katariina käsitöö
katariina käsitöö
05 Veebruar 2013

Tumedast lambahallist lõngast sokid meie pere suurimale ja väikseimale.

Vahepeal läksin juba üsna seda usku, et head sokid tuleb alati kududa spets sokilõngast. Et tulevad vastupidavad ja mugavalt jalajärgi venivad sokid. Samuti ei muutu siis sokid lörtsakaks. Ning värvivalik tundub poes olevat suur ja laisale inimesele sobiv värvilise „ise mustrit moodustava“ sokilõnga valik on ehk veelgi suurem. Tundub ideaalne...

Aga ükspäev kurtis tütar õues, et varbad selliste spetsidega külmetavad. Järgmine päev ehtsate 100% villastega ei külmetanud. Samuti olen täheldanud, et need spetslõngast kootud sokid on pikal kandmisel ajanud jala higistama, just saapa sees.

Ja kuna mind ennast häirib, kui täisvillane sokk kandmisel venib ja vormituks muutub, olen hetkel seda meelt, et toas kandmiseks on hea spetssokilõngast varbasoojendajad (just nagu mu eelmise postituse kassisokid) ning saapa sees kandmiseks tuleb kududa täisvillaseid sokke.
Vist nii. Aga võib-olla on ka see arvamus muutumas, sest koolitusel tuli kududa 3-kordsest (Raasiku 8/3) lõngast tihedas koes sokid (varras nr 2). Need võiksid ju paremini vintsutustele vastu pidada...Suuremad pereisale – põhilõngaks naturaalne lambahall, triipudeks erinevad seentega värvitud lõngad, lisandiks törts valgid täpikesi.Kand – kolmnurkne kand ehk hiiu kand.
Otsakahandus spiraalne.
Silmi soonikus 22, hiljem vähendasin vist 17-ni (või oli see 18 ).Väiksemad jäävad tütrele, tulevikuks. Nende soonikumuster on inspireeritud Muhu sukkadest, kus on sageli kasutatud 3+1 või 2+1 soonikut ning lihtsat mustrit juba sooniku sees. Päris Muhu roosa mul seal ei ole, aga olemasolevatest kodusest varudest valisin kõige erguma. Enne soonikut kudusin mõned keerukorrad – ehk aitavad ka väljavenimise vastu.Kand – (traditsiooniline) saksa kand.
Otsakahandus ümar, kahandatud kaheksast kohast.
Silmi vardal – soonikus 16, hiljem 14.

Sellised lihtsamat sorti tegemised siis seekord.
Enda 100%-villased sokid on veel varrastel...

» annelix posted @ 19:45 - Link - kommentaarid (10)
katariina käsitöö
kui on neli last ja koer, siis natuke jääb ikka aega, et tikkida, kududa ja heegeldada:)
Vanus: 40+
Asukoht: Harjumaa
.................................................. Siin blogis olevaid fotosid ja muud sisu võib kasutada ainult blogi omaniku nõusolekul.
Blogis näidatud esemete kopeerimine müügi eesmärgil ilma blogi omaniku loata on keelatud!
Kui oled blogi omaniku töödest huvitatud või soovid midagi küsida, siis võta julgesti ühendust: anneli.tender@gmail.com
..................................................
Minu nupuke
Kood:

..................................................
.................................................. Minu link Ravelry´s
..................................................

.................................................. Minu uus blog www.katariina.eu
Arhiiv
Lingid
Blogid väljaspool Isetegijat