katariina käsitöö
katariina käsitöö
30 August 2012
Ananassimustriga ovaalne linik.

Kui oma toppi kuduma hakkasin, panin kõik bee˛id lõngad ritta ja nuputasin, mida neist saaks teha, et kasutuses oleks AINULT bee˛ värv. Tundub ju bee˛ üksinda nii imal ja lahja. Igal juhul mõtlesin välja 2 võimalust: heegeldada linik või kududa pitsiline rätt/sall. Kuna sallilõnga oli mul vaid 50 graami ning ühtki väikese salli mustrit ei suutnud ma kiirelt välja mõelda ja täiendava lõngaotsinguga ei tahtnud ma riskida, siis otsustasin üle pika aja heegeldada liniku - ovaalse.


Materjal - ämmalt saadud puuvillane peenike pärlniit. Kulus 50 grammi.
Nõel nr 1,5.
Liniku läbimõõdud 66x51 cm
Algne muster pärit siit kogust, kuid seal on linikul ümber veel täiendav äärepits. Mina jätsin selle ära. Esialgu tegin küll ja kahtlesin ja tegin edasi ning lõpuks ikkagi harutasin üles. Mulle meeldib selline lihtne lõpp hoopis paremini - nii ei jää ananassimuster äärepitsi varju.


» annelix posted @ 10:24 - Link - kommentaarid (7)
28 August 2012
Kookosvalge koos pronksi, pähkli ja piimakohviga.

Selle kudumi valmimisel oli mitmeid põhjuseid. Esimene ja kõige olulisem oli kindlasti Heli (Villatee) poolt kevadel kootud fantastiline topp, mis painas mu mõtteid pea terve suve.
Lisaks on mu põhjatus lõngakastis lõngasid, mida sugulased on mulle toonud, kuid igaüht on parajasti nii vähe, et ühtegi suuremat eset nendest teha ei saa. Osasid neist siis üritasin siin omavahel kombineerida.
Ja veel on mul varuks mõned tokid pronksikarva Capri puuvillast lõnga, mida Heligi oma topis kasutas. Sellest lõngast sai minu kudumi säravaim triip - kookosvalge kõrval tuleb see minu arvates eriti hästi esile.


Kuna koon suhteliselt lõdvalt, võtsin kasutusse vardad nr 4,5.
Kehaosal oli vardal 85 silma ja varrukatele lisasin mõlemale poole 10.
Lõngakulu kokku - 205 grammi.
Valge lõng on tundmatu hõbedase lindiga sünteetika.
Pronksikarva pruun on Steinbach Capri, mida kulus 1 tokk (50 gr)
Pähklipruun on tundmatu ebaühtlase struktuurida pehme puuvillane. Seda kulus alla 50 grammi.
Helebeez on puuvillane lõng - kulu u 100 grammi.


Kududes olin veidike hirmul ka... Esiti seepärast, et tundus, et topi allosa ei jää eriti hästi hoidma. Selle vältimiseks kudusin allosa esimesed paarkümmed rida tugevamalt (võinuks ka kasutada 1/4 võrra väiksemaid vardaid). Ja veel muretsen venimise pärast - kuigi topp ei ole raske ja siiani venimist märgata ei ole, siis edaspidise osas ma väga kindel ei ole. Aga eks tulevik näitab - saabki tuunika...

Kantav nii vööga kui ilma...


Aga beeziga on mul raskusi. Ikka tundub, et mistahes beezi eseme sisse on vaja veidike teist tooni lisada.


» annelix posted @ 08:01 - Link - kommentaarid (7)
25 August 2012
Mõned väikesed heegeldustööd.

Neli lihtsat tassialust. Ei olnud tuju ühesuguseid teha...
Mulle meeldib kollase või oranśi ja tumepunase kontrast - eriti aias, aga miks mitte ka toas.

Lapsele võtmehoidja - sisuks kardinarõngas, keskel kannaga nööp.» annelix posted @ 16:09 - Link - kommentaarid (2)
23 August 2012
Topsikud.

