katariina käsitöö
katariina käsitöö
23 September 2013
Uuskasutus sõrmitud.

Need tegin vanast poolvillasest tuunikast. Tuunika vanutasin enne lõikamist muidugi pesumasinas ära.Näpupoolsetesse otstesse heegeldasin väikesed sakid ja käeseljale panin klaashelmed ritta.Vanutamisest on hea lühike õpetus Hobipunkti ideepangas.

Ise panin hiljuti pesumasinasse (40-kraadi) neli kudumit - 2 hõredakoelist ja 2 tihedakoelist. Sealhulgas oli 2 täisvillast ja teised vähemalt 70% villasisaldusega.

Tulemus: hoolimata suurest villasisaldusest ei vähenenud tihedakoeliste esemete (sokid ja kindad) mõõdud, kuid nad muutusid tihedamaks ja mõnusalt pehmeks.
Täisvillane jämedakoeline kudum kahanes märgatavalt - 36 suurusnumbrist sai 4-aastase lapse mõõt - ja muutus kõvaks-puiseks.
Poolvillane jämedakoeline muutus pehmemaks, kahanes veidike, kuid minu meelehärmiks ajas meeletus koguses villa (või villalaadset massi) välja. Muutus küll ka tihedamaks, aga ma ei ole kindel, kas julgeksin seda lõigata. Huvitav, mis juhtuks, kui seda kuumema temperatuuriga vanutada...

Aga need sõrmitud tegin tihedamakoelisest kudumist, kus villa oli vaid 50%. Sellise kudumi mõõdud kahanesid umbes ühe suurusnumbri võrra, kuid kude muutus piisavalt tihedaks.» annelix posted @ 14:03 - Link - kommentaarid (3)
katariina käsitöö
kui on neli last ja koer, siis natuke jääb ikka aega, et tikkida, kududa ja heegeldada:)
Vanus: 40+
Asukoht: Harjumaa
.................................................. Siin blogis olevaid fotosid ja muud sisu võib kasutada ainult blogi omaniku nõusolekul.
Blogis näidatud esemete kopeerimine müügi eesmärgil ilma blogi omaniku loata on keelatud!
Kui oled blogi omaniku töödest huvitatud või soovid midagi küsida, siis võta julgesti ühendust: anneli.tender@gmail.com
..................................................
Minu nupuke
Kood:

..................................................
.................................................. Minu link Ravelry´s
..................................................

.................................................. Minu uus blog www.katariina.eu
Arhiiv
Lingid
Blogid väljaspool Isetegijat