KatiLooma kodu


KatiLooma kodu
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Minust

Pesa on mul siin: Lüganuse
Tähtkuju: KaljukitsÜles ja alla

Üles
Hea muusika
Öö
Küpsetamine/küpsetised
Kassid
Alla
Nõude pesemine
Hommikud


Arhiiv

Viimased postitused
September 2008


Lingid

Emilia Käsitöö foorum
Minu teine kodu
Minu kolmas kodu
Minu tööd Picasas
Minu tööd Flickris
Tondinaha pesa
Ema tööd
Veel ema töid
Silja elab koos näkkidega
Kati teeb süüa ka!
X by Leina Neima
Osta siit pudinaid
Õpetus - polümeersavist triibupadjad
Õpetus - polümeersavine lapitehnika
Õpetus - pildi ülekandmine polümeersavile
Õpetus - polümeersavist triibupadjad
Emilia Käsitöö
Õpetus - polümeersavist karbike
Õpetus - polümeersavist kiviimitatsioon
Polümeersaviga katsetamine
Õpetus - Mica Shift
Õpetus - polümeersavist Jõuluvana
Õpetus - polümeersavist malahiidiimitatsioon
Õpetus - polümeersavist marmoriseerimine
Õpetus - polümeerssavist täpitatud süda


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
18 September 2008
No ma olen nüüd enam-vähem terve ja näitan teile, kuidas ma oma "padjakesi" teen.

1. Padjahelmeste valmistamiseks on meil vaja:

* Ruudukujulist vormi (minul on selleks vana piparkoogivorm, aga seda saab edukalt ka ilma vormita teha - šablooniga näiteks).
* Vikerkaarevärvides polümeersavi Skinner Blend’i valmistamiseks - mina kasutan siin Premo! Sculpey ja Sculpey III erinevaid ja värvikaid polümeersavisid.
* Savipritsi
* Mõnda ümarat instrumenti polümeersavi rullimiseks (näiteks akrüülist instrument savi rullimiseks)
* Lõiketera
* Scrap Clay ehk polümeersaviülejääke
* Metall-lehte
* Veidikene heledat polümeersavi (näiteks heleroosa, poolläbipaistev, valge, helesinine jne.)
* Poolläbipaistvat polümeersavi (näiteks frost), millesse on segatud väheken metall-lehte.
* Pastamasinat

1

2. Ilusateks ümmargusteks pallideks veeretatud polümeersavitükid lõigata pooleks. Seda teeme selleks, et kõiki värve oleks enam-vähem võrdselt.

2

3. Veeretame need poolikud polümeersavikerad käte vahel porgandikujulisteks vorstideks ja laome nad tööpinnale nii nagu pildil näidatud.

3

4. Nüüd kasutame pastamasinat. Voldime ja laseme pastamasinast läbi (kõige suuremast vahest) seni, kui olete saanud meelepärase värviülemineku.

4

5. Nüüd rullime pastamasina abil oma heleda värvi sama suureks, kui meie vikerkaarevärviline värviüleminek. Mina kasutasin Premo! Sculpey poolläbipaistvat ja Premo! Sculpey kiiskav roosa segu. Rullime ikka veel läbi kõige suurema vahe - minu pastamasinal on nr. 7.

5

6. Kui soovi on, siis võib metall-lehe tükikesi Skinner Blend’i peale panna (nagu mul ka pildil näha on).

6

7. Kui me oleme lehed üksteise peale asetanud, võtame oma rulli ja rullime häääästi õrnalt. Ainult selleks, et polümeersavilehed omavahel haakuksid ja hiljem lagunema ei hakkaks. Tehke seda mõlemalt poolt. Peale seda mõõtke keskkoht välja ning lõigake pooleks. Asetage üksteise peale.

650a930_m.jpg" width="240" height="176" alt="7" />

8. Peale esimest lõikamist peaks teil midagi sellist olema. Te võite lõikamist ja õrnalt rullimist korrata, kui seda vajalikuks peate.

8

9. Triibucane’i küljest lõigatud viilud peaksid olema suhteliselt peened. Aga kõige tähtsam oleks see, et kõik viilud oleksid enam-vähem sama paksud/peened.

From Triibuliste padjahelmeste õpetus


10. Nüüd rullime pastamasina abil (kõige suurema vahega, minu pastamasinal nr. 7) oma polümeersaviülejäägid. Asetame sinna järjest triibucane’i viilud (ärge mustrit muutke) ning lõikame kaks ruutu välja.

9

11. Selleks, et teha padjahelmest, on meil vaja kaks ruutu ja ühte väikest ülejääki ülejääkidest. Veeretage see ülejääk väikeseks keraks ning vajutage siis näppude vahel laiaks.

10

12. Asetage saadud ülejäägist plönn kahe ruudu vahele nii keskele, kui võimalik.

11

13. Paneme ruutude ühed küljed kokku ning hakkame õrnalt (tundega) ääri kokku näpistama. Seda tuleb väga ettevaatlikult teha, et triipusid laiali ei määri. Tehke seda ka ülejäänud kolme äärega ning seejärel andke talle padja kuju. Väga tähtis on padjakestelt sõrmejäljed ära kaotada, sest peale küpsetamist on neid nii raske maha lihvida.

12

14. Kui teid oma padjakeste ääred ei rahulda (sest esimesel kümnel korral on väga raske neid korralikult teha), võite need katta äärisega (nagu sellel pildil). Siin olen kasutanud savipritsi, poolläbipaistvat polümeersavi ja metall-lehti. Savipritsi võlu selle juures on see, et saab väga korralikke ribasid välja pigistada, mis teevad teie töö ideaalseks.

13

15. Küpsetame tavalises praeahjus (antud juhul 130 kraadi juures). Mina küpsetasin oma kullakesi umbes 30 minutit ning loopisin seejärel jääkülma vette, et poolläbipaistva polümeersavi läbipaistvust suurendada. Lakkisin 4-5 korda (võibolla ka 6). Augud puurisin hiljem, kuid neid saab ka enne küpsetamist teha. Et ka pärast augu tegemist oleks teie padjake padjakese kujuga, pistke ta paariks minutiks sügavkülma ning seejärel “kruvige” nõel oma padjakese sisse. “Kruvimisel” tekib minimaalselt deformatsioone.

No nüüd on vist kõik. Kui teile midagi selgusetuks jäi, küsige julgelt.

Õpetus on minu teises kodus ka olemas.

Aga ma tahtsin tegelikult teile veel üht-teist näidata. Ja loodan, et teid ei pahanda, et minu sissekanded nii pikaks venivad.

Oma teise kodus kirjutasin ma salvrätitehnikast. Siin tahaks näidata teile, mis sai, kui ühendasin salvrätitehnika ja polümeersavi.

From Üksikud


Seejärel katsetasin ma porcelain'i, maakeeli siis külma portselani. Mis see on? See on mass, mille sain tärklise, kreemi, vee, glütseriini ja PVA-liimi keetmisel.
Retsepti sain siit: http://nasedkina.com/blog/?p=75#more-75 ning palju-palju erinevaid variatsioone leiate SIIT ja SIIT.

Ja minu roos sai selline:
From Kati


Materjal ise on väga mõnus, kuid mureneb kergelt. Massi pehmendamiseks kasutasin kreemi (mida ei tohi palju panna, muidu muutub mass liiga pehmeks). Roos kuivab mul juba pea 48 tundi. Alguses ma ehmusin, et väljast on õielehed juba täiesti kõvad, aga seest on ikka veel pehmed. Aga siis koitis, et seespool on niiskust palju rohkem ja see kuivab kauem.

Samuti tahaks teile näidata ka oma esimest polümeersavilapsukest (voolimisel kasutatud Super Sculpey't). Ta on küll veel poolik ja täiesti ebainimliku välimusega, kuid ta on mulle sellegipoolest armas. Ja tal on metsahaldja kõrvad Ja ma tahaks teile öelda, et näo voolimine ei ole pooltki nii raske, kui jäsemete tegemine! Õpetus on SIIN ja minu beebi siin:

From Kati


From Kati


Kõik!

Jõudu teile!

ps. Nüüd peaksid kõik pildid näha olema
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Lemmikud

Meelislugemine
Loen blogisid ja enda tegemistega seotud kirjandust - muuks pole hetkel lihtsalt aega.

Meelisfilm
Green Mile on võibolla üks lemmikumaid.

Meelismuusika
Alates AC/DC'st ja Whitesnake'ist kuni Eesti 60ndate ja Singer VingeriniKatiLooma kodu


Banneri saab oma blogisse lisada, kui kopeerid järgneva koodirea:

Huvilisi

097310 külastust