii mõndagi ülevaadet neist päevadest ja igaühel on oma, erinev vaatenurk. Täiendan siis omalt poolt ka veidi nende päevade muljeid. Ise sain käia ainult laupäeval. Paar õhtut olengi siin vaid pilte töödelnud ja netti üles riputanud. Lõpuks saan neid teiega jagada!

Alustan muidugi oma armastatud õpetajast Heli Raidlast. Õmblejapisik on mul küll vist emapiimaga kaasa antud, aga see ehk andiski tõuke keskkoolis õmbluseriala valida. Ja praegu töötan ka õmblejana, ehkki masstöös. Väga-väga tahaks lähemalt tutvust teha lapitööga ja saladuskatte all võin öelda, et praegu ongi üks asi valmimas! Siin aga fragment Heli Raidla lapitekist:Väga inspireerisid mind Maaja Kalle rahvuslikus stiilis disainitud särgid:

Kui ma ei eksi, siis ka vilditud ja tikandiga kaunistatud pallid ja linnud olid ka Maaja Kalle kätetöö:

Veel Põlva meistrite lapitekke:

Kulla Altmäe värvirõõmsad ja rahvuslike motiividega fantastilised vaibad:

Ja muidugi kõige krooniks Eesti Vabariigi 90. juubeliks tikitud vaip, mille pani kokku Marja Matiisen, aga lapid tikkisid osavad nopenäpud üle Eesti:

Käsitööliidu selle aasta teemaks ongi tikkimine. Samuti olid seekordsed käsitööpäevad pühendatud tikkimisele. Õpetati küll seto tikandit, tülltikandit (millest mina väga vaimustusin, aga seekord piirdusin pealtvaatamisega), Lõuna-Eesti särgi tikandit. Näitustelgi oli näha palju tikitud asju:Endale ostsin raamatu ''Seto tikand'' ja kera linast niiti käteräti äärepitsideks. Kõiki muljeid siia kirja panna ei jõua, olge lahked ja külastage mu Flickr'i fotoalbumit!

Silpsolps postitas kell 20:25 - Link - kommentaarid (14)

14 Aprill 2008

Lillad kõrvarõngad

Kevad inspireerib ehteid looma!Silpsolps postitas kell 17:36 - Link - kommentaarid (4)

13 Aprill 2008

Kevadised kõrvarõngadKuna roheline on niiiii ilus värv, siis ei saa ju värvispektri projektis ainult ühe asjaga leppida! Need kõrvarõngad tegin omale sünnipäevakingiks. Mõne päevaga jäin küll hiljaks, aga ilus kevad alles ees! Näe, meil lõunas puudki juba rohelised!Ja veidi päikest ka tänasesse sombusesse ilma! Abikaasa kingitud sünnipäevalilled!Silpsolps postitas kell 13:02 - Link - kommentaarid (4)

07 Aprill 2008

Ema teki lapidMinu panus Aasta Ema tekki on siis selline:Kasutasin Novita 7 Veljestä lumivalget lõnga, vardaid ja heegelnõela nr 3,5 ning mustreid 29 ja 33 raamatust 200 kootud ruutu. Peab ütlema, et mõõtu kudumine on ikka kole palju tülikam kui heegeldamine! Kui algul tundus kõik ilus, siis peale lappide niisutamist (poleks vist pidanud?) venisid need hoopis hiigelsuureks. Ja kui siis nööpnõeltega kuidagiviisi mõõtu sai kinnitatud, siis peale kuivamist olid lapid ca 1 cm kitsamad! Heegeldasin siis servad kinnissilmadega üle ja nüüd peaks nad küll mõõdus olema. Silmi lõin vardale ühele lapile 38, teisele 37, vastavalt siis raamatu mustrile + 2 kumbagi serva lisaks.

MobiiliripatsAvastasin, et mu mobiilil on ka iluvidinate kinnitamise koht täitsa olemas! Tegelikult kah, ma polnud seda kohta varem märganudki. Tuli see koht siis ära täita ja ''juhuslikult'' sai see enamuses rohelist värvi, nii et läheb värvispektri projekti kirja! Mine tea, kas jõuangi midagi enamat teha... (Üks kindel plaan on siiski veel olemas!)


19:43 Hetk tagasi külastas mu blogi 100000-s lugeja!!! Tänan kõiki lugejaid!Silpsolps postitas kell 15:48 - Link - kommentaarid (4)

Sina oled 1316051 külastaja! Tule jälle!