Eowyni väikesed asjad
Foto NAGI's: mytsid2
Kes ei proovi, see ei saa. Nii et tasub proovida;)
.:Eowynist :.
Vanus: Tjah. Juba 34 :)
Asukoht: Eestimaa kagunurk
Tähtkuju: skorpion
.: Meeldib :.
oma pere ja muud loomad.


.: Ei meeldi :.

.: Lingid :.
Mu jutublogi

Mu jutublogi

Jälgi blogi GOGO.EE abil

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Jaanuar 2011
Detsember 2010
Oktoober 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006

.: Currently :.

Reading:
palju

Last Movie:
viimasel ajal enamasti multikad: Lotte, Jääaeg jms. Lapsed on vallutanud dvd-mängija ja teleka;)


Listening to:
kodumaine


.: Visits :.

529975 sõpra on siin käinud

15 August 2008
Poola sall
…pidi sellest saama. Kui ikka juttudest kuuled, et Poola oma suurusega lausa sunnib autos midagi nikerdama, siis võtad sa lõngakera ja vardad reisile kaasa. Mõttega, et trotsid Poola teid ja nikerdad ühtkomateist.
Tegelikkus aga on teine. Kui sa juhtud elus esimest korda Poolasse, pole sul mahti midagi nikerdada. Huvitav on seal, tõesti.
Nii et selle õlasalli algusots sai kootud hoopis Lätis-Leedus. Siis jäi ta mõneks ajaks kudumiskotti seisma. Tagasiteel sai teda veidi kootud, aga siis tundus ühe rea kudumine tõesti sama lõputu kui Poola teed, nii et lõpuotsa kudusin kodus.
Foto NAGI's: memmesall
Lõng maavillane, enda värvitud. Muster on Lilly lehesalli keskmise osa muster, see oli tolle salli kudumisest meeles ja nii ta omaette elu elama hakkas. Salli viime kingituseks memmele, kel oli me reisi ajal sünnipäev. Nii et nimeks saab ta endale hoopis Memme sall
Foto NAGI's: memmesall1

Eowyn posted @ 12:16 - Link - kommentaarid (6)

14 August 2008
3200 kilomeetrit hiljem

Igal aastavahetusel luban endale, et algav aasta toob endaga ka hunnitu puhkuse. Koos hiliste ärkamiste, kuhja raamatute ja võrkkiiges lösutamistega. Ja pärast iga puhkust avastan ma, et läks nagu ikka. Pööraselt.
Sel korral pakkisime oma kodinad ja kütsime Slovakkiasse.

Foto NAGI's: amagi

Igatahes olen ma pärast kümmet puhkusepäeva ja 3200 kilomeetrit võlutud. Mina, va kõrgusekartja, tunnistan, et mäed on imelised. Tõsi, tõstukiga mäkkesõit tõi endaga kaasa mõned ebatsensuursed sõnad, kui ühtäkki see pink, millel me maa ja taeva vahel rippusime, nõksatades seisma jäi ja kiikuma hakkas.
Ja too mäkketõus, mis tõstukisõidule järgnes. 2024 m üle merepinna. Et mis siis on, jalutad üles, imetled vaadet ning kobistad alla tagasi, eks. Tjah. Jalad tudisesid õhtul telgis kah veel.
Kõige ilusam reisimälestus aga ei tulnud mägedest, röögatust Tatralandia veepargist, koobastest ega kindlusest. Ühel öösel, kui ma pojaraasult küsisin, et kas ta kempsu tahab, vaatas ta mulle unesegaselt otsa ja ütles: “Ma ei taha muud, kui ainult sinuga koos olla.” Ja jäi siis uuesti magama.

