Põnniemme katsetused
Põnniemme katsetused
Minust
Vanus: 34
Elukoht: Räpina
Tähtkuju: vähk
Lühitutvustus
Viimasel tegelen vaid köitmisega, samuti ahmin endasse uusi ideid ja püüan järgemööda neid ka realiseerida. Üleüldse ei oska ma heegeldada kuigi himu on suur,seetõttu käin ja imetlen teiste töid.
Mulle meeldib...
Oma imearmas pere-kaks last, vanem tütar ja pisike pesamuna, Põnn. Armastan raffaello komme ja nummisi nipsasjakesi,lisandiks peoga sitse-satse,lilli ja liblikaid. Jumaldan vihmasabina heli aknaklaasil, uue raamatu lõhna,sügisesi värvilisi lehti ja hommikukohvi. Lemmikvärvideks roosa ja punane.
Igal hetkel põletaks aroomiküünlaid ning maiustaks šokolaadiga, maiasmokk- nagu ma olen.
Lemmiklilledeks on suured valged roosid- nende nägemine võtab põlved nõrgaks.
Ja külalisi armastan.Kes ootamatult sisse hüppavad ja kohvi-kooki nõuavad.
Ei meeldi...
Vihkan ükskõiksust ja selja taga susserdamist. Ei meeldi inimesed kes ainult kritiseerivad ja kiruvad kuid midagi ei tee, et paremaks läheks.
Ja need inimesed kes elavad rohkem teiste elu ja toituvad lähedaste ebaõnnest- minge seenele!
Arhiiv
Viimased postitused
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Projektid, milles osalen
Loen...
Raamatute lugemiseks pole enam mahti. Küll aga soetan igal võimalusel endale uusi koka- ja aiandusraamatuid ja väljaandeid. Samuti meeldivad lasteraamatud- lõbusad lookesed ja ilmekad illustratsioonid.
Kuulan...
Kuulan kõike, pisut siit-sealt. Eriliseks lemmikuks on Urmas Alenderi sügavamõttelised laulud.
Filmid...
Meeldivad õudukad, kuigi üksi ei meeldi vaadata. Siis on hea mehele kaissu pugeda ja hirmust kiljatada:)
Käin piilumas


Külastusi
Visits

29 Detsember 2010
Kiirel ajal valmis ka veel üks album. Selline rahulikult roheline ja lihtne, aksendiks valged kallad .
Kel soovi, jõuab veel üleeelmise postituse loosirattasse, mil läheb lukku 31 detsembril, kell 24.00.


Kaunist aastavahetuse lõppu kõigile !
mailis969 posted @ 11:23 - Link - kommentaarid (3)
27 Detsember 2010
Meil käis jõuluvana ka Karamellil ! Kuid kassi ei huvitanudki paki sisu, mis oli kõike head ja paremat täis vaid hoopiski punane kinkekarp. Karamell puges karpi ja keeldus sealt lahkumast, pani käpaga ja saba vehkides seal ta siis uinuski, kuni hommikuni ! VOT !

mailis969 posted @ 17:41 - Link - kommentaarid (8)
26 Detsember 2010
Vana-aasta loos !

Kallid isetegijad, tahaksin teiega jagada oma jõulurõõmu ning kinkida ühele oma blogi külastajale, kellele meeldivad minu tehtud fotoalbumid ühe kena pesa kallitele fotodele. Fotoalbumis 10 musta lehte, vahelehtedeks kalka fotode kaitseks, mahutab ligikaudu 30 fotot. Kujundus niii minulik, pitsi ja lillekesi, selline romantilise alatooniga. Kel soovi saada sellise fotopesa omanikuks jätke oma kommentaar, loos läheb lukku reedel, 31 detsembril, kell 24.00
Head loosiõnne !mailis969 posted @ 12:08 - Link - kommentaarid (66)
24 Detsember 2010
Veel viimased pildid ennem kui kingitused kingikotti vupsavad. Kallid mehe vanemad saavad kingituseks albumi, milles pildid kõigist parimatest fotosessioonil käidud fotodest. Kõigepealt kõhubeebi, siis põnn kolmenädalaselt ja pooleaastaselt. Lõpukaanele sai tehtud põnni jala ja käejäljed, need siis aastaselt. Pakitud helesinisesse siidipaberisse ja lumehelvestega kaunistatud karpi.

