anu blogi
About Me
Age: 27
Location: Rootsi
Zodiac Sign: sõnn
Likes

Dislikes

Link
Minu ehted Rootsis

Quote

Archive
Viimased postitused
Oktoober 2014
Oktoober 2013
September 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Märts 2012
September 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

anu blogi
ehted ja õmblustööd
13 Oktoober 2014
Ja ongi terve aasta...

...ja veel mõned päevad viimasest postitusest. Ei kurvasta üldse, et pole jõudnud siia pilte ja juttu lisama tulla.

Miks ma kirjutanud pole? Kas pole käsitööd teinud? Oh ei...ilma selleta ei oskaks ma elada. Aga möödunud aastal, umbes samal ajal hakkas mul hästi paha. No kogu aeg oli paha- hommikust õhtuni oli jube paha. Ja sedasi oli mul paha umbes jaanuari kuuni. Siis tulid muud hädad paariks kuuks ja kui need olid möödas siis tuli mure. Püüdsin murega toime tulla aga see ei õnnestunud hästi. Inimesed minu ümber olid ka mures. Küsite miks ma mures olin? Aga sellepärast et südapaha põhjustaja ei suvatsenud end kõhus peaseisu keerata. Proovisin kõike, arstid ka proovisid kõike. Aga miski ei aidanud. Tema ei tahtnud end ringi keerata ja ei keeranudki. Niisiis minu kõige suurem isetegemine sel aastal oli tuharseisus tütre sünnitamine (ei, ma ei tahtnud keisrit ja ükski arst seda mulle ka ei soovitanud...)
6.juunil 2014 sain oma murest lahti...asendus see rõõmuga
Foto NAGI's: IMG_5498

Kui mu Rõõmu sünnist natuke aega möödus, hakkasin jälle õmblema. Kõige pisemale olen muuhulgas õmmelnud sellised riided:
Foto NAGI's: P9250001
Foto NAGI's: P9260018
Foto NAGI's: P9260019
Foto NAGI's: P9260022

Ka vanemad lapsed on väga õnnelikud väikese õe üle. Nendele õmblen ka. Üldiselt teengi järjekorras suur õde-väike õde- vend...sest tüdrukute rõivastele kasutan tihti sama materjali ja siis pole vaja masinatel vahepeal niiti vahetada. Paraku olen vahepeal arvutit vahetanud ja seepärast suurte laste riietest mul palju pilte esitleda pole. Aga parimad palad on siin:
Tütrele kevadel valminud teksamantel ja müts-
Foto NAGI's: P4290014
Foto NAGI's: P4290017
Foto NAGI's: P5010022

Ja pojale täna valminud dressipluus:
Foto NAGI's: PA060006
Foto NAGI's: PA060008

Tegelikult olen õmmelnud palju rohkem, lihtsalt pildid on kuskil....ma ei teagi täpselt. Jääb vaid loota, et postitan uut natuke sagedamini kui kord aastas.

Päikest isetegijad!
anukuusm posted @ 17:02 - Link - kommentaarid (4)

02 Oktoober 2013
Ilmad on külmad!

Ja see oleks nüüd siis see kudumise aeg. Või õigemini peaksid juba sallid-kindad selleks ajaks valmis olema. Ma ei ole kunagi eriline kuduja olnud, sokkidega saan nüüd juba hakkama aga teen seda ikka siis kui väga vaja, mitte nautimiseks või nii... Külmade saabumise puhul sai natuke kappides tuulatud ja lastele talveriideid selga proovitud, et näha mis veel läheb ja mis on väikeseks jäänud ja selle tulemusel selgus, et tütrele on vaja uut talvejopet. Käisime poes vajalikku asja ostmas ning seal jäi lapsele silma jopega sobiv kaelus- selline ühelt poolt värviline ja teiselt poolt fliisist ja kaela tagant krõpsuga kinnituv. Igati vajalik asi aga ma ei tahtnud kuidagi selle eest rohkem kui 6 eurot välja käia. Tundus just selline paras 10 minuti töö ise ära teha. Vaatasin seda vidinat siis igast küljest ja tegin kodus samasuguse. Ilusa lilla, et sobiks uue jopega ka...
Foto NAGI's: kaelus 002
Foto NAGI's: kaelus2 001
Foto NAGI's: kaelus2 002

Siis kui mu õmblusmasin katki läks, oli mul parasjagu üks töö pooleli. Nimelt hakkasin lisaks lipukestele mis lastetoa seina kaunistavad, sinna veel nende nimesilte tegema. Voodi kohale. Et ikka teaks kus on kelle voodi. Need tulid välja sellised:
Foto NAGI's: madli 003
Foto NAGI's: mait 001
Enne kui need seinale saavad, on sinna üles serva sisse veel väikest plekiriba vaja. Et kenasti vormis seisaks. Seda nüüd ootan, et mees töölt tulles tooks
Nimede tegemiseks sai kasutada pisikesi lapitööjääke ja üks vana teksapüksisäär. Taga on tugev puuvillane kangas.

