Eowyni väikesed asjad
Foto NAGI's: mytsid2
Kes ei proovi, see ei saa. Nii et tasub proovida;)
.:Eowynist :.
Vanus: Tjah. Juba 34 :)
Asukoht: Eestimaa kagunurk
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
oma pere ja muud loomad.


.: Ei meeldi :.

.: Lingid :.
Mu jutublogi

Mu jutublogi

Jälgi blogi GOGO.EE abil

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Juuli 2007

.: Currently :.

Reading:
palju

Last Movie:
viimasel ajal enamasti multikad: Lotte, Jääaeg jms. Lapsed on vallutanud dvd-mängija ja teleka;)


Listening to:
kodumaine


.: Visits :.

530997 sõpra on siin käinud

14 Juuli 2007
Kuurits
Pole sugugi nii, et ainult mina olen meie peres kiiksu(de)ga. No öelge, kes ronib sellise kehva ilmaga tunniks ajaks vette? Ikka see, kel kiiksud küljes.
Tegelikult oli neid kiiksukaid täna Võrumaal Viitinas rohkem kui üks. Ligi paarkümmend võistkonda, igas neli kalameest-naist ning kuurits. Jajah, kui ma veel saarlane olin, ei teadnud ma ööd ega mütsi, mis see kuurits on. Pole lind (kuigi võiks olla, no kuuritsa kõlab täitsa kana moodi) ega loom, vaid hoopis kalapüügiriist. Selline kahe tiivaga ning püüab täitsa kenasti. No kui püüdjad ikka hingega asja juures on ja oskavad seda imerelva kasutada.
Otse loomulikult oli meite meeste vaim võistluseks valmis. Hoolimata sellest, et kuuritsat olid kõik vaid eemalt näinud, jutustasid nad meie õuemurul tükk aega, kuidas kõige õigem on seda kasutada.
Paraku selgus vees, et teoorias on kõik küll tugevad, praktikas seevastu veel mitte niiväga. Aga mida aeg edasi, seda kobedamalt läks. Paraku sai võistluseks antud tunnike enne otsa, kui vilumus tekkida jõudis. Aga ikkagi said mehed päris kobeda saagi: kokku natuke üle 300 grammi kala. Toidab neli peret ära küll, eksole
Tuleval aastal minnakse kindlasti jälle. Me saime meestele kaldalt kaasa elades teoorias päris tugevaks, nii et järgmisel suvel võite meid Viitina järve veeres ulpimas näha.
Selline see kuuritsapüük siis on (suurem osa kuuritsast on vee all):
Foto NAGI's: mehedvees1

Nii võetakse kuuritsast kala välja:
Foto NAGI's: kala

Tõestus, et mõni kala saadi ikkagi kätte ka (jah, see väike must puru seal pihus on kala) :
Foto NAGI's: kala1

Ja öelge veel, et veest ei leia imeasju. Eelmisel aastal jäid sinna Contra kingad, neid veel üles ei leitud. Aga üle-eelmisel aastal kaotanud üks võistkond paar pudelit jooki vette ära, ühe neist said mehed kätte:
Foto NAGI's: kala2
Eowyn posted @ 19:35 - Link - kommentaarid (13)