katariina käsitöö
katariina käsitöö
06 Juuli 2011
Juuru kihelkonna särk pojale.

Juba sügisel võtsin pähe, et laste laulu-tantsupeoks teen oma kahele väiksemale pojale päris oma rahvariide särgid. Muidugi oleks tore teha neile kogu komplekt, aga kahjuks on nii palju muud tegemist, et seda poleks ma suutnud. Siinkohal tuleb mainida, et mulle ei meeldi ka masinaga õmmelda.
Valisin veidi erilisemad Juuru särgid, kuna tahtsin tikandeid teha. Rahvariide nõuandekoja toredate õpetajate abiga sain esimese särgi valmis juba varakevadeks. Sellest ka alljärgnevad pildid. Teine särk valmis vahetult enne pidu - need pildid saan üles vast paari päeva pärast.

Valge linase särgi tikand on püvisilmpistes "külakiri". Lisaks on varrukasuudel ka pilutikand. Õlalappidel on kaks rida sõlmpisteid. Lapid on kinnitatud tikipisteridadega. Krae on kinnitatud nööbiga, mille tegin linasest niidist.Siin aga meie aia üks roniroos - roosa-valgekirju õiega Calypso. Mitu talve ilma katmata ilusti vastu pidanud - sügisel muldan ja painutan oksad alla. No enamasti need oksad muidugi käredama pakasega on siis ka kannatada saanud, aga kevadel hakkavad kiiresti uued võrsed kasvama. Pehmema talve puhul on aga roosid kasvanud suvel 1,5-2m kõrguseks.


» annelix posted @ 11:41 - Link - kommentaarid (5)
katariina käsitöö
kui on neli last ja koer, siis natuke jääb ikka aega, et tikkida, kududa ja heegeldada:)
Vanus: 40+
Asukoht: Harjumaa
.................................................. Siin blogis olevaid fotosid ja muud sisu võib kasutada ainult blogi omaniku nõusolekul.
Blogis näidatud esemete kopeerimine müügi eesmärgil ilma blogi omaniku loata on keelatud!
Kui oled blogi omaniku töödest huvitatud või soovid midagi küsida, siis võta julgesti ühendust: anneli.tender@gmail.com
..................................................
Minu nupuke
Kood:

..................................................
.................................................. Minu link Ravelry´s
..................................................

.................................................. Minu uus blog www.katariina.eu
Arhiiv
Lingid
Blogid väljaspool Isetegijat