Värvilist sügist!
anukuusm posted @ 08:18 - Link - kommentaarid (4)

27 September 2013
Kui neid postitusi tulema hakkab....

....siis tuleb kohe nagu seeni peale vihma. Aga meil sajabki juba terve päev ja selline ilm annab võimaluse käsitööd teha.
Tegin lapse uneajal ühe ehtekomplekti ja sain oma uued sõbrad kätte!

Foto NAGI's: inglitiivad 002
Foto NAGI's: inglitiivad 003

Foto NAGI's: massinad 001
Foto NAGI's: massinad 002
anukuusm posted @ 19:36 - Link - kommentaarid (1)

Pisike lisa minu eelmisele postitusele!

Kui keegi soovib särgimeistri kontakte, siis võib lahkelt mulle privaatse kirja saata!

Päikest!
anukuusm posted @ 13:31 - Link - kommentaarid

Ei taha jälle....

....alustada sõnadega, et pole niiiii ammu siia kirjutanud. Aga peab. Sest väga kaua on möödas viimasest postitusest.
Sellegipoolest olen vahepeal palju teinud ka! Ehete tegemine on jätkuvalt päevakorras. Viimasel ajal on mulle südamelähedaseks saanud paelast roosid ja neid ma teen oma ehete jaoks ise. Siin väikeses Rootsi linnakeses on aga paela raske saada....ja käsitööpoodideski pole alati sobivat. Seega peab Eestist ikka tellima Ehtematerjali olen alles nüüd hakanud kohapealt ostma. Siin siis paar näidet hiljuti valminud komplektidest:

Foto NAGI's: roosid 001

Foto NAGI's: p2 002

Üks õnneliku lõpuga kurb lugu on mul ka. Juba pikemat aega plaanisin oma õmblusmasinale katet. See idee oli mul juba tõesti paar aastat vana ja lõpuks mõni nädal tagasi ma end kokku võtsin ja katte valmis õmblesin. Kate sai selline:

Foto NAGI's: masinamüts 002
Foto NAGI's: masinamüts 005

Kummalgi pool küljel on taskud ja kattel on küllaltki paks ja tugev vooder, et see ilusti vormi hoiaks. Jäin oma loominguga rahule....aga...
....tegelikult ma teadsin küll, et masin on juba väsinud. Ostsin küll selle aastaid tagasi uuena ja olen seda kenasti hoidnud ja hooldada lasknud aga paraku ei ole see mõeldud nii ränga töö jaoks. Kõik need tohutult paksust materjalist kotid ja tekid ja mis kõik veel...Aimasin juba ammu, et varsti mu sõber oma töölepingu lõpetab ja kahjuks just nüüd, kui ta omale kauaoodatud katte sai, see juhtuski. Lausa nutma ajas. Oli see vist selle nädala teisipäev....no mis seal ikka. Täna saabuvad postiga minu uued sõbrad. Singer Heavy Duty õmblusmasin ja overlok (sest kes teab mitmendal ringil olnud vana overlok on juba ammu toanurgas tolmu kogumas...). Luban, et neile teen katted varem kui 7 aasta pärast. Aga ega vanake ka päris kasutuseta ei jää. Niipalju tast ikka asja on, et enam-vähem õmbleb sirget õmblust....ja mul on üks väike tütar, kes on vägagi huvitatud sellest masinast. Nii, et natuke putitame seda ja jääb lapsele esimeseks õmblusmasinaks. Pealegi, kui vanaema külas käis tõi ta Eestist nukuriiete õmblemise kohta vahva raamatu!

