Põnniemme katsetused
Põnniemme katsetused
Minust
Vanus: 34
Elukoht: Räpina
Tähtkuju: vähk
Lühitutvustus
Viimasel tegelen vaid köitmisega, samuti ahmin endasse uusi ideid ja püüan järgemööda neid ka realiseerida. Üleüldse ei oska ma heegeldada kuigi himu on suur,seetõttu käin ja imetlen teiste töid.
Mulle meeldib...
Oma imearmas pere-kaks last, vanem tütar ja pisike pesamuna, Põnn. Armastan raffaello komme ja nummisi nipsasjakesi,lisandiks peoga sitse-satse,lilli ja liblikaid. Jumaldan vihmasabina heli aknaklaasil, uue raamatu lõhna,sügisesi värvilisi lehti ja hommikukohvi. Lemmikvärvideks roosa ja punane.
Igal hetkel põletaks aroomiküünlaid ning maiustaks šokolaadiga, maiasmokk- nagu ma olen.
Lemmiklilledeks on suured valged roosid- nende nägemine võtab põlved nõrgaks.
Ja külalisi armastan.Kes ootamatult sisse hüppavad ja kohvi-kooki nõuavad.
Ei meeldi...
Vihkan ükskõiksust ja selja taga susserdamist. Ei meeldi inimesed kes ainult kritiseerivad ja kiruvad kuid midagi ei tee, et paremaks läheks.
Ja need inimesed kes elavad rohkem teiste elu ja toituvad lähedaste ebaõnnest- minge seenele!
Arhiiv
Viimased postitused
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Projektid, milles osalen
Loen...
Raamatute lugemiseks pole enam mahti. Küll aga soetan igal võimalusel endale uusi koka- ja aiandusraamatuid ja väljaandeid. Samuti meeldivad lasteraamatud- lõbusad lookesed ja ilmekad illustratsioonid.
Kuulan...
Kuulan kõike, pisut siit-sealt. Eriliseks lemmikuks on Urmas Alenderi sügavamõttelised laulud.
Filmid...
Meeldivad õudukad, kuigi üksi ei meeldi vaadata. Siis on hea mehele kaissu pugeda ja hirmust kiljatada:)
Käin piilumas


Külastusi
Visits

31 Mai 2010
Järjekordselt valmis üks fotoalbum katsikukingituseks, nüüd juba 10 kuusele pisipõnnile.

Ning märkmik
mailis969 posted @ 09:40 - Link - kommentaarid (5)
30 Mai 2010
Minu esimene viltimine ehtekarbi näol. Nalja sai, vahel läks hing täis ja lõpuks siin minu lapsuke ongi. Ise olen rahul, kuigi kui Leili meile õpetama tuleb saan kindlasti paremaid näpunäiteid ja nippe, sest ei tulnud nii tugev kui tahaksin ja muud pisivead mis mind häirivad kuid üldiselt OK.

Ja valmis veel üks musta-punasekirju nummikas

Olin ühe tellimuse täiesti unustanud, juhtub vahel. Terje helistas eile õhtul ja küsis, et kas käevõru valmis, hüppan homme läbi. Mina vastu, et ja- ja, tule aga ja läkski minu plaanitud lembeõhtu mehega aia taha. Teine on nii solvunud, et pole siiani minuga rääkinud. Niidab muru ja toriseb. Lähen ja teen midagi head süüa, armastus pidavat ju kõhu kaudu käima. Ja siin käevõru.
mailis969 posted @ 08:01 - Link - kommentaarid (3)
29 Mai 2010
Polegi tükk aega blogida saanud, sest minu arvutit tabas hilis-kevadmasendus ja lihtsalt keeldus minuga koostööd tegemast. Niisiis nüüdseks on mured lahendatud ja annan kiire ülevaate mida olen korda saatnud ja teinud.
Kõigepealt on mul siiras heameel, et Isetegija Leili Tartust käis meil Räpinas köitmist õpetamas. Rahvast tuli küll vähem kui plaanitud, kuid ega külmetushaiguste vastu saa. Väga tore oli ja kui mina soss-sepp olin köitmist õppinud neti avarustest, siis sain küll hulgim häid näpunäiteid ja nippe mida ennem ei teadnud.Minul valmis koolituse käigus fotoalbum oma emale põnni piltidega ,kingituseks. Suur-suur tänu Leili õpetuste eest.

