katariina käsitöö
katariina käsitöö
29 Veebruar 2012
Päris punased.


Kaelasoojendaja ja randmesoojendajad.


Kaelasoojendaja keskosa kudusin väga mõnusast ja pehmest Himalaya (Emmebi) lõngast - 90% meriinot, 10% kasmiiri. Oi mulle meeldib see lõng... just nagu mütsiks, salliks, kaeluseks loodud. Vardad nr 4. Silmi kokku vaid 30. Keskosa pikkus 70 cm (nii jagus täpselt ühest lõngatokist).
"Pitsi" kudusin Angorast (Madame Tricote) - 40% angoorat ja 60% akrüüli. Vardad nr 6. Mõlemad lõngad on juhtunud olema täpselt sama tooni punased.Randmesoojendajad kudusin samuti Angorast (Madame Tricote) - 40% angoorat ja 60% akrüüli. Lõnga kulus 55 grammi. Vardad nr 2,5. 12 silma vardal.
» annelix posted @ 10:44 - Link - kommentaarid (9)
23 Veebruar 2012
Võõrasemad - kevade ootuses.Kõrvarõngad (eelmisel pildil ilma konksudeta).Pross.
Vabandust, et teid ikka oma nõelvildi tegemistega tüütan. Nüüd on mõneks ajaks ideed otsas. Ja muud tegemised ootamas.

» annelix posted @ 11:43 - Link - kommentaarid (5)
21 Veebruar 2012
Arhailiste motiividega nõelvilditööd.Tänaseks vastlapäevaks sobib vast näidata minu nõelvilditud pihulooma. No mingi looma moodi see nüüd muidugi ei ole, kuid pihku mahub küll.Täidiseks kasutasin vanu heledaid lõngajääke (lambavillaseid), mille katsin viltimivillaga ning toksisin viltimisnõela abil tihedalt kinni. Päris huvitav oli niimoodi villanutsakule sobivat kuju anda - nagu voolimine.
Motiivide värvilised osad toksisin samuti viltimisnõelaga. Motiivide piirjooned tikkisin.

Hingelinnu ja rahvapäraste ornamentide kohta võiks lugeda aga Sirje Rohtla materjalidest.Ja samas võtmes kõrvarõngad tegin ka. Muide, selle punasepitsilise vaagna tegi minu 9-aastane poeg keraamikaringis! Uhke, eks.

Vastlakukleid tegin täna ka.

» annelix posted @ 12:05 - Link - kommentaarid (4)
17 Veebruar 2012
Rokokoo lillega vilditud kõrvarõngad.

Nende kõrvarõngaste osas kahtlesin pikalt. Olen näinud palju ümmargusi vildipallikestega kõrvarõngaid, millel rokokootikandiga roosid peal. Mulle nad meeldivad, aga kartisn, et minu "latakatel" on selline tikand liiga lääge. Katsetasin siis nii, et mingeid pärleid ega litreid ei lisa. Ongi ainult tikand.Rokokooroosid tikkisin peamiselt KatjaII õpetuse järgi.
» annelix posted @ 11:57 - Link - kommentaarid (3)
15 Veebruar 2012
Veel vilditud kõrvarõngaid.

Ei ole veel tüdinud. Teen kõik pähe tulevad mõtted kohe ära, eks siis ole näha, kas tahan veel. Ja teen nii, nagu endal isu on. Inspiratsiooni saan loodusest ja mujaltki.

Siin mõned lihtsamad tööd.

Raagus oksad...Kalliskivid...Pulgakommid, mida me nüüd igast poest otsime, sest lubasin noorimale pojale osta just selliseid...Minu sõbrapäev möödus eile pisitütrega haiglas - ei midagi romantilist kahjuks. Ja õhtuks olin rampväsinud - pingelang.
Seetõttu saadan teile tagantjärgi sõbralikud kallistused.


» annelix posted @ 19:59 - Link - kommentaarid (4)
13 Veebruar 2012
Anni kiire lasteaiakampsun.

Tütre lasteaiakampsun jäi väikeseks ning tuli uus kududa. Sellised avastused tulevad ikka kuidagi ootamatult - igapäevaselt ei panegi tähele, kui lapse mõnel pluusil/kampsunil on varrukad lühikesed, kuid kui lasteaias käimises jäi pikem paus, siis pärast jäi kohe silma...