Teile aga kallid isetegijad kauneid jõule !

mailis969 posted @ 09:30 - Link - kommentaarid (9)
23 Detsember 2010
Veidike jõulutegemisi. Pooli asju ei saagi näidata, sest paljud minu tuttavad käivad blogi piilumas ja siis oleks üllatus rikutud. Aga põnni prutale ,Annegretile sai kingitud selline armas jõulususs,kuhu agarad päkapikud käivad kommi toomas.

Kallis ämm tellis tuttavale kingituseks koti.
Ning kallile sõbranjele meisterdasin esimest korda salfrätitehnikas riidepuud. Roosiõied ilusasti reas ja roosa lips annab veidi romantilist hõngu asjale juurde.

mailis969 posted @ 11:33 - Link - kommentaarid (1)
15 Detsember 2010
Talveloosi tulemused !
Palju õnne Lõvimemm !
Suhtleme privas edasi.
Kõigile teistele aga teadmiseks, et jõulude paiku tasub minu blogi piiluma tulla, sest siis läheb loosi....... kaunis fotoalbum ! Just minule omases stiilis ja ilus.
mailis969 posted @ 17:10 - Link - kommentaarid (2)
14 Detsember 2010Mina tegin jõulurõõmu Isabelile. Tema blogi vaadates tõdesin, et oma kudumisoskustega löögile ma ei pääse. Pidin midagi muud välja mõtlema. Kõigepealt valisin oma jõulurõõmu pakile värvi. Ei läinud seda teed, et valida punane või roheline, hoopiski sinise kasuks otsustasin. Kuna Isabeli blogis ei leidnud ma vilditud asju otsustasingi ehtekarbi kasuks. Sai teine selline valge-helesinise kooslus, lumehelbe mustri nõelviltisin ja ääristasin pärliridadega.
No kus siis mina nõelapatjadest üle saan, kindlasti mitte. Ja ka Isabelil on minu nõelapadjale kindlasti kohta, sisse sokutasin talviselt siniseid ja lumiselt valgeid nööpe...igaks juhuks. Ka seal leidis koha üks helesinine vilditud lumehelbeke.
Sellel aastal sai päris palju ise jõuluehteid meisterdatud. Seega leidis üks kena komplekt ka koha Isabeli jõulurõõmus. Kasutatud penoplastist palle, palju pärleid, litreid ja nööpnõelu. Pakitud talvisesse karbikesse, igaüks oma pesas. Ka kaardikesele sai peale kuuseke, ispiratsiooniks jõulupallikeste karbi kaanepealne,kus kolm kena litrites kuusekest.
Selline ta saigi. Ja kes arvab, et see kõik ei mahu kahele peopesale ära siis eksib. Mul on suured käed.Kaunist jõulurõõmu kõigile isetegijatele !
Kel soovi jõuab veel üle- eelmise postituse loosirattasse, mis läheb kinni kell kaheksa !
mailis969 posted @ 15:08 - Link - kommentaarid (11)
Põnnadi-põnn !

Kuhu kaob aeg..ja miks nii kiirelt. Meie põnn sai täna hommikul aastaseks. Alles oli ta niiiii väike, nüüd juba vudib eest minema ja vaidleb häälekalt vastu, seisab oma õiguste eest . Olen lihtsalt väga õnnelik !mailis969 posted @ 07:53 - Link - kommentaarid (6)
12 Detsember 2010
Talveloos, talveloos !

Mõtlesin, et selle ilusa ja lumise advendi puhul tahaks kinkida ära ühe lõbusa nõelapadja...ja magusa ! Idee kusagilt netisügavustest, kasutatud laste söögipurki Salvesti oma, valge mütsike märgvilditud,natuke pitsi ja voilaa...ja muidugi peotäis magusat ka ,ega selle käsitöö tegemise juures on vaja ju veidike särtsu ka !Teie aga võite hiljem sees hoida nööpe, nõelu või midagi muud. Selline talvise välimusega näelapadi ja kindlasti on neid, kellel veel see puudub, nõelapatju pole ju isetegijatel kunagi ülearu. Nii, et kel soovi jätke oma kommentaar ja teisipäeva õhtul kell kaheksa läheb loos lukku. Kaunist ja lumist talve jätku !


mailis969 posted @ 10:38 - Link - kommentaarid (16)
Kaunist kolmandat adventi kõigile isetegijatele !