Telliti türkiis-kollastes toonides käevõru.


Täna Põlvas toimuvale Uma Peole minekuks oli tarvis kotti mis sobiks rahvariietega. Sellise palvega ilmus minu andekas tütar minu poole eile õhtul enne magamaminekut. Tere tore, kell kümme sellise palvega. Kuid oma tütart tundes ega ma eriti ei imestanud ka. Otsisingi välja oma laovarud ja isegi ei mäleta millal sellise "rahvuslike sugemetega riidekese "soetanud olin valmis kiirkorras kotike, nööbiks fimo savist vidin.
mailis969 posted @ 08:50 - Link - kommentaarid (4)
13 Mai 2010
Järjekordselt pean oma sõnu sööma.Just selle nurga alt, et lubasin köitmisega hetkeks pausi panna.Kuid mis teha, meil tuleb GLÄMMILAAT ja tütar tahab ka oma panuse anda.Seega vehkisin nagu hull kõrvakaid nn.Hello Kitty stiilis ja märkmikuid. Tuleb vist unetu öö, sest ega paari asjaga pole mõtet müüma minna,tütar tahab raha koguda ja osta endale roti ja juuksesalke tahab ka. Kuna meil niisama ikka rahaga ei priisata ja kõikidele soovidele ei saa ka vastu tulla, on selline varjant kõige sobivam, et osa saadud tulust läheb rotifondi.Selleks peab ta muidugi ka hea laps olema ja tunnistus korras.

mailis969 posted @ 14:19 - Link - kommentaarid (3)
11 Mai 2010
Saingi lõpuks oma helmelaadungi kätte ja seega on köitmisel hetkeks ots peal (kui kauaks muidugi...minu kärsitust arvestades )Täna valmisid kolm komplekti juuksekaunistusi. Kammid ja juukseehted, mis tagant veniva kena punutud kummiga. Nii palju ideid kuid ei jõua kõigele järele, peab vist öösel aega juurde näpistama.

mailis969 posted @ 11:44 - Link - kommentaarid (3)
08 Mai 2010
Täna on superilm,ikkagi 27 kraadi sooja. Viskasin tegemised nurka ja perega jalutama, hinge küll kriipisid tegemata tööd kuid ega siis sellist ilma igapäev võtta pole. Lõpuks ilm pöördus ja saime tunda nii hoovihma kui kõuekõminat. Põnn aga väsis nii ära, et ei seganud teda ei vihmapiisad ega äike.
mailis969 posted @ 14:14 - Link - kommentaarid (4)
07 Mai 2010
Ikka veel köitmislainel. Ootan oma tellitud helmelaadungit, et saaks ka veidi helmeid lükkida, paljud tellitud tööd ootavad teostamist. Veidi häbigi juba kuid vahel ei lähe nii nagu tahaks, no kuidagi ei lähe. Kui ikka ei ole sellel lainel ei tule ka midagi välja, sedasi on lihtsam see kõik korraks kõrvale lükata ja oodata inspiratsiooni. Täna hommikul oli mul tore äratus. Siis kui meil issi tööle ära läheb üritan mina veel veidi tukkuda ,senikaua mängib põnn oma leludega ja lällab niisama omaette. Seekord jäin päris tugevalt unehõlma ja ärkasin selle peale, kui põnn oma jääkülma varba mulle nabaauku lükkas . Olin kui välgust üleval, ehmatasin ikka täiega, niiii ebameeldiv tunne oli, põnnil muidugi nalja nabani, kõkutas tükk aega ja seepeale puristas ennast korralikult täis kah veel
mailis969 posted @ 09:08 - Link - kommentaarid (4)
05 Mai 2010
Täna tuli tütar minu juurde ja teatas pettunud häälel, et tervele külale teed aga oma laps on ilma. Seega meisterdasin ühe märkmiku oma tibule. Tüdrukutel ju küllalt asju mida kirja panna ja sõbrantside ees on vaja ka natuke eputada.
mailis969 posted @ 18:27 - Link - kommentaarid (1)
04 Mai 2010
Täna valmis ühele pisipoisile esimeste mälestuste album, kuhu taheti vahele valgeid lehti kirjutamiseks kui ka kollaseid tugevamaid fotode kleepimiseks. Albumi kujundus tehti mulle lihtsaks, sest soov oli peaaegu sama välimus mis minu esimene albumgi.

