katariina käsitöö
katariina käsitöö
09 August 2013
Kootud suvekleit Juuni.

Esimene kleit, mille kudusin endale. Tütrele olen küll varem kleiti kudunud-heegeldanud, kuid mis viga alla 4-aastasele neid teha. Endale kleidi kudumine tundus suur ettevõtmine.Alustasin juuni alguses ning sama kuu lõpuks oli kleit valmis.

Esialgu võtsin eeskujuks ühe kleidi Dropsi mustrikogust, kuid ülemises osas jätkasin sakilist mustrit. Enne kaelust tegin veel mõned read ripsilisena - selline lahendus hakkas mulle endale väga meeldima ning arvan, et kui peaks veel sellise kleidi (sarnasest materjalist) tegema, siis teen ripsilist osa isegi veidi rohkem. Näiteks alustaks nendega kohe koos käeavadega.

Värvid panin järjekorda nii, nagu parajasti tuju oli. Ei jälginud mingit muud süsteemi, kui et alguses, seelikuosas on laiemad triibud ning üleval kitsamad.Käeavadega jäin ka väga rahule - teadsin, et kleidi raskus venitab need nagunii veel suuremaks, nii tegin avad esialgu lühemad, kui proovilapi järgi oleks võinud.Lõnga nime kahjuks ei tea, kuid koostises on umbes 50:50 puuvilla ja viskoosi.
Lõnga kulus veidi alla 400 grammi, igat värvi (roosa, oran˛, bee˛, lilla) ligi 100 grammi.
Vardad nr 3.

Väga mõnus, hästi langev kleit tuli. Kartsin, et palava ilmaga hakkab keha külge kleepuma või venib vormist välja (viskoosisisalduse tõttu), aga need hirmud osutusid valedeks.» annelix posted @ 09:11 - Link - kommentaarid (17)
katariina käsitöö
kui on neli last ja koer, siis natuke jääb ikka aega, et tikkida, kududa ja heegeldada:)
Vanus: 40+
Asukoht: Harjumaa
.................................................. Siin blogis olevaid fotosid ja muud sisu võib kasutada ainult blogi omaniku nõusolekul.
Blogis näidatud esemete kopeerimine müügi eesmärgil ilma blogi omaniku loata on keelatud!
Kui oled blogi omaniku töödest huvitatud või soovid midagi küsida, siis võta julgesti ühendust: anneli.tender@gmail.com
..................................................
Minu nupuke
Kood:

..................................................
.................................................. Minu link Ravelry´s
..................................................

.................................................. Minu uus blog www.katariina.eu
Arhiiv
Lingid
Blogid väljaspool Isetegijat