Eowyni väikesed asjad
Foto NAGI's: mytsid2
Kes ei proovi, see ei saa. Nii et tasub proovida;)
.:Eowynist :.
Vanus: Tjah. Juba 34 :)
Asukoht: Eestimaa kagunurk
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
oma pere ja muud loomad.


.: Ei meeldi :.

.: Lingid :.
Mu jutublogi

Mu jutublogi

Jälgi blogi GOGO.EE abil

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Jaanuar 2011
Detsember 2010
Oktoober 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006

.: Currently :.

Reading:
palju

Last Movie:
viimasel ajal enamasti multikad: Lotte, Jääaeg jms. Lapsed on vallutanud dvd-mängija ja teleka;)


Listening to:
kodumaine


.: Visits :.

529973 sõpra on siin käinud

26 November 2007
Õrnalt Egiptimaast ja kadridest

Ma olin üks vähestest eestlastest, kes polnud varem Egiptuses käinud. Nüüd sai siis käidud. Ilmselgelt ma valetan, kui väidan, et reis ajas vaimustusest kiljuma. A kannatas ära käia. Igatahes on nüüd hirmus mõnus kodus olla. Nagu muinasjutus elaks, ausõna. Vt allolevat pilti. No ei tekita isu seal püsivalt elada, kohe üldse ei tekita. Pildil Kairo turg.
Foto NAGI's: turg
Tegelikult olin ma päeva paar endast täitsa väljas. Kui sa pead päevas sõitma tuhatkond kilomeetrit (stardiga nt öösel kell kaks), on optimism ja päikselisus palju nõutud. Mingil ajal vuras mööda Egiptust ringi bussitäis tigedaid tikreid. Väljas säras päike, ilm superluks. Ja sina vaata seda bussiaknast!

Hea külg oli see, et nägi tõesti palju. Püramiidid, sfinks, kloostrid, Kairo, Aleksandria + toredad hotellid. Millest toretsevaim paistis silma sellega, et seal ei pakutud ... tilkagi alkoholi. Reisikorraldaja ei teadnud sellest ööd ega mütsi.
Muidugi tekib siis, kui tead, et lähim alkoholipood asub 250 km kaugusel, hirmus õlleisu. Mul, kes ma joon aastas keskmiselt kaks õllekest.

Mu sünnipäev saabus samas hotellis. Vananesin sel korral limpsi nautides. A ma ei kurda. Patt oleks viriseda. Veel hullem, kui poleks limpsi ka olnud ja oleks pidanud paljast vett lürpima.
Igatahes mina rohkem sellisele reisile ei lähe. Päris kindlasti kohe. Ma pole küll kokku löönud, mitu kilomeetrit me kontole kogunes, a neid oli päris kobeldalt. Kui Eestimaa lennukiaknast paistma hakkas, laulsid kõigi reisiliste kannikad hosiannat. Ropprõve istumine sai lõpeks otsa.
Et pikk jutt, teadagi, lõhnab kehvasti, siis siit moraal: kodus on ikka jube hää olla.

See reis tekitas tohutu tegutsemisisu. Alustuseks kraamisin pool elamist ära, tähistasime sugulaste-sõpradega õrnalt sünipäeva ning pool laupäeva valmistasime lastega kadritamist ette.
Eeskava tuli päris tore, koos tantsu-tralli ja pillimänguga.
Foto NAGI's: kadrid1

Foto NAGI's: kadrid

Foto NAGI's: kadrid2
Tõeliselt toredad kadrid, kas pole
Eowyn posted @ 11:07 - Link - kommentaarid (14)

06 November 2007
Jänes
Ma ütlen otse ja keerutamata, et ma olen jänes. Eriti siis, kui ähvardab ees mõni käik hambaarstile. Igatahes sain täna hommikul oma märkmikku vaadates kergekujulise šoki, kui märkasin, et 10.00 ootab mind tore tohter.
Märkmikku vaatasin tagamõttega. Et võtan hambatohtri telefoninumbri ja ütlen homse aja üles. Põhjendan näiteks meeltesegadusega, et ma ei tea, mis mul arus oli, kui kohtumise kokku leppisin. Ajutine hullumeelsus, või umbes nii.
Päevad olid mul kapitaalselt sassis ja nüüd, kus see 10.00 säras tänase päeva peal, ei olnud enam midagi päästa. Samal päeval olevat aega on ikka sigadus üles öelda, eksole.
Mees ainult naeris. Ma ei saa aru, kuidas võib see eluke nii ebaõiglane olla? Temal, kes ta puurimist-uurimist üldse ei karda, pole kunagi hambaarstile asja.
Suure nutu ja halaga vedasin end kohale. Muidugi punastasin, kui tore tohter päris, et oi, kas tõesti käisite viimati meil 2004. aastal? Jeerum, see aeg läheb vahel ikka liiga ruttu.
Alles poole hambaloenduse ajal tuli meelde, et ikka eelmisel aastal käisin, ainult et Tartus, teise arsti juures. Oma tarkusehammast välja opereerimas. Vaat pärast seda ei tõusnud minu käsi enam ühegi hambatohtri telefoninumbrit valimast. Ausõna. See oli jube.
Algul polnud häda midagi. Väike röntgen, et veenduda: hammas on suus olemas. Nalja viskav arst ja puha. Või vähemalt mulle tundus, et ta teeb nalja, kui ütleb, et tarkusehambaopp on raske asi, miska ta kutsus mõned nooremad kolleegid endale appi kangutama.
Tund aega hiljem sain toolist välja. See aeg kulus igeme ja luu lahtilõikamiseks, hamba väljakangutamiseks kohati kuuel (!) käel ning õmmeluseks.
Nädal aega hiljem sain juba normaalse inimese moodi lõugu liigutada.
Igatahes on hirmus raske kogu seda kurbmängu edasi anda, kui sul on tativoolik ja marlitupsud suus. Aga ma sain hakkama. Arsti nägu lõi seepeale särama: aga ülejäänud kolm tarkusehammast? Mulle meeldib ta huumorisoolikas, ausõna
Igatahes olen ma enda üle täna ütlemata uhke. Hädine auguke sai pärast kolmandamat tuimestavat süsti korda ja praeguseks hakkab isegi mokatuimus üle minema.
Ja et päevake ikka täiuslik oleks, on mul siin arvuti kõrval viimane Potter. Ainult et ma ei raatsi seda lahti lüüa. Ootusärevus on mõnus.
Eowyn posted @ 12:14 - Link - kommentaarid (24)