Ja nüüd võiks küsida, et mida teeb üks ema, kui ta tütar on otsustanud minna veidukeseks maailma avastama? Otse loomulikult võtab ta hoida oma tütre koerad. Aimamata, et need aitavad ta nime raiuda erakordselt sügavate tähtedega kohaliku küla niigi kirevasse ajalukku.
Igatahes on meie setter Uba eriti armas hing, hoolitseb kaaskoerlaste eest sellise kire ja pühendumusega, et aina vaata ja imesta. Nimelt kaevas ta pagenduses olles aia alla augu. Eksivad need, kes pakuvad, et auk vastas ainult Uba mõõtudele. Ei, tema kaevas ikka sellise augu, et ka dogiloom sealt välja pääses. Ning kui ema avastas, et koerad jooksus, ei jäänud tal muud üle, kui neile järele söösta. Hommikumantlis, käes verine seaselgroojupp. No et oleks, millega koeri meelitada.
Igatahes olid naabrid väga umbuskliku näoga vaadanud, kuidas mammi võrgutavalt kapsavagude vahel kalpsas ning selgrootsu käes võngutas. Aga nagu ikka, olid meie koerad ka sel korral sellest kõrvast kurdid, mis kutsuja poole oli. Mammi sai kohe mõnuga neil järel liduda.
Igatahes lubas ta väga pikalt kaaluda, enne kui meite penid taas hoida võtab.Eowyn posted @ 07:09 - Link - kommentaarid (9)

01 August 2008
Mis tekitab õrnalt üle kolmekümnesel halle juukseid?

Ehk see, et ühel õndsal päeval sa ärkad ja märkad õudusega, et sul on emastaa˛i kümme aastat. KÜMME AASTAT.
Peab nentima, et need kümme on olnud suhteliselt arendavad. Ja õrnalt põrmustavad ka. Mida aeg edasi, seda rohkem saan ma aru, et tegelikult on see lapsekasvatus üks peenike kunst.
Ma pole ideaalne ema, oo ei.
Küll olen ma püüdnud olla mõistev ema.
Tuleb märkida, et elu koos nöpsiga, kes mind kümne aasta eest sündides emaks tegi, on olnud põnev. Ja üha põnevamaks läheb.
Aimu sellest, mis mind aastat paari pärast hakkab ees ootama, andis nöpsi sünnipäev. Nagu üks hea (täiskasvanud) sünnipäevaline hiljem märkis, ootas ta põnevusega mind ja veerandsadat teisme-eelikut vaadates, et millal ma murdun ja närvi lähen. No see hea sünnipäevaline ei teadnud, et need kümme eelnevat aastat on olnud rubriigist “Kuidas karastus teras”.
Foto NAGI's: kook

Tõsi, oli hetki, kus mulle tundus, et igal lapsel võiks joosta sabas täiskasvanu. Näiteks siis, kui kogu see kamp tiiki sumas (seda tegid nad muidugi korduvalt). Ja korduvalt läks turvajatel lugemine sassi. Imestus turvade hääles oli ehe, kui nende lugemise järgi läks tiiki 16 last ja sealt väljus 25. Muidugi, päike oli tol päeval ka erakordselt ere.
Foto NAGI's: tiigis
Igatahes tsillisid need teisme-eelikud rõõmsalt hommikul kella neljani. Et siis mõned tunnid magada ja kell kaheksa olid vapramad neist juba ujumas. Igatahes õnned ja rõõmud, mu väike kümnene nööbike

Aga ehk tekitab halle juukseid see, et see meie pere poisslaps on otsustanud rulluisutamise peene kunsti selgeks saada. Kündnud vermeisse oma puusakondid (õnneks on keegi hea hing välja mõelnud käe-, küünarnuki- ja põlvekaitsmed) ning tekitanud möödujais naerukrampe. Mu meelest on ka hirmus naljakas vaadata sihikindlat nelja-aastast, kes ukerdab püüdlikult edasi-tagasi. Hirmsasti tudisedes. Kes on näinud vast sündinud vasikat, kes küll väriseb ja vapub, ent sellest hoolimata üritab end püsti ajada, see teab, millest ma räägin. Pojaraasu kiituseks tuleb öelda, et mõni aeg veel ja ta on üks tublimaid nelja-aastaseid rullitajaid siin pool Emajõge.

Ent ehk on lihtsalt vanus mul juba selline, et hallid juukseid tulevad. Lihtsalt. Mine ja võta kinni, eksole

Törts käsitööd ikka ka.
Beebimütsid. Mõlemad tehtud oma parema äranägemise järgi, st ühtki õpetust ees polnud.
Foto NAGI's: mytsid

Kott. See ka omalooming (ülaääres olevad motiivid pärinevad mullusest Novita suvenumbrist). Lapsukesele sünnipäevaks.
Foto NAGI's: kott

Eowyn posted @ 06:54 - Link - kommentaarid (13)