Eowyni väikesed asjad
Foto NAGI's: mytsid2
Kes ei proovi, see ei saa. Nii et tasub proovida;)
.:Eowynist :.
Vanus: Tjah. Juba 34 :)
Asukoht: Eestimaa kagunurk
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
oma pere ja muud loomad.


.: Ei meeldi :.

.: Lingid :.
Mu jutublogi

Mu jutublogi

Jälgi blogi GOGO.EE abil

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Juuni 2008

.: Currently :.

Reading:
palju

Last Movie:
viimasel ajal enamasti multikad: Lotte, Jääaeg jms. Lapsed on vallutanud dvd-mängija ja teleka;)


Listening to:
kodumaine


.: Visits :.

504432 sõpra on siin käinud

12 Juuni 2008

Olen tükk aega mõelnud ühele veidi kentsakale tõsiasjale: olgugi, et su ümber võib olla kümneid ja kümneid tuttavaid, on neid, kellega sa rääkida tahad või saad, vähe. Hirmus vähe.
Käisime eile ühe riigiametniku juures. Hästi toreda (s)ilmavaatega inime. Ja alustuseks kõneles ta kümmekond minutit oma murest. Sellest, kuidas temaga on käitutud kehvasti. Ütles siis, et oh, kui hea, et sai mure veidigi südamelt ära rääkida ning hakkas oma tööd tegema.
Või päev mõne nädala eest, kus ühe ettevõtte juht, kellega läksin tööasjus kohtuma, rääkis tööasjad ära ja küsis siis, et kas ta tohib jutustada muust ka. Ning kõneles siis ligi kaks tundi. Oma elust, mõtetest. Sellest, kuidas ta üha tunneb, et tahaks rääkida, aga neid, kellega rääkida ning kes mõistaks, lihtsalt pole. Sest kui ta ütleb, et maadleb parajasti mõne probleemiga, vaadatakse teda mõistmatult: sina ja probleemid? Sinul probleemid?

Ametitega käivad kaasas müüdid. Juhid on alati targad ja tugevad, psühholoogid valmis kuulama-aitama, politseinikud on õiglased, teavad, kuidas toimida. Ühiskond on ameteile külge keevitanud teatud ootused, millest üle astumine on tabu. Millest üle astuda ei saagi. Ometi on ka näiteks firmajuht, politseinik või psühholoog ainult inimene. Inime, kes tahab, et teda võetakse vahelduseks kui inimest, mitte kui ametit. Ent ei. Kui sa juba oled sellise eriala valinud, siis oodatakse sinult, et oled alati tugev, saad alati hakkama. Ning mõistad teisi.
Seda, kuidas sa ise hakkama saad, märkavad küsida vähesed. Kui üldse.


Käsitööisu on tagasi tulnud. Mis lähenevat kuulõppu ning lugude tähtaegu arvestades pole üldse hea. Kui ikka peas tiirutavad mõtted, mida kõike kududa-heegeldada-tikkida-pärlitada võiks, on end tööle sundida hirmus raske.

PS. Nirak, Sassu tervitab
Eowyn posted @ 05:14 - Link - kommentaarid (5)