04 November 2007
Palju toredat
Teate, mul, paadunud skeptikul, on tunne, et hakka või horoskoope uskuma. Nimelt oli ühel tähelepanuväärsel päeval Postimehe lehesabas kirjas: nüüd läeb sul, va skorpionipussakas, elu siukse hooga, et reel püsimiseks tuleb end sinna kinni köita. Ja jutt täiesti õige. Pisikeste vahedega juhtus igavesti toredaid asju.
Näiteks olime terve päeva jäneseomanikud. See on, kui sul on sõbrannal armas tütar, kes üle kõige maailmas tahtis kingituseks lontkõrv-jänest. Sõbrad ju selleks on, et suurimaid soove täita, eksole. Klappisime kamba peale jänese- ja puuriraha kokku ja läksime poodi.
Sellega, et ma lapsed kauplusesse kaasa võtsin, tegin muidugi suure vea. Ahvatlusi kui palju! Sealt saime küll pärast pikka veenmist ühe jänese, Minniga tulema, aga kodus hakkas trall pihta. Me ei saanud ju jänest joonelt sünnipäevalapsele viia ja nii saabus Minni meie koju. Väga mõnus ja ilus jänes, peab mainima. Selline musta ja pehme karvaga ja numsi. Ilmselgelt pole mina meie peres ainus, kellele jänes meeldis.
Nüüd on lisaks igapäevasele eriti leebuhäälel öeldud: “Emme, ma paluks kangesti ühte väikest valget kutsut!”, meil käibel ka sellised laused: “Emme, onju, jänkud on hästi armsad?” Muidugi on armsad. “Lähme siis ja toome endale ka jänku!”
Sünnipäevalaps, muideks, oli täiesti sõnatu. Ta oli aegu vanemailt seda päris OMA looma palunud, a korterisse ei tahetud kedagi võtta. Nüüd, kus neil on oma maja, andsid vanemad lõpeks lubatähe. Lapsele nad seda küll ei öelnud. Ja nii suuri silmi, kui Manna tegi, kui ta oma jänest nägi ning selliseid rõõmuhõiskeid, nagu siis lahti läksid, pole varem nähtud-kuuldud. Hea, kui lapsel on hea, eksole.

Siis tuli meil lumi maha. Täitsa palju kohe. Esimesed kelgutused said tehtud ja tänavune esimene lumememm samuti.
Foto NAGI's: memm
Lausa kentsakas on, kui lapsed on nii suured, et saavad ise memmetegemisega hakkama. Minu ülesandeks oli ainult ahjust söe väljavõtmine (muidugi suutsin ma törtsuke varem ilusale puuhunnikule tule otsa panna, a noh, mõned söed ikka õnnestus saada. Sutsuke küll hõõgusid, a õues on õnneks külmakraadid.)
Juuksed sai memm endale ka: Foto NAGI's: memm2
Käsitööd sai ka sutsuke tehtud.
Emili müts, see ämblikmehelik, sai veidi kabedamaks kootud.
Foto NAGI's: emilimyts
Ja pisike Liisu sai endale täitsa uue mütsi. Selle üle olen ma eriti uhke. Küsisin aegu tagasi Maru käest, kuidas nuppu teha. Ta, hää inimene, õpetas ka, a no andis ikkagi pusida, et nupp normaalne tuleks. Lõpeks sai mütsike nii nunnu, et üritasin seda endale pähe venitada, a no ei mahtunud
Foto NAGI's: liisumyts
Mütsimustriidee sain Ilukuduja blogist. Seal on teisigi hästi nunnusid asju.

Ja nüüd lahutab ainult viis päevakest meid spaasseminekust. Pühajärvele, nagu mullugi. Seal lihtsalt on nii mõnus ja hää. Ja tuleval teisipäeval trett Egiptimaale. Elu on lill, eksole
Eowyn posted @ 12:51 - Link - kommentaarid (8)