Lastega koos sai mõne nädala eest teostatud lastetoa seina rõõmsamaks muutmise projekt.
Foto NAGI's: lipud 004

Ja natuke pean end võõraste sulgedega ehtima. Nimelt teeb mu täditütar väga ilusaid särke. Tavaline ühevärviline särk saab tekstiilivärvide abil täiesti uue välimuse. Siin on minu särk:
Foto NAGI's: pluusid 015
Foto NAGI's: pluusid 016

Ilusat sügist nobenäpud ja niisama lugejad!
anukuusm posted @ 07:25 - Link - kommentaarid (2)

01 Veebruar 2013

Pildipostitus ehetest mis hiljuti valmisid.

Käeehe eelmises postituses esitletud kõrvarõngaste juurde:
Foto NAGI's: eh2 003

Foto NAGI's: eht3 001

Foto NAGI's: eht3 003

Foto NAGI's: P1140002

Foto NAGI's: P1140003

Foto NAGI's: et6 001

Foto NAGI's: et6 003

Eelpainutatud traadil käevõru suure lillega.

Foto NAGI's: et7 001

Foto NAGI's: et7 002

Foto NAGI's: et7 004

Võin julgelt öelda, et hetkel olen käeehete lainel ja mida romantilisemad ja lillelisemad, seda parem
....Ega kevadki enam ju kaugel pole...
anukuusm posted @ 12:49 - Link - kommentaarid (5)

12 Jaanuar 2013

Tegelikult....

...on nii, et kui oled sõrme andnud, ega siis seda enam tagasi ei saa, läheb ikka käsi järgi. Kuigi ma arvasin, et ehete tegemine enam edaspidi minu toimetuste hulka ei kuulu- ma eksisin. Ei saa ikka loobuda. Jõuludeks tehtud ämblikuehted motiveerisid taas asjaga tõsisemalt tegelema hakkama ja siin on mõned näited tulemustest:

Foto NAGI's: uus2

Foto NAGI's: ehted 001

Foto NAGI's: ehted 002

Foto NAGI's: roosid 002

Lähiajal on lisa oodata.
anukuusm posted @ 21:11 - Link - kommentaarid (2)

27 Detsember 2012
Oi kuidas ei ole mahti pikka juttu kirjutada, aga tegemisi on nii palju olnud, et on lausa kohustuslik pildimaterjali jagada.

1. Saime juba suvel omale diivani. Tasuta. Sellel on sees suur voodi, täitsa uue madratsiga. Diivani seljatoe padjad see eest olid väga väga kulunud, lausa augulised. Kasutasin ära nende täidise, mis oli ilus ja valge ning tegin uued seljatoe padjad, kahe asemel 4. Istmepatjadele tegin katted. Kangast ja oskusi oleks juurde vaja, et "raamil" ka kate ära vahetada. Kiiret sellega siiski pole, uuest kattest olekski ehk natuke kahju kui lapsed ja koer sellele liiga teeks. Diivan on supersuur ja megamugav ning tulemus ka päris ilus minu silmis. Pildil enne ja pärast.

Foto NAGI's: enne ja pärast

Suuremale lapsele tegin detsembri alguseks advendikalendri. Kuusel oli kenasti 24 sokki, pakki, kotti.Pildid räägivad enda eest.
Foto NAGI's: kalendar 001 - koopia
Foto NAGI's: kalendar 003 - koopia
Foto NAGI's: kalendar 004

Jõuluvana kotti läks ka üks ehtekomplekt. Peategelaseks ehetes oli ämblik. Kingituse sai firmaomanik, kelle firma logoks on samuti ämblik.
Foto NAGI's: ehted 008
Ehete ümber on kumera kaanega jõulukaart. Lisaks on pildil näha linikut, mille jõuludeks õmblesin ja origami tehnikas jõuluehteid kuusel. Liniku juurde kuuluvad veel taldriku alused, kuid neist pilt mõni teine kord.
Foto NAGI's: ehted 006
Koos ehetega läks kingikotti purgike šhokolaadi-vaarika marmelaadi. (Retsepti leiate toidutarest).
Foto NAGI's: koogid 007

Ja üks pildike ka kuuseehtest veidi lähemalt:
Foto NAGI's: koogid 004

Selle ehte tegemiseks voltisin ja kleepisin kokku kolm lillekest. Lille tegemise õpetus on SIIN . Sellel lehel on tohutult ideid meisterdamiseks. Ärge laske end Rootsi keelest häirida- pildimaterjal on piisav ka neile, kes keelt ei oska.

