Ly nokitseb
Ly nokitseb
Asjad, mida oskan teha.
28 Oktoober 2011
Album

Juba pikemat aega tahtsin selgeks saada "coptic binding" köitmise tehnikat. Nüüd siis sain seda esimest korda proovida. Mulle väga meeldis, lihtne ja kiire ja mulle meeldib ka väga välimus. Kaan on kaunistatud riidega, millele on peale kleebitud templitega tehtud pildid.

Potsu25 posted @ 10:52 - Link - kommentaarid (3)
24 Oktoober 2011
Kõrvarõngad

Kunagi ammu nägin selliseid kõrvarõngaid. Mulle hakkasid need kohe väga meeldima. Niisiis otsustasin ka endale teha. Iseenesest ju pole kuigi keeruline tegevus. Mis aga osutus väga keeruliseks oli inglile tiibade saamine. Niisiis pidin oma korvarõngaid pea pool aastast ootama.

Potsu25 posted @ 09:36 - Link - kommentaarid
18 Oktoober 2011
Kaart

Sai natuke nokitsetud ja siin on tulemus. Ei oska siia mingit õpetust lisada. Kasutasin pappi, paberit, templeid, templivärve ja muud.Potsu25 posted @ 12:02 - Link - kommentaarid (3)
11 Oktoober 2011
Padi

Kuna esimene triibu mul võistlusele ei sobinud siis on see katse number kaks. Suurema tüdruku jaoks otsustasin teha päevateki ja sinna juurde hulga patju. Üks nendest patjadest on siis siin.Õpetus

1. Kõigepealt lõikasin välja sobivas suuruses riidest ribad (5 cm)
2. Õmblesin need ribad kokku
3. Lõikasin välja vatiinist ja riidest padja suuruse tüki
4. Õmblesin ribadest tüki vatiinile nii et iga õmbluse juurest läheb keskelt läbi looklev õmblus
5. Õmblesin padja servad kokku
6. Õmblesin külge trukid ja nende peale kaunistuseks roosad nööbid.
Potsu25 posted @ 09:36 - Link - kommentaarid (5)
Järjehoidja

Jällegi üks tore vidin, mida õppisin tegema ringis. Iseenesest armastan lugeda ka ja neid asjandusi nagu oleks lausa vaja aga kahjuks on laste ja töö kõrvalt lugemiseks aega liiga vähe.Õpetus

Järjehoidja on kokku kleebitud kahest kartongi tükist. Kaunistatud templiga ja värvitud pliiatsitega. Lõpuks on tehtud auk ja pandud neet ning pael. Nurka käiv järjehoidja aluseks on ümbriku nurk, mille kaunistasin samuti nagu teise järjehoidja.
Potsu25 posted @ 09:29 - Link - kommentaarid (1)
07 Oktoober 2011
Riidest pross

Õppisime seda ilusat prossi tegema ringis. Pole küll ise väga selliste vidinate kandja, kuid vahel võiks isegi seda kasutada.

Õpetus

Prossi tegemiseks on vaja erinevaid paelu, riiet, haaknõela, nööpi, nõela ja niiti. Lõikad riidest ringi (oleneb, kui suurt prossi soovid) ning seejärel voldid erinevatest paeltest ribad ja õmbled need kokku. Seda võib teha käsitsi või õmblusmasinaga. Seejätel alustades ringi välisküljest hakkad neid kihte riidele õmblema. Kõige lõpuks, südamikuks, paned kas nööbi või helmeid. Seejärel lõikad riidest veel ühe ringi ja õmbled tagumisele küljele, kuhu kinnitada ka haaknõela. Riie võiks olla selline, mis ei hargne, näiteks fliis või vilt.

Potsu25 posted @ 09:24 - Link - kommentaarid (4)
104991 visitors