Tiinata toimetab...
Tiinata toimetab...
Mõtlesin siin, et hakkan oma käsitöö toimetamistest päevikut pidama. Eks näis, mis välja tuleb.
25 Juuni 2015
Tere!
Kudusin oma õe 50.sünnipäevaks Haapsalu salli. Lõngaks kunagi ammu Haapsalust toodud spetsiaalne lõng. Seda kulus umbes 100 grammi. Äärepitsi tegin lihtsa, lisasin vaid nupud. Muster on võetud Helga Rüütli raamatust.
Püüdsin kududa veidi kõvemini ning võtsin peenemad vardad. Käisin Haapsalu salli päevadel ja sealt meistrid soovitasid nii. Nüüd saan aru küll, et lõdvemini kududes jääb töö veidi "lörts".
Olen tulemusega rahul ning võiksin hakata Haapsalu salli ka "välja" kuduma.
Ja fotod siis ka:Ja muster lähemalt, kui töö kuivas:


tiinata posted @ 13:18 - Link - kommentaarid (3)
08 Märts 2015
Tere!
Võtsin osa koostegemisest - Õlad sooja. Selleks puhuks lõpetasinühe õlasalli oma õetütrele. Selle mustri leidsin Ravelry keskkonnast ja mustri nimeks on Calais shawl. Kududa oli väga mõnus, muster oli lihtne ning Alize lõng meeldis samuti. White Cliff mäetippe näha. Mustris oli ka märgitud, et äärepits on Eesti populaarne ja lihtne muster.
Paar fotot ka:

tiinata posted @ 08:19 - Link - kommentaarid (2)
15 Veebruar 2015
Tere!
Lõpetasin täna oma õele mõeldud mütsi. Mustrit otsisin päris kaua - õel oli selge arusaam, et soovib sellist lötakamat mütsi ning tagasihoidlikumat mustrit. Lõpuks jäin pidama Gretchen Tracy mustril Stepping Stones veebilehelt Balls to the Walls Knits.
Müts püsib hästi vormis, sest horisontaalsete nuppude all on venitatud silmused. Samas võttis nende tegemine rohkem aega.
Lõngaks on Drops Delight kahekordselt ning peenike mohäär.
tiinata posted @ 11:47 - Link - kommentaarid
01 Veebruar 2015
Tere!
Minu kaua tehtud kindad said lõpuks valmis. Mulle meeldivad kooskudumised ning Ravelry keskkonnas ühinesin grupis I make mittens disainer torirot salakudumisega. Vahepeal oli igasugust muud sebimist palju, mustrit tuli ka igal real jälgida ning jäidki kindad seisma. Nüüd lõpetasin lõpuks need ära. Pöidlad on minu meelest mustris pisut väikesed, aga muidu olen väga rahul.
Lõngaks tavaline maavillane tumehall ning drops fabel tumeroosa.


tiinata posted @ 10:12 - Link - kommentaarid
22 Jaanuar 2015
Minu "salaja" salakootud sõrmikud:

Nimelt elasin kaasa detsembrikuus siin foorumis toimuvale salakudumisele. Näpud sügelesid ka endal, kuid kuna palgatööd oli teha nii palju, siis ei julgenud end kirja panna. Muster oli väga kaunis ja kaasahaarav. Töö lausa lendas.

Kindad viis jõuluvana minu õetütrele, kes neid praegu heameelega talvel kannab.

Roheline on veidi erksam, kui siit piltidelt näha. Väga tore kudumine oli.
Aitäh mustri autorile ning kudumise eestvedajatele.
tiinata posted @ 18:37 - Link - kommentaarid (3)