Tore on kuulda, kuidas inimesed käivad erinevatel koosviibimistel ja omandavad uusi tehnikaid ja ammutavad teadmisi. Ja siis mõtlen kadedusega miks pean mina elama sellises väikeses kohas kus EI TOIMU MIDAGI.Kõik minu tuttavad on käsitööga sama palju seotud kui siga ja kägu. Kellegiga pole rääkida, et kuidas sina seda teed ja nõu küsimisest ei maksa üldse rääkidagi. Oma käsitööpisiku sain vanaemalt, kuid tema on juba 86 ja põhimõtteliselt pime. Vahel leian vanaema heldinult oma toas lõngakerasid silitamas, tema oli see, kes kudus kõigile laste- ja lastelastele ninaotsast varbaotsteni sukad-sokid ja kui ma oma toas vannun ja jälle midagi üles harutan, on ta nukker, et ei suuda mind aidata ja nõu anda.
Sõbrantid vaatavad mind kui ilmaimet, mida sa jändad selle pudiga. (minu poole tulles peab sageli "karkudega "toast üle hüppama, sest ühes otsas on õmblustöökoda, teises savi ja helmed, kolmanda nurga on hõivanud minu hoiunurk "pudiga"...kuid samas meeldib kõigile saada käsitööna valminud kingitusi ja ohh seda ahhetamist. Kuid teiselt poolt ei soovi keegi neist minuga ühineda ja koos midagi vahvat teha-õppida.
Ei ole ka lihtne väikese põnniga teise maakonda reisida ja koosviibimistest-kursustest osa võtta. Kui kodukohas saaksin põnni paariks tunniks mehe kaela sokutada siis kaugemale rännak oleks pea võimatu. Põlvakatel on tore kamp, võiks hoopis sinna kolida Keegi võiks Räpinasse tulla ja midagi vahvat korraldada, on nii palju asju mida tahaksin õppida. Heegeldamine on täiesti must maa minu jaoks, samuti tahaks õppida erinevaid käsitöötehnikaid, küünlad, vööd jne. Ohh KÕIKE TAHAKS, unistada on hea, kuid kui see edasi ei vii on KURB. Oh ,lähen
mailis969 posted @ 06:44 - Link - kommentaarid (9)
03 Mai 2010
Ühele preilile valmis ka punastes toonides joonistusraamat

Vanemale tütrele oli vaja jänkukostüümi koolietenduse tarvis. Käisin ka kaubanduses otsimas kuid tõdesin,et ise teha tuleb odavam ja ka ilusam. Ise jäin rahule ja ka tütrele meeldis hullupööra.
mailis969 posted @ 12:30 - Link - kommentaarid (3)
02 Mai 2010
Tänane päev möödub õmblemise tähe all. Avastasin, et ka minu "sõber" vajab veidi uuendust ja tuunimist. Valmis saigi selline armas kate "sõbrale" Oligi teine selline nukker ja õnnetu vanas kuues. Eks me kõik tahame kevadel kenamad välja näha.

Valmisid kaks tellitud juuksekaunistust. Põhiliselt teengi selliseid kahe poolega juukseklambreid, a la Evita Peroni stiilis.

mailis969 posted @ 05:56 - Link - kommentaarid (4)