Idee oli teha kampsun, mida oleks mugav ja kiire selge tõmmata - seega kõrge kaelusega, ülepea käiv, ilma kinnisteta (lukkuta, nööpideta), paelteta ja igasugu muude kaunistusteta. Ja muidugi tuli see ju kiiresti ka valmis saada.Kasutasin hästi paksu lõnga (Caressa Express, Patons - 45%villa, 45%akrüüli, 10%mohääri) ning nr 6 vardaid. Lõnga kulus 4 tokki ehk 400 grammi. Kolme õhtuga saab kampsuni valmis küll!

Ühe nööbi ikka panin, kaunistuseks. Ei suutnud vist vastu panna, sest sobis tooni poolest.Mõned andmed: kehaosa alustasin alt 80 silma ringvarrastel. Varrukatel alguses 20 silma, kasvatan igal 8ndal real. Kaeluses 26 silma.
Varrukad tundusid kududes väga kitsad, aga tulemus on just nii nagu vaja.

» annelix posted @ 13:49 - Link - kommentaarid (6)
09 Veebruar 2012
Veel ühed vilditud kõrvarõngad ja pross - punased rõngad.

Seekord väikese tikandiga (Cretan stitch e. silmuspiste, vt ka TAST Week 4 ning Isetegija foorumis).
No on mõnus tegevus!» annelix posted @ 12:11 - Link - kommentaarid (5)
08 Veebruar 2012
Nõelvilditud kõrvarõngad.

Sokikudumise vahepeal lõbustasin end kõrvarõngaste meisterdamisega. Tore on ikka midagi uut õppida. Sellest võib sõltuvusse jääda... Kuigi detailide tegemist tuleb veel kõvasti harjutada, aga see on mõnus tegevus.

Ja mõnus on neid kanda ka.
» annelix posted @ 14:15 - Link - kommentaarid (10)
07 Veebruar 2012
Väikeste südametega tagasihoidlikud põlvikud.

Tahtsin ära proovida peenikese sokilõnga - sellise, kus 100 grammis on üle 400 meetri lõnga. Kartsin, et selliste sokkide/põlvikute kudumine on hirmus tüütu ja aeganõudev. Tegelikult läks kudumine mõnuga, kuna mustrit ju tegema ei pea. Kuid kudumise järel tekkis ikka kange tahtmine põlviku otsa midagi lõbusamat teha. Seepärast valisin kodust kõige eredama punase lõnga ning kudusin sooniku alla väikeste südamete rea.

Põlvikute kudumist alustasin varbast, et ikka kogu lõngatoki saaks maksimaalselt ära kasutada. Kasvatasin silmi nii, et igale vardale saaks 16 silma. Sääreosa alguses oli samuti vardal 16 silma. Kasvatama hakkasin alles siis, kui säärest oli kootud 15 cm. Kasvatasin igal 5.ndal real ning 2 silma sellel real. Lõpuks oli kokku 88 silma kokku. Lõpetasin 1+1 soonikuga. Silmad arvasin maha selle õpetuse järgi.

Ühest 100 grammisest tokist sain endale 35cm pikkuse sääreosaga põlvikud.

Lõng Regia World Circus Color.
Vardad nr 1,5.
» annelix posted @ 14:05 - Link - kommentaarid (3)
02 Veebruar 2012
Armastuse kindad.Lõng 100% lambavillane, punane on enda värvitud.
Vardad nr 1,5. 16 silma vardal.
Muster on enda kavandatud.

Ei tahakski midagi muud täna kirjutada, hoopis teeks pika pai oma mehele, kolmele pojale ja pisitütrele!!Väike nõelviltmise ja tikkimise töö ka. Kõrvarõngad.


» annelix posted @ 13:18 - Link - kommentaarid (11)
katariina käsitöö
kui on neli last ja koer, siis natuke jääb ikka aega, et tikkida, kududa ja heegeldada:)
Vanus: 40+
Asukoht: Harjumaa
.................................................. Siin blogis olevaid fotosid ja muud sisu võib kasutada ainult blogi omaniku nõusolekul.
Blogis näidatud esemete kopeerimine müügi eesmärgil ilma blogi omaniku loata on keelatud!
Kui oled blogi omaniku töödest huvitatud või soovid midagi küsida, siis võta julgesti ühendust: anneli.tender@gmail.com
..................................................
Minu nupuke
Kood:

..................................................
.................................................. Minu link Ravelry´s
..................................................

.................................................. Minu uus blog www.katariina.eu
Arhiiv
Lingid
Blogid väljaspool Isetegijat