Püüan tublim olla ja kõik teised toimetused ka pildile saada. Head aasta lõppu kõigile!
anukuusm posted @ 20:01 - Link - kommentaarid (1)

30 Oktoober 2012


Plaanis oli kududa meeletu hunnik sokke. Aga ei tulnud tuhinat peale. Sellegipoolest sai sokid tütar, ja soojad tudusokid poeg. Ja ühed sokid on veel varrastel aga neid ma enam soktoobris valmis ei saa.

Minu sokid:
Foto NAGI's: sokidpuu 001

Aga kudusin veel. Kaeluse tütrele ja pojale on vest lõpetamisel.
Kaelusel on vilditud südameke, et laps teaks mispidi kaelus kaela panna tuleb.
Foto NAGI's: ouez 003

Ja siis veel üks kaadervärk, mis tegelikult on valminud jõulude ootamise tähe all. Nimelt kaartide riputamise puu. Hetkel poseerivad sellel pildid, mis pole albumisse jõudnud. Aga jõuludeks tulevad kindlasti kaardid asemele. Ma loodan.
Süsteem lihtne- riidepuule "kleit" selga, paelad külge ja hunnik pesulõkse kaunistada. Pesulõksude kaunistamiseks kasutasin triibulisi kangaid.
Foto NAGI's: sokidpuu 005
Foto NAGI's: sokidpuu 006
Foto NAGI's: sokidpuu 007

ja selline näeb välja seinal:
Foto NAGI's: seinal 001

Meil meisterdamist siin jagub hetkel. Kui jälle aega ka saan , siis blogin.
anukuusm posted @ 12:22 - Link - kommentaarid (2)

03 Oktoober 2012
NUKULE....

Tegime tütrega koostöös tema nukuvoodisse uue varustusega. Koostöö algas sooviavaldusest ja sellele järgnes kangavalimine. Kangaid valis tütar. Pidin paar korda meenutama, et pole vaja rohkem erinevaid kui ühel käel sõrmi- tema oleks pool kasti kangaid lasknud mul nukutekiks teha, kõik ju niiii ilusad. Lõpuks jäi valikusse 6 erinevat kangast:

Foto NAGI's: nukutekk 016

Salaja sokutasin selle keskmise lillelise kanga kasti tagasi ja õnneks laps seda ei märganud. Oleks ju võinud selle ka teki sisse õmmelda, aga mulle tundus, et kuidagi paljuks läheb.
Niisiis, alustasime kavandamisega:

Foto NAGI's: nukutekk 015

Mõõtu võtsime vanalt tekilt, mille mõned aastad tagasi jõuluvana koos nuku ja voodiga tõi. Voodi madrats ja padi on meie tohutute kolimiste tagajärjel kadunuks jäänud ja vana tekk on pesemisest juba luitunud ning mõned plekidki on peal, mis enam maha ei tule. Kuna mina ei oska mummulist tekki teha (välja arvatud mummulisest kangast...) siis langes otsus ruudulise teki kasuks. Ruute lugesime kokku 80! Padi pidi kindlasti olema triibuline ja madratsi otsustasime teha ühest kangast.

Foto NAGI's: nukutekk 018

Tekiservale pits ka, kuidas siis ilma pitsita saab! Palju kordi olen lapsele pakkunud, et teeme sulle teki. Ta ei taha. Nüüd tahab! Samasugust nagu nukul!

Foto NAGI's: nukutekk 024

Tekil on sees kaks kihti hästi õhukest fliisimoodi kangast, madratsil 4 kihti. Et tekk veel ilusam saaks, oli valitud puuvillaste kangaste hulgas ka tükike säravat kleidiriiet. Ise valis, hästi valis- ma poleks paremini osanudki. Ju on minu värvitaju talle külge jäänud.

Foto NAGI's: nukutekk 020

Foto NAGI's: nukutekk 026

Paar päeva tagasi tegin ka suurema portsu pajalappe. Kasutasin selleks pisikesi kangakillukesi, mis suuremate tööde jaoks ehk ei sobi. Need mis pildil on, läksid minu kööki. Teistest veel pilti ei lisa, kuna need lähevad jõuluvanale. Ja kingisaajad on blogilugejate hulgas olemas....

Foto NAGI's: pajalapid 009

Aasadeks kasutasin pisikesed pitsijäägid ja tagumisele poolele erinevad kangad, just täpselt parajad jupid olid....

Foto NAGI's: pajalapid 012

Eile said soktoobri puhul sokid ka varrastele.
Sisukaid õhtuid kõigile käsitöölistele!
anukuusm posted @ 20:03 - Link - kommentaarid (10)127688 visits