Telliti kiirkorras kolm fotoalbumit lasteaiakasvatajatele jõulukingitusteks.Laps ruttu ämma juurde hoiule (hea, et on ikka kuhu viia kui vaja )sest ega põnn ei lase mul muidu tegutseda, ripub jala küljes ja muudkui sülle. Vaatasin oma varud üle ja valmis nad saidki. Jälle minule omases stiilis.


mailis969 posted @ 09:41 - Link - kommentaarid (4)
10 Detsember 2010
Telliti märkmik meesterahvale,kes on huvitatud ajaloost ja vanadest müntidest. Midagi robustsemat, isiklikku, mitte niivõrd kaubanduslikku. Märksõnadeks must nahk, mündid, järjehoidja, vanaaegse välimusega paber jne.Formaadiks A5, sees 80 lehte. Paberi otsimisega oli küllaltki tegemist kuid mind aitas välja muidugi kohalik Räpina Paberivabrik, kust sain soetatud sellist veidike ökolikku käsitööpaberit.Märkmik sai mässitud musta siidipaberisse ja kinkekarbi kujundus on inspireeritud märkmiku välimusest.
Eriliseks väljakutseks sai sellistes kohutavates valgusoludes musta asja pildistada, no lausvõimatu on piltidega asja olemust edasi anda, kuid loodan, et tellija jääb rahule....muidu lubas oma mees asjale käpa peale panna, tal ka kohe vaja.

mailis969 posted @ 10:19 - Link - kommentaarid (9)
06 Detsember 2010


Minu jõulurõõm on kohal !

Alustan kohe algusest. Hommikul ärgates pidin jälle tõdema, et ega tänagi päike oma lahkust näita ja oma päikesekiiri meie hoovile saada. Otsustasin oma paki pildid siiski ära teha ja kingituse täna teele saata, mis siis, et piltide kvaliteet alla poole arvestust. Kuid kujutasin oma vaimusilmas ette oma pakisaajat ja tema ootusärevust ning tõdesin teistkortselt, et ega isegi ei taha just viimasena pakki kätte saada, ootaja aeg ju poole pikem. Panin põnni tudule, valmistasin suure kruusitäie kohvi, piparkoogid kõrvale näksimiseks ja hakkasin elutoas oma pakikest kokku panema ja pakkima. Ümisesin omaette aisakell...aisakell kui ....postiauto meie värava ees peatus. JÄLLE ARVED...pomisesin..ega muud esmaspäeval tule, Maaleht ju neljapäeval ja Pere Kodu ka juba käes..Kuid võta näpust,postiljon sammus aga postkastist mööda ja süles... suur kast ! Murdosa sekundist mõtlesin, et omast arust küll pakki ei oota kui turtsatas pähe, ET SEE ONGI MINU PAKK, MINU JÕULURÕÕM SAABUS !
Kingitus kaunilt ja jõuludekohaselt pakitud, suur kast, mmmmm siin peab küll midagi head olema. Ja oligi.


KULLAKALLIS OSSU59 !
Suured, suured ja siirad tänud vahva ja südamliku paki eest !


No kindlasti tahate ka teie näha, mida toredat mulle päkapikk ossu59 saatis.
Terve pakkImearmas kaardikeVahva jõulutaat koos minu lemmikute raffaello kommidega, mmmmmNing super armas padi,mis sobib ideaalselt minu voodit kaunistama !mailis969 posted @ 12:25 - Link - kommentaarid (7)
04 Detsember 2010
Telliti pulma-aastapäevaks fotoalbum koos kinkekarbiga. Värvitooniks kahvatu oranž, kaetud sametise riidega. Sees 20 musta lehte koos fotot kaitsva kalkalehega. Kaunistuseks kahvatulillad kallaõied, vilditud süda ja pitsi.
mailis969 posted @ 13:34 - Link - kommentaarid (7)
02 Detsember 2010
Lumist neljapäeva hommikut kõigile !
Täna pilti ei tule..
Lahendan hoopiski ühe vana võla. Paar postitust tagasi küsiti minult, kas Räpina Paberivabrikust saab ka kohapealt osta papijääke ja muud paberit. Sain teada, et saab küll. (vähemalt mulle nii väideti )Tuleb minna vaid müügisekretäri juurde ja oma mure ära kurta. Võtan ka ise selle tee järgmine nädal ette, papp on poes ikka kallis ja seda kulub minul kui albumite ja märkmikute tegijal ikka kuhjaga ära, ikka hea kui odavamalt saab. Päikest !
mailis969 posted @ 06:04 - Link - kommentaarid (1)