Ly nokitseb
Ly nokitseb
Asjad, mida oskan teha.
21 Oktoober 2010
Postkaart

Meil algas jällegi käsitööring ja esimese asjana õppisime tegema kaarte. Tehtud on need templitega ja erinevate paberitega (lilleline muster on tehtud paberipressiga või kuidas seda nimetatakse).Potsu25 posted @ 07:58 - Link - kommentaarid (2)
Valge kaelakee ja kõrvarõngad

Selline lihtne ja kiiresti tehtav kaelakee klaaspärlitest.

Potsu25 posted @ 07:53 - Link - kommentaarid (1)
05 Oktoober 2010
Päeva lugeja

Selline mõte tuli mul siis, kui laps pidevalt küsis, et mitu ööd ta peab veel magama (ootas siis mingit sündmust). Põhimõte on selles, et loen ära ööd, mis tal on jäänud magada teatud sündmuse ootamiseks ja panen nii palju numbreid. Igal õhtul võib ta ühe numbri ära võtta. Nüüd loeb ta ise igal õhtul numbrid kokku ja pärimine on jäänud ära. Ta saab ise vaadata, et kuna oodatud päev tuleb.
Numbrid käivad ära krõpsuga ja need saab panna ülevalt avast sisse.

Potsu25 posted @ 18:10 - Link - kommentaarid (9)
Karastav kingitus

Potsu25 posted @ 18:04 - Link - kommentaarid
04 Oktoober 2010
Värviline käevõru

Väikene vidin, mis nõudis kõvasti nokitsemist. Kuigi kui asja käppa saad ja aega on siis läheb meisterdamine päris ladusalt.Õpetus

Potsu25 posted @ 11:32 - Link - kommentaarid
Trumm

Nägin trummi tegemist televiisorist ja loomulikult oli vaja ise kohe järele proovida. Siin ta ongi ja teeb kohe päris trummi häält ka.Õpetus

Trummi valmistamiseks läheb vaja:
1. potti, millest trumm teha - mul oli savist lillepott
2. jõupaberit
3. tärklise ja vee segu (vanaaja tapeediliim)
4. kaunistusi

Kaunista pott endale meelepäraste vahenditega. Valmista liimisegu ning lase sellel jahtuda. Lõika jõupaberist 3 ühesuurust ringi, mis oleksid suuremad ja ulatuksid poti servadest üle. Mätsi kätega üks paberitest liimiga kokku ja aseta potile ning silu ääred kinni. Tee samamoodi ka teste kihtidega. Lase trummil kuivada. Kuivades tõmbub paber trimmi ja trumm ongi valmis.
Potsu25 posted @ 11:27 - Link - kommentaarid (2)
104993 visitors