Osad minu käsitöövahendid ja "heade mõtete kaustikud" vedelesid siiani lihtsalt elutoa aknalaual. Esimesena tuli mul mõte teha kaustikute-hoidja. Laste krõbinakarp tundus selleks hästi sobivat. Lõikasin karbile sobiva kuju ning katsin tapeedi ja väikese pitsiribaga. Esiti kartsin, et karp ei seisa kaustikute raskuse all püsti, aga arvatavasti muutis PVA liim selle parajalt tugevaks, nii et pikali mu karp veel kukkunud ei ole.Muud hoidikud tegin plekkpurkidest: suure kommitopsist (laeva peal müüakse neis kummikomme), keskmise lahustuva tee topsist ja väikese valgehallitusjuustu topsist. Pitsid kinnitasin kahepoolse teibiga.


» annelix posted @ 12:17 - Link - kommentaarid (8)
15 August 2012

Minu 4. haapsalu sall - hallika läikega sinine - läks mu väikesele õele sünnipäevaks.Muster: lilledekiri raamatust "Haapsalu sall".
Lõng 100% villane, 28/2.
Mõõdud: 65 x 150
Kaal: 72 grammi.
Vardad: põhiosal nr 2,5; ääres 3 (4).

Mulle tundub, et tumedale lõngale on raskem sobivat mustrit valida. Iga muster ei jää paistma, mõni tundub liiga peen. Valisin võimalikult konkreetse mustri - sellise, kus parempidist koekirja palju ja muster selgelt eristuv.


» annelix posted @ 20:22 - Link - kommentaarid (14)
07 August 2012
Heegeldatud jänes, karu ja koer.

Tuli laste soovidele järgi anda.
Jänese juhendi võtsin Dropsi mustrikogust, ülejäänud mõtlesin ise.


» annelix posted @ 19:41 - Link - kommentaarid (10)
01 August 2012
Heegeldatud kott.

Minu puhul klassikaline juhtum - mõte oli juba ammu-ammu olemas, kuid kuna aega polnud ja täpset kavandit ka mitte, siis ootasin teostusega terve aasta. Nüüd aga oli vaja seeliku kõrvale sobivat kotti ja selline ta tuli...Heegelnõel nr 3.
Lõng 100% puuvillane, Capri (Steinbach). Koguseid ma ära ei kaalunud, kuid umbes nii peaks olema, et punast lõnga on ligi 20 grammi, musta 75 grammi ja valget 50 grammi.
Ohh seda musta osa oli tüütu teha! Õhtuti hämaras heegeldades oli pidevalt tunne, et ma jään magama. Paar korda tuli ka harutada - algul plaanisin teha alt kumeramana, kuid nii ei hoidnud kott väga hästi.Koti sangade heegeldamiseks võtsin lõnga kahekordselt. Järgmine kord prooviksin nii, et 3-4 rida enne sangasid teen ka kahekordse lõngaga. Eriti kui lukku ei taha panna... Pildilt pole näha, aga kotil on valge lukk. See hoiab praegu koti ilusti vormis. Kui aga lukku poleks, siis vist jääks ülaäär liiga lõtv...?

Voordiks puuvillane särgiriie. Voodripõhja külge õmblesin tugevduseks laia kardinapaela ja paksu kanga - nii seisab kott ilusti püsti.

Seelikuga veel... Siin pildil pole kotil veel lukku-voodrit-põhjatugevdust...
» annelix posted @ 16:16 - Link - kommentaarid (12)
katariina käsitöö
kui on neli last ja koer, siis natuke jääb ikka aega, et tikkida, kududa ja heegeldada:)
Vanus: 40+
Asukoht: Harjumaa
.................................................. Siin blogis olevaid fotosid ja muud sisu võib kasutada ainult blogi omaniku nõusolekul.
Blogis näidatud esemete kopeerimine müügi eesmärgil ilma blogi omaniku loata on keelatud!
Kui oled blogi omaniku töödest huvitatud või soovid midagi küsida, siis võta julgesti ühendust: anneli.tender@gmail.com
..................................................
Minu nupuke
Kood:

..................................................
.................................................. Minu link Ravelry´s
..................................................

.................................................. Minu uus blog www.katariina.eu
Arhiiv
Lingid
Blogid väljaspool Isetegijat