katariina käsitöö
katariina käsitöö
31 Oktoober 2011
Veidi vanaisa soki moodi.


Tahtsin oma tütrele teha sokke, mis vanaisa soki väärilised oleks. Töö käigus sain aga aru, et nii väikese soki puhul ei tule uhke ja suure koekirja tegemine kõne allagi. Seega on selle sokipaari "ilunumber" pigem laiem ruudustik sooniku sees.
Vardad nr 2,5. Vardal silmi 10.
Lõng Nalle (Novita) - koostises 75%villa, 25%polüamiidi.


» annelix posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (4)
26 Oktoober 2011
Sokid Mustjala mehele.


Isa arvas, et tal läheb talvel uusi sokke vaja. Kuna isa on mul nüüd täiskohaga Mustjala mees, kavandasin talle Mustjala ristikirjaga sokid. Ülesse soonikusse tegin väikese kastirea, mis oli iseloomulik nii Mustjala kihelkonna kinnastele kui ka sukkadele. Tehnika oli küll vanasti teine (tehti ripsireas), mina püüdsin soonikut jätkata.


Vardad nr 2,5. Vardal silmi sääresoonikul 13, kirimustril 16 ja pöial 14.
Lõng Nalle (Novita) - koostises 75%villa, 25%polüamiidi.


Loodetavasti on sokid isale parajad ning annavad talle jõudu!

» annelix posted @ 16:35 - Link - kommentaarid (12)
25 Oktoober 2011
Mis on MÕTTETU?
Ükspäev ütlesin lastele, et koomiksite lugemine on nii mõttetu tegevus. Et lugegu parem jutukaid. Nad ei olnud sellega muidugi päri.

Niisamuti on mu pojad mulle maininud, et MINU NÄPUTÖÖ ON NII MÕTTETU- eriti see, kui ma 2 päeva mingit asja muudkui teen ja harutan ning jälle teen ja harutan. No valmis asjad neile siiski meeldivad. Tulevad ja nuruvad aeg-ajalt - kes tahab uut salli, kes kampsunit. Ja ikka minu oma tehtud, mitte poe-oma.
Aga muidugi ei mõista ei nemad ega paljud teised, et ühe päris oma asja disainimine võtab sageli rohkem aega kui õpetuse järgi tegemine. Ma ei tahaks uskuda, et see kavandamise aeg mõtetu on! Tegelikult see meeldib mulle, kuigi vahest ei saa ka öösel rahulikult magada - ikka mõtlen, milliseid värve, tehnikaid jne kuskil kasutada, olgu siis tegu kudumise, heegeldamise või tikkimisega. Ja ikka on mitu tööd pooleli... Ja alati ei olegi tulemus nii suurepärane, nagu lootsin... Ja enamasti "avastan" ma ikka, et kõige LIHTSAM lahendus on kõige ilusam...

Täna näitan ma pitssokke, mis ei ole mu enda disainitud. Vaid lõng on enda värvitud - 100% lambavill. Vardad 2,5. Õpetus dopsis.


Aga aeg-ajalt meenub mulle, kuidas keegi oma blogis oli pisut solvunud, kui talle oli mainitud, et satsisallid on nii mõttetud. No mõtlesin siis minagi (nii möödaminnes), et on jah mõttetud - ise pole ühtegi teinud. Et ega nad vist sooja anna ja rohkem selline noorte värk ning sobita siis oma muu rõivastusega... Samas arvasin, et kuniks neil kandjaid on, siis las teised neid teevad. Kuniks ükspäev tuli mulle vastu üks kindlasti üle 50 daam, kes kandis oma satsisalli nii peenelt välja, et mul jäi kripeldama.

Ja vast on neil koomiksitel ka mõte - mina lihtsalt pole seda veel tabanud...ahh, ja loodevasti homme näitan jälle midagi enda kavandatutest.


» annelix posted @ 19:11 - Link - kommentaarid (6)
24 Oktoober 2011
Tiigrisokid enda värvitud lõngast.

Ühed sokid sellest lõngast tegin juba siis, kui lõnga värvisin. Kohe otsustasin ka, et samasugused tuleb veel endale teha. Et kogu lõng saaks kasutatud, alustasin seekord soki kudumist varbast.

Kasutasin Sokiakadeemiast leitud Verpini \"vanaema sokinina\" ja Sokikese triibusokikanna õpetust.

Vardad nr 2,5. 13 silma vardal.
Sokid meeldivad mulle väga - istuvad hästi ja on tõeliselt rõõmsavärvilised.


» annelix posted @ 18:58 - Link - kommentaarid (1)
16 Oktoober 2011
Tikandiga triiburiidest kleit.

Tagantpoolt vaadates...ja eestvaates.Inspiratsiooni sain Tiina kleitidest.


» annelix posted @ 10:17 - Link - kommentaarid (10)
14 Oktoober 2011
Klappidega triibumüts tütrele.
Seekord tahan ma rääkida lõngast, mida kasutasin.
Tegin mütsi kahekordsest Royal lõngast (firmalt Austermann). Lõng on pehme, sile ning üsna veniv. Ei mingit karedust ja see mind vahest häiris - nagu kooks akrüüli. Tegelikult on koostises 10% naturaalset siidi, 10% kašmiiri, 60% meriinovilla ja 20% polüamiidi. Mina ostsin lõnga puhtalt selle värvi pärast. Kunagi olin ostnud tütrele kirju talvematli - sellega kandmiseks tahtsin teha just oranzi mütsi, kaeluse ja kindad. Ja see lõngavärv vastas täpselt mantli voodrivärvile.
Paraku see lõng ei sobi kahekordsena kasutamiseks - lõng kaotab liiga palju oma headest omadustest. Ei, mitte et 2-kordne jääks kole, vaid 1-kordne kudum on palju ilusam ja pehmem!!
Ja veel - see lõng lausa nõuab palmikuid, selliseid õrnu ja naiselikke palmikuid. Ja kindlasti mitte pitsilist pinda, sest seda lõnga ei saa püsivaks venitada (tõmbab tagasi algsesse asendisse), ega pressida (triikrauda ei kannata nagu akrüülgi). Selline hea naiseliku pulloveri lõng, tundus mulle.

» annelix posted @ 12:17 - Link - kommentaarid (1)
12 Oktoober 2011
Veel ühed pitsilised poolikud endale ja triibulised tütrele.Lõng: Super Angora, Madame Tricote (80%akrüüli, 10%mohhääri, 10% angoorat).
Vardad nr 3 ja 2,5. 10 silma vardal.
Muster - käpakiri.Lapsele tegin meriinovillased triibulised poolikud. Nüüd läks ilm aga juba nii jahedaks, et tuleb käpikutega käima hakata. 2 paari akrüülist lihtsad käpikuid tegin, et tal oleks, millega lasteaias liivakastis mängida.

» annelix posted @ 12:15 - Link - kommentaarid (2)
11 Oktoober 2011
Triibumüts suurele pojale.100% villane värviüleminekuga ühekordne jäme lõng. Vardad nr 3,5. Silmi kokku 84.

» annelix posted @ 07:04 - Link - kommentaarid
04 Oktoober 2011
Pitsilised poolikud ehk tänavamuusiku kindad.Sellised "Poolikud" on mu õrnadele kätele praeguses kliimas hädavajalikud...
Lõng Angora Delux (80%angoorat, 20%akrüüli).
Vardad pitsi tegemisel nr 3, kindasuul ja lõpetamisel 2,5. 10 silma vardal.
Muster raamatust "Koekirjade varamu".

Tegelikult aga on mul praegu tervelt 3 suuremat projekti käsil...

» annelix posted @ 10:14 - Link - kommentaarid (4)
katariina käsitöö
kui on neli last ja koer, siis natuke jääb ikka aega, et tikkida, kududa ja heegeldada:)
Vanus: 40+
Asukoht: Harjumaa
.................................................. Siin blogis olevaid fotosid ja muud sisu võib kasutada ainult blogi omaniku nõusolekul.
Blogis näidatud esemete kopeerimine müügi eesmärgil ilma blogi omaniku loata on keelatud!
Kui oled blogi omaniku töödest huvitatud või soovid midagi küsida, siis võta julgesti ühendust: anneli.tender@gmail.com
..................................................
Minu nupuke
Kood:

..................................................
.................................................. Minu link Ravelry“s
..................................................

.................................................. Minu uus blog www.katariina.eu
Arhiiv
Lingid
Blogid väljaspool Isetegijat