Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
22 Aprill 2007
Lillesall valmis!


Nii mõnelgi isetegijal juba tehtud lillesall. Mina tegin üsna jämedast lõngast, aga veidi hõredama kui muster. 11 silmuse asemel tegin vahele 15 silmust. Ja õitel kahekordsed sambad. Muster siin. Lõngaks Katia Samoa ja heegelnõel 3,5. Lõnga kulus täpselt 2 kera.
Silpsolps postitas kell 12:59 - Link - kommentaarid (11)

16 Aprill 2007

Lõngakonkursi auhind

Täna sain Susalt paki lõngakonkursi auhinnalõngadega. Vot selline hunnik ehk 900 g lõnga:Teate, kui raske oli valida! Mitu korda mõtlesin ringi ja pidasin aru. Lõpuks arvasin, et ühevärvilisi lõngu saab ikka poest osta. Efektlõngad on küll nii ilusad ja isuäratavad, aga kui konkreetset mõtet pole, siis võivad nad kauaks seisma jääda... Juba ammu olin tahtnud proovida kududa lõnga, mis ise mustrit tekitab. Sellepärast siis seekord selline kirju-mirju valik. Ideed on ka juba olemas. Millal tulemusi näeb, raske öelda! Aga seda ma luban, et järgmine postitus tuleb juba valmis tööst. Mitte küll neist lõngadest veel.
Lisaks oli pakis veel 2 Garnstudio kataloogi!

Silpsolps postitas kell 18:24 - Link - kommentaarid (4)

14 Aprill 2007
Põhiliselt kingitustest

Sünnipäevanädal jätkub ja homme tulevad veel viimased külalised. Täna käis ämm, kes teeb ka päris kõvasti igasugust käsitööd. Nii et mul on vedanud! Kingiks sain muidugi ämma oma tehtud fantastilise makrameetehnikas kaelaehte. Täpselt minu maitse:

Kotikese suurus on 4x4,5 cm ja ta käib isegi lahti. Lisaks veel omatehtud karbikeses materjali paeltikandi jaoks.

Ema heegeldas mulle nartsissi, mis on tehtud Susa õpetuse järgi.

Mõned raamatud sain ka:Selle viimase ajakirja ostsin küll ise.

Ja veel üks kingitus emalt:


Pühadeeelse suurpuhastuse käigus jäi mulle näppu üks pluus. Keerutasin seda käes ja mõtlesin, kas see läheb veel kappi või kaltsukotti. Ja siis märkasin, et tal ju puha saalomoni sõlmes heegeldatud krae! Siin näha veel suuremalt ja lähemalt. Puusi materjal on vilets ja kortsuv, aga esialgu rändas pluus ikka kappi tagasi. Näidiseks.

Täna tuli ka pakiteade, aga mis seal pakis on, seda näete alles esmaspäeval, kuna täna külaliste tõttu ei saanud postkontorisse minna.
Silpsolps postitas kell 21:23 - Link - kommentaarid (6)

10 Aprill 2007
Sünnipäev


Minu esimene selle aasta sünnipäevakink õelt, kes pühade ajal meil külas käis.
Silpsolps postitas kell 00:40 - Link - kommentaarid (15)

08 Aprill 2007
Silpsolps postitas kell 02:06 - Link - kommentaarid (3)

01 Aprill 2007
Mina võitsin! Mina võitsin!

See tundub küll ikka veel uskumatu, et ma lõngakonkursi ära võitsin. Eile päeval käisin veel piilumas ja olin õnnelik, et teine koht on kindel! Kui Susa õhtul tulemused üles pani, lugesin ikka mitu korda läbi, kas mu silmad mind ei peta...
Aga nüüd siis minu lõnga tegemise lugu. Alustasin hoopis teise lõngaga ja lõng iseenesest sai päris huvitav ja hoopis teisest materjalist kui see praegune, aga kudum või heegeldus sellest oli kole. Minu meelest. Mees küsis ka, et kas teed nuustikut või... Olin valmis juba käega lööma, aga siis viimasel hetkel tuli meelde, et sügisel sai ostetud tavalist värvimata villaloori. Uus idee küpses! CD-kedervars oli juba esimese lõnga jaoks valmis meisterdatud.
Esimest korda elus hakkasin lõnga ketrama:

Siis oli vaja lõng värvida. Olin endale pähe võtnud, et kui teised värvivad vildikatega, siis mina olen kaval ja kasutan vanu veneaegseid vildika täitmise värve. Imekombel olid need mul veel alles jäetud. Algul läks kõik kenasti, värvid ka ilusad kirkad:

Häda hakkas loputamisega. Värvi muudkui tuli ja tuli ja jäigi tulema, kuigi oli äädikaga kinnitatud. Panin siiski lõnga lõpuks kuivama. Järgmisel päeval kuiva lõnga käe vahel libistades jäi käsi sinilillaks... Otsustaval sammul suundsin kööki, ajasin vee keema (esimese korra ajal päris keema vett ei lasknud) ja pistsin lõnga sisse... ja kõik mu ilusad toonid olid kadunud. No muidugi tagantjärele tarkus, et ikka oleks eri purkides seda pidanud kordama. Aga natuke kirju sai lõng lõpuks siiski:

Mulle endale tundub, et värvi andis vaid must värv, mis muutus templivärvi moodi lillaks juba esimesel korral, ei jäänud ilus must.
Olin natuke pettunud, et jälle... Vaatasin siis oma natukese lõngatagavara üle, et leida mingit rõõmsamat lisandit juurde. Vaid üks lõng sobis ja veel kui hästi! See oli kunagi Susa lõngapoest tellitud Dolunay nimeline efektlõng. Ketrasin nüüd kaks lõnga taas kedervarrega kokku:

Ja oligi lõng lõpuks valmis, selline rõõmus:

Mulle meeldivad värvid ja selle lõnga nimeks panin tegelikult Vikerkaar, aga Susale kirja saatmise ajal polnud see hetkel meeles...
Asja valmimisega raskusi enam polnud, kuna asja idee oli juba enne lõnga olemas!

Kudusin nr 8 varrastega väikese kotikese, mida hea kaela riputada või üle õla visata. Algul oli plaanis küll parempidine kude pealpool, aga kudumise käigus vaatasin, et pahempidine on efektsem ja vahet ju polnud, mispidi kott kokku õmmelda! Alustasin kolmnurksest klapist ja lõpetasin siis, kui lõng otsa hakkas lõppema. Küljed kokku, nöör keerutada, lilleke ka peale ja valmis! Rohkem ja suuremalt näeb pilte minu fotoalbumis.

Nüüd ootan juba järgmist konkurssi! Lõngategu hakkas kohe meeldima ja uusi ideid on ka juba! Teiste tööd olid ka väga vahvad! Erilised lemmikud olid lõngad Koo mu käpikuisse päikest, Jääkuum, Rohe-Sina, Südamelõng, Paljude nööpidega lõng, Villavati kirju ja hall lõng ja Villavati tupsudega lõng.
Aga nüüd siis lõngapoodi lõnga valima!
Silpsolps postitas kell 07:21 - Link - kommentaarid (18)

Sina oled 1316053 külastaja